gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TopASz Award: Brokking voor uitgelopen spreekuur

11d7f518b27e977aaf4ae0c779936764

Het ziekenhuis. We komen er liever niet, maar als we er zijn worden we graag zo goed mogelijk geholpen. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een recordaantal van 338 mensen heeft dit jaar hun favoriete zorgmedewerker aangedragen bij het ziekenhuis. De Cliëntenraad heeft vijf genomineerden gekozen voor de TopASz Award 2018. Verslaggever Jordy Nijenhuis gaat met alle genomineerden op pad. Deze donderdag is hij op de afdeling neurologie, bij neuroloog Janet de Beukelaar.


“Dr. de Beukelaar is een geweldige neuroloog met ontzettend veel inzet, ...geweldig mens!”, schrijft een van haar patiënten op Facebook. Een ander is het daar ‘hélemaal mee eens’. “Ik ben ook zo blij dat zij mijn neuroloog is.”

Niet alleen haar medische kwaliteiten worden door de patiënten gewaardeerd. “Omdat het spreekuur was uitgelopen kregen mijn moeder en ik een heerlijk Brokking gebakje!”, deelt een familielid van een patiënt haar ervaringen met dokter De Beukelaar. “Een bijzonder aardige dokter.”


Leuke waardering

De Beukelaar werkt op de afdeling neurologie, zowel op de de klinische afdeling als de polikliniek. Ze is gespecialiseerd in Multiple Sclerose (MS) en neuro-oncologie en ze is dan ook vaak te vinden in het MS-Centrum en de spoedeisende hulp.


“Mensen zijn heel kwetsbaar als ze de spreekkamer binnen komen. Het gaat om hun gezondheid: er is vaak veel onzekerheid of spanning voor een uitslag.”


De nominatie is een eer voor De Beukelaar. “Iedereen vind het leuk om een stukje waardering te krijgen.” Hoewel zij alleen genomineerd is, vindt de neuroloog dat haar team verantwoordelijk is voor de nominatie.


“Als je in je eentje in de spreekkamer zit, lijkt het misschien niet zo. Maar er zijn ontzettend veel mensen achter de schermen waar je continu mee samenwerkt. Echt 24 uur per dag. Ik ben daar een schakel van.”

Partnerprogramma

Naast de neuroloog zijn ook de poliklinische apotheek, verpleegkundig specialist Chirurgie Lesley Koet, maag-darm-leverarts Ruud Beukers en de kinderartsen en verkleegkundig specialist Kindergeneeskunde genomineerd. Van alle vijf de genomineerden heeft TV Dordrecht een portret gemaakt. Die worden uitgezonden in de laatste week van 2018 en de eerste week van 2019.


Een jury onder leiding van burgemeester Wouter Kolff besluit wie de award wint. Het geldbedrag wordt op de afdeling besteed voor meer patiëntvriendelijkheid. Als De Beukelaar wint, gaat het geld naar een partnerprogramma voor mensen met MS. Een vrijwilligster uit het MS-Centrum is bezig dit op te zetten.


“We willen dat heel graag besteden aan een aantal goed ingerichte bijeenkomsten met goede informatie en begeleiding van de mensen. Dat we daar een professionele tint aan kunnen geven.”


Op 10 januari 2019 wordt de winnaar bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het ziekenhuis.

Foto: Janet de Beukelaar hoort dat ze genomineerd is voor de TopASz Award 2018 (Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis)

Lees ook

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.