Dordrecht, Netherlands

Toppers van het ziekenhuis: Interne geneeskunde

Het Albert Schweitzer ziekenhuis is misschien niet de meest geliefde plek in de stad, maar als je er dan toech moet zijn, wil je graag goed geholpen worden. Het ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt. RTV Dordrecht maakte vijf portretten van de genomineerden.
Petra Scheurwater | 31 december 2019 14:50 | Aangepast op 31 december 2019 14:50
Een daarvan is de polikliniek Hematologie, een onderdeel van de afdeling Interne geneeskunde.

"Een hematoloog is een arts die zich bezig houdt met ziekten van bloed, beenmerg en lymfeklieren", vertelt Peter Westerweel.

Samen met zijn collega Eva de Jongh is hij vaak te vinden op de polikliniek en de afdeling waar patiënten behandeld worden. Dat kan zijn voor chronische lymfeklierkanker, maar ook voor acute leukemie. Maar een deel van hun werk speelt zich ook af in het laboratorium, waar alle materialen die afgenomen worden bij patiënten worden onderzocht.

Topzorg in een warme omgeving

De hematologen vinden het een eer dat hun afdeling is genomineerd voor de Top ASz Award. "Ik vind het prachtig dat ik een rol mag spelen op bijzondere en moeilijke momenten in het leven van deze mensen", vertelt De Jongh. "Het is heel mooi dat de zorg die wij leveren ook op zo'n goede manier wordt ervaren."

Aan het winnen van de award is een geldbedrag van 5000 euro verbonden. De afdeling Hematologie wil dat besteden aan hun project 'Zorg aan huis'. Daardoor kunnen patiënten onder meer thuis een chemokuur ondergaan en hoeven ze niet meer iedere keer naar het ziekenhuis te komen.

Wie de Top ASz Award wint, wordt 9 januari bekend gemaakt tijdens de Nieuwjaarsreceptie van het ziekenhuis.

Lees ook

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...