Dordrecht, Netherlands

Touwtrekken en koekhappen: basisschool De Albatros doet mee aan Koningsspelen

Koningsspelen
"Zwaai je armen van links naar rechts", klinkt het deze ochtend door de speakers op het terrein van sportclub SSW in Dordrecht. Leerlingen van basisschool de Albatros hebben voor de Koningsspelen die deze donderdag plaatsvindt een speciale dans ingestudeerd op een lied van Kinderen voor Kinderen. Na de dans gaan ze verschillende sportieve spellen doen.
Barbara Visscher | 17 april 2025 15:30 | Aangepast op 17 april 2025 15:22
Ze kunnen moeten met een tennisbal blikjes omver gooien. Ook kunnen de kinderen touwtrekken en koekhappen. De Koningsspelen vinden dit jaar eerder plaats dan normaal gesproken. Dat komt door de meivakantie. “Koningsdag is pas eind volgende week, maar morgen begint de vakantie. We moesten het dus vandaag doen¨, vertelt Paul de Haan, directeur van basisschool De Albatros.

‘Kinderen worden heel gelukkig van bewegen'
Wethouder Marc Merx is ook aanwezig bij de Spelen. Volgens Merx is het belangrijk dat dit wordt georganiseerd: “Dordrecht kent veel sporttalent. Je moet het alleen ontdekken. Dat gebeurt op dit soort dagen en bij sportverenigingen. Het is een manier om kinderen weer aan het bewegen en sporten te krijgen¨, vertelt hij.

Als Merx aan de kinderen vraagt wie op een sport zit, steekt bijna iedereen zijn hand op. “Kinderen worden net als volwassenen heel gelukkig van bewegen. Ook voor hun sociale ontwikkelingen is sporten belangrijk. Door te sporten maken ze vriendjes”, aldus Merx.

Touwtrekken
De kinderen hebben het erg naar hun zin. Vooral het touwtrekken is populair. “Je moet echt sterk en sportief zijn hiervoor. Dat is leuk”, zegt een meisje. Het is niet zomaar trekken. Er zit een tactiek achter, vertelt een andere leerling: “Je gaat eerst naar achteren. Als de tegenstander moe is, moet je trekken.”

Bekijk hieronder de reportage die is gemaakt tijdens de Koningsspelen:

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

FC Dordrecht terug op het veld: dertig spelers, nog geen nieuwe trainer

FC Dordrecht is maandag begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen....

Zien! Het oude postkantoor is terug in het centrum en zo ziet dat eruit

Uit het oog, maar niet uit het hart: én nu weer te zien. Het digitale 3D model van het oude postkant...

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...