gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Treinramp Sliedrecht alsnog herdacht

Op station Sliedrecht wordt vandaag een gedenkbord geplaatst voor de treinramp die daar precies 75 jaar geleden plaatsvond tussen twee treinen die op weg waren naar Dordrecht.18 mensen kwamen om het leven en 42 raakten gewond. Dit ongeluk is de op drie na grootste treinramp in de Nederlandse geschiedenis.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het ongeluk gebeurde op vrijdagavond 27 november 1942 tijdens de Tweede Wereldoorlog. Een trein met grondwerkers kwam vanuit Leerdam richting Dordrecht.In Sliedrecht ging het helemaal mis. Er stond een stoptrein op het station met dezelfde eindbestemming. Eén van de wissels stond verkeerd, waardoor de trein vanuit Leerdam niet de trein passeerde, maar volop op de stilstaande trein reed.

Door het ongeval vloog één van de treinen in brand. Hevige rookwolken cirkelden boven het station. De trein reed nog zeker honderd meter door, vloog uit de rails en kantelde. Omwonenden sloegen direct alarm met de melding dat er iets gruwelijks mis is gegaan.

Twee EHBO'ers zagen het gebeuren en verleenden eerste hulp. Snel daarna waren hulpverleners van Het Rode Kruis en de brandweer ter plaatse. De tweede klas-wachtkamer en de woning van de stationschef werden als opvang voor de 60 slachtoffers gebruikt. De Duitsers hadden intussen de gehele omgeving afgezet.

De luchtbeschermingsdienst bracht de gewonden naar een veilige plaats. Het Sliedrechtse Groene Kruis ziekenhuis had maar 15 bedden. De gymzaal in de Kerkbuurt werd toen ingericht als noodhospitaal.

De brand werd in eerste instantie niet geblust. Het vuur geeft bij het bergen van de doden en gewonden gediend als verlichting in de donkere oorlogsnacht. DEestijds was de regel dat alle lichten uit moesten. Toen het reddingswerk was voltooid, werd het vuur door de brandweer geblust.

Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.