gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tuinworkshop: tips voor (groene) inrichting nieuwe Dordtse tuinen

ab9e161bd412b5a4049c55ff555be8ec

Wat te doen met een kaal tuintje van een nieuwbouwwoning? Met die vraag zijn bewoners van de Dordtse wijk Nieuw Krispijn afgelopen weekend aan de slag gegaan. Dat gebeurde tijdens een tuinworkshop van woningcorporatie Trivire. "Ik hoop dat mensen hierdoor geïnspireerd raken."

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
Het lijkt allemaal vanzelfsprekend, maar waar begin je bij het inrichten van je tuin? Groene vingers zijn geen vereiste en het hoeft ook niet veel te kosten. Dat is de boodschap die Trivire mee wil geven met de tuinworkshop.

Tuincoaches van de gemeente helpen hierbij. Zij denken mee over de inrichting van je tuin. Bijvoorbeeld over welke planten je kiest, of hoe je regenwater opslaat. De tuininrichting mag wel wat groener, vindt tuincoach Aasta de Vries. "Ik hoop dat er heel veel stenen tuinen in Dordrecht groen gaan worden. Het lijkt me leuk om daar in de toekomst meer foto's van te zien."

Na de sloop van tientallen verouderde woningen, is Trivire begonnen aan de bouw van een nieuwe buurt in de wijk Nieuw Krispijn. Inmiddels zijn bijna alle sociale huurwoningen verhuurd, maar bewoners zijn nog druk aan het settelen.

"Daar komt veel bij kijken. En dan moeten ze ook nog eens een tuin inrichten¨, zegt Vanessa Groenberg van Trivire. Nu zijn deze tuinen nog grotendeels leeg, maar daar moet dus verandering in komen met behulp van de tuincoaches.

Bloemetjes en bijtjes
De gemeente Dordrecht wil meer groen in de stad en dus ook in deze nieuwe buurt. "We willen de buitenruimte aantrekkelijker, klimaatbestendiger en gezonder maken¨, aldus de gemeente.

Met de samenwerking met Trivire hoopt de gemeente dat bewoners niet alleen blij zijn met hun tuin, maar zich ook bewust zijn van het belang van groen in de tuin - en niet alleen maar tegels. "Planten absorberen meer vocht en verminderen hittestress. Water loopt na een regenbui sneller weg dan bij een betegelde tuin. Ook is het gewoon goed voor de vlinders en de bijen¨, besluit Groenberg.

Lees ook

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.