gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Training voor Cityswim in Dordtse havens

93a40a55138beefa6b780139a5d3b4b6

Honderden deelnemers nemen over twee weken een duik in de Dordtse havens in de strijd tegen kanker. Op 1 september staat Swim to Fight Cancer op het programma, een zwemevenement om zoveel mogelijk geld op te halen voor wetenschappelijk kankeronderzoek.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ik geloof dat één op de tien mensen kanker krijgt, dus je bent al gauw aan de beurt", zegt directeur Inge Wouters. Dat werd vorig jaar bij de organisatie van het evenement pijnlijk duidelijk: oud-directeur Pieter van 't Zelfde werd getroffen door botkanker.

Amputatie was onvermijdelijk

"Vorig jaar, net voor de City Swim, hoorde ik dat ik botkanker heb", vertelt Van 't Zelfde. "Dat was wel even een dingetje. Dat kwam hard aan."

"Het gevolg is dat mijn rechterbeen nu kwijt ben tot boven de knie", zegt hij. In het ziekenhuis wisten ze de kanker uit zijn been te krijgen, maar door complicaties was amputatie onvermijdelijk. "Een bizarre speling van het lot", noemt Wouters het, die door deze situatie het directeursstokje overnam van Van 't Zelfde.

Dat betekent niet dat hijzelf helemaal uit beeld verdwijnt. "Als ik verder revalideer en ik kom in mijn oude doen terecht, probeer ik er volgend jaar zeker weer bij te zijn. In welke hoedanigheid dan ook."

De directeur en oud-directeur waren woensdagavond ook aanwezig bij de training voor de City Swim. Deelnemers kunnen op 1 september verschillende afstanden afleggen. Voor de kleintjes is er de 250 meter, maar de langste afstand voor geoefende zwemmers is een rondje van 2,5 kilometer - inclusief een stukje Oude Maas en Merwede.

Deelnemers én sponsors kunnen zich nog inschrijven voor de editie van dit jaar. "Alle hulp is nodig", zegt Wouters. "Zowel van deelnemers als sponsoren. Het geld dat we ophalen, schenken we aan het Albert Schweitzer ziekenhuis voor kankeronderzoek."

De teller na de vorige editie stond op meer dan 200 duizend euro. Ook dit jaar hoopt de organisatie zo'n bedrag op te halen. "Ik heb vanavond een appje gekregen dat we de ton voorbij zijn", zegt Van 't Zelfde. Nog minimaal een ton te gaan dus, tot 1 september.

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”