gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TopASz Award: Als je alleen naar de klachten kijkt, dan schiet je tekort

f46f37f0debf64af9d7f686a1da11418

Het ziekenhuis. We komen er liever niet, maar als we er zijn worden we graag zo goed mogelijk geholpen. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een recordaantal van 338 mensen heeft dit jaar hun favoriete zorgmedewerker aangedragen bij het ziekenhuis. De Cliëntenraad heeft vijf genomineerden gekozen voor de TopASz Award 2018. Verslaggever Jordy Nijenhuis gaat met alle genomineerden op pad. Vrijdag gaat hij langs op de kinderpolikliniek, de kinderartsen en verpleegkundig specialist van die afdeling zijn gezamenlijk genomineerd.


"Mijn kind heeft veel meegemaakt”, schrijft een ouder van een patiënt als reden om de kinderpolikliniek te nomineren. “Maar altijd was er een luisterend oor en gaf hij tips, dacht hij mee, konden we naar de afdeling bellen als er iets was, dan belde hij terug."


"Ze luistert aandachtig naar de ouders en geeft de patiënt (kind) een fijn gevoel”, vult een ander aan. “Zij is rustig en zegt de dingen die je graag wil horen. Neemt je zeker ook serieus. Wat een prettig en fijn gevoel is."


Enorme eer

Thirza Plomp is verpleegkundig specialist op de kinderpolikliniek. Ze is gespecialiseerd in maag-, darm- en leverziekten bij kinderen. Daarbij ziet ze niet alleen haar patiënt, maar ook de ouders en andere familie van het kind.


“Niet alleen de pijn moet behandeld worden, maar ook de bezorgdheid van moeder of de frustratie van een ouder of een ander kind, dat ook aandacht vraagt. Het is juist belangrijk dat je het hele gezin meeneemt in de aandacht. Als je alleen naar de klachten kijkt, dan schiet je tekort.”


Volgens Plomp is de nominatie een verdienste van het team waarin ze werkt. “Wij proberen als team zo goed mogelijk en zo fijn mogelijk voor iedereen te zorgen. Dat begint bij het ontvangst, het welkom, kinderen op het gemak stellen, bij het serieus genomen voelen, je verhaal kwijt kunnen, een goed plan en een goede begeleiding erbij.


Dat de patiënten met de nominatie voor de TopASz Award aangeven dat de kinderpolikliniek dat goed doet, is voor een Plomp een enorme eer.


Lekker spelen

Naast de kinderartsen en verpleegkundig specialist Kindergeneeskunde zijn ook de poliklinische apotheek, verpleegkundig specialist Chirurgie Lesley Koet, maag-darm-leverarts Ruud Beukers en neuroloog Janet de Beukelaar genomineerd. Van alle vijf de genomineerden heeft TV Dordrecht een portret gemaakt. Die worden uitgezonden in de laatste week van 2018 en de eerste week van 2019.


Een jury onder leiding van burgemeester Wouter Kolff besluit wie de award wint. Het geldbedrag wordt op de afdeling besteed voor meer patiëntvriendelijkheid. Als de kinderpolikliniek wint, wordt de wachtkamer van de polikliniek verbeterd.


“We merken dat het kinderen en ouders helpt als je een comfortabele ruimte hebt, waarin je lekker kan spelen, je veilig voelt en je alvast een beetje kan settelen. Dat helpt heel veel voor het hele bezoek.”


Op 10 januari 2019 wordt de winnaar bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het ziekenhuis.

Foto: Thirza Plomp hoort samen met de kinderartsen dat ze genomineerd zijn voor de TopASz Award (Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis)

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.