Dordrecht, Netherlands

Touwtrekken en koekhappen: basisschool De Albatros doet mee aan Koningsspelen

Koningsspelen
"Zwaai je armen van links naar rechts", klinkt het deze ochtend door de speakers op het terrein van sportclub SSW in Dordrecht. Leerlingen van basisschool de Albatros hebben voor de Koningsspelen die deze donderdag plaatsvindt een speciale dans ingestudeerd op een lied van Kinderen voor Kinderen. Na de dans gaan ze verschillende sportieve spellen doen.
Barbara Visscher | 17 april 2025 15:30 | Aangepast op 17 april 2025 15:22
Ze kunnen moeten met een tennisbal blikjes omver gooien. Ook kunnen de kinderen touwtrekken en koekhappen. De Koningsspelen vinden dit jaar eerder plaats dan normaal gesproken. Dat komt door de meivakantie. “Koningsdag is pas eind volgende week, maar morgen begint de vakantie. We moesten het dus vandaag doen¨, vertelt Paul de Haan, directeur van basisschool De Albatros.

‘Kinderen worden heel gelukkig van bewegen'
Wethouder Marc Merx is ook aanwezig bij de Spelen. Volgens Merx is het belangrijk dat dit wordt georganiseerd: “Dordrecht kent veel sporttalent. Je moet het alleen ontdekken. Dat gebeurt op dit soort dagen en bij sportverenigingen. Het is een manier om kinderen weer aan het bewegen en sporten te krijgen¨, vertelt hij.

Als Merx aan de kinderen vraagt wie op een sport zit, steekt bijna iedereen zijn hand op. “Kinderen worden net als volwassenen heel gelukkig van bewegen. Ook voor hun sociale ontwikkelingen is sporten belangrijk. Door te sporten maken ze vriendjes”, aldus Merx.

Touwtrekken
De kinderen hebben het erg naar hun zin. Vooral het touwtrekken is populair. “Je moet echt sterk en sportief zijn hiervoor. Dat is leuk”, zegt een meisje. Het is niet zomaar trekken. Er zit een tactiek achter, vertelt een andere leerling: “Je gaat eerst naar achteren. Als de tegenstander moe is, moet je trekken.”

Bekijk hieronder de reportage die is gemaakt tijdens de Koningsspelen:

Lees ook

Dordtpas niet geraakt door failissement Groupcard

Het faillissement van Groupcard zet menig gemeente in op stelten, maar Dordrecht lijkt er vooral met...

Matteo Malasomma tweede Feyenoord-huurling bij FC Dordrecht

FC Dordrecht huurt Matteo Malasomma dit seizoen van Feyenoord. De 18-jarige Italiaan is, na Seunggyu...

Rick is gek op zijn klassieke Maserati: 'Ik ga er ook mee naar de supermarkt'

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Nepagent (22) aangehouden in Zwijndrecht: 'Melden helpt dus'

De politie heeft dinsdag een nepagent opgepakt in Zwijndrecht. De 22-jarige man uit de Hoeksche Waar...

Zon en hoge temperaturen in aantocht: 'Houdt mogelijk 2 weken aan'

Klaar met de constante afwisseling van je zonnebril en je paraplu vanwege het wisselvallig weer? Dan...

Regenboogpad Papendrecht opnieuw beklad: 'Onbegrijpelijk'

Het regenboogpad aan de kruising van de Veerweg met de Vondellaan in Papendrecht is opnieuw doelwit ...