gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Training voor Cityswim in Dordtse havens

93a40a55138beefa6b780139a5d3b4b6

Honderden deelnemers nemen over twee weken een duik in de Dordtse havens in de strijd tegen kanker. Op 1 september staat Swim to Fight Cancer op het programma, een zwemevenement om zoveel mogelijk geld op te halen voor wetenschappelijk kankeronderzoek.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ik geloof dat één op de tien mensen kanker krijgt, dus je bent al gauw aan de beurt", zegt directeur Inge Wouters. Dat werd vorig jaar bij de organisatie van het evenement pijnlijk duidelijk: oud-directeur Pieter van 't Zelfde werd getroffen door botkanker.

Amputatie was onvermijdelijk

"Vorig jaar, net voor de City Swim, hoorde ik dat ik botkanker heb", vertelt Van 't Zelfde. "Dat was wel even een dingetje. Dat kwam hard aan."

"Het gevolg is dat mijn rechterbeen nu kwijt ben tot boven de knie", zegt hij. In het ziekenhuis wisten ze de kanker uit zijn been te krijgen, maar door complicaties was amputatie onvermijdelijk. "Een bizarre speling van het lot", noemt Wouters het, die door deze situatie het directeursstokje overnam van Van 't Zelfde.

Dat betekent niet dat hijzelf helemaal uit beeld verdwijnt. "Als ik verder revalideer en ik kom in mijn oude doen terecht, probeer ik er volgend jaar zeker weer bij te zijn. In welke hoedanigheid dan ook."

De directeur en oud-directeur waren woensdagavond ook aanwezig bij de training voor de City Swim. Deelnemers kunnen op 1 september verschillende afstanden afleggen. Voor de kleintjes is er de 250 meter, maar de langste afstand voor geoefende zwemmers is een rondje van 2,5 kilometer - inclusief een stukje Oude Maas en Merwede.

Deelnemers én sponsors kunnen zich nog inschrijven voor de editie van dit jaar. "Alle hulp is nodig", zegt Wouters. "Zowel van deelnemers als sponsoren. Het geld dat we ophalen, schenken we aan het Albert Schweitzer ziekenhuis voor kankeronderzoek."

De teller na de vorige editie stond op meer dan 200 duizend euro. Ook dit jaar hoopt de organisatie zo'n bedrag op te halen. "Ik heb vanavond een appje gekregen dat we de ton voorbij zijn", zegt Van 't Zelfde. Nog minimaal een ton te gaan dus, tot 1 september.

Lees ook

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.