Dordrecht, Netherlands

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Foto ter illustratie Politie Dordrecht
Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liepen de temperaturen zo hoog op dat een Hongaarse vrachtwagenchauffeur van de Moerdijkbrug in het water sprong om verkoeling te zoeken. Daarbij parkeerde hij zijn truck ook nog eens op de vluchtstrook.
Trevyn van Houwelingen | Rijnmond | 14 augustus 2025 14:32 | Aangepast op 14 augustus 2025 14:32
De politie vermoedde dat het ging om een poging tot suïcide, dus rukten meerdere diensten - waaronder de politiehelikopter, brandweer, ambulance en de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij - uit voor de ondertussen om hulp roepende man.

Toen de hulptroepen arriveerden bleek de man al op een ladder te zijn geklommen en was deze zelfs al door een attente schipper naar land vervoerd.

Hitte
Toen de politie de man aansprak bleek het echter helemaal niet om een poging tot suïcide te gaan, de man dook het water in omdat hij het zo heet vond. Hij vond het zo'n mooie zomerse dag dat hij het midden op de Moerdijkbrug tijd vond voor wat verkoeling.

Vluchtstrook
Hij parkeerde zijn vrachtwagen op de vluchtstrook en sprong zo van de brug het Hollands Diep in, zonder te overzien hoe gevaarlijk de sterke stroming in de brede waterweg eigenlijk is.

De politie laat weten blij te zijn dat de Hongaar het er heelhuids vanaf heeft gebracht, maar kon niet anders dan de man een bekeuring te geven voor parkeren op de vluchtstrook en het springen van een brug.

Lees meer over:

hitte|moerdijkbrug|

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30

Lees ook

Stadsboerderij houdt dieren koel met modder: 'Soort natuurlijke zonnebrand'

Het is warm in Dordrecht en daar hebben niet alleen wij, maar ook dieren last van. Gelukkig houden d...

Landelijk hitteplan van kracht, drie gemeenten werken met eigen plan

'Drink voldoende, houd je huis koel en denk ook om elkaar'. Zo luidt het RIVM-advies om de hittegolf...

Bolderbraderie op de Merwebolder ondanks hitte groot succes

Op het terrein van de Merwebolder aan de Touwbaan in Sliedrecht vond weer de jaarlijkse Bolder Brade...

Ongeluk op de Moerdijkbrug, file richting Dordrecht

De linkerrijstrook van de A16 richting Dordrecht is donderdagochtend afgesloten geweest ter hoogte v...

Is koelen Zwijndrechtse brug straks verleden tijd? Brugklep wordt ingekort

De Zwijndrechtse brug is deze en volgende week enkele nachten dicht voor onderhoud. Verschillende we...

Meidagen 1940 herdacht: 'Vrede en veiligheid is helaas niet vanzelfsprekend'

Afgelopen maandag vond er een herdenking plaats bij het monument aan de Rijksstraatweg. Die bijeenko...