Dordrecht, Netherlands

Troonrede: wethouder Heijkoop kritisch over armoedebeleid

¨Mooie woorden van de koning, en ze waren ook heel intens.¨ Zo reageert de Dordtse wethouder Peter Heijkoop op de troonrede die vandaag is uitgesproken door koning Willem-Alexander op Prinsjesdag. Heijkoop is ook binnen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verantwoordelijk voor armoedebeleid. Hij reageerde in de Prinsjesdag uitzending van de NPO op 1. Daar zei Heijkoop dat het kabinet met goede voorstellen komt tegen de groeiende armoede, maar ook dat het intenser had gemogen, en eerder.
Ruud Elmendorp | 20 september 2022 15:30 | Aangepast op 20 september 2022 15:30
¨Ik ben blij om te horen dat het kabinet werkt aan een prijsplafond, want we zitten in een crisis,¨ zegt Heijkoop. Bij zo´n prijsplafond worden kosten voor energie aan een maximum gebonden, want Heijkoop merkt dat grote groepen mensen de stijgende lasten voor energie en eerste levensbehoeften niet meer kunnen betalen. ¨Ik vind het verdrietig dat we in een samenleving zitten waarin zelfs de middenklasse worstelt met bestaanszekerheid.¨

Heijkoop is blij met de voorstellen maar vraagt zich af of het genoeg is. ¨Het had ook eerder gemogen. Dat had een hoop stress gescheeld in de samenleving.¨ Verder roept Heijkoop het kabinet op om meer te doen voor de lange termijn. ¨Geef mensen perspectief, niet dat wankelen door het plakken van ad-hoc pleisters, maar geef ze een structurele oplossing.¨

De miljoennenota wordt vandaag gepresenteerd, waarna de Tweede Kamer in de A;lgemene Beschouwingen de voorgestelde begroting van commentaar voorziet.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...