Dordrecht, Netherlands

Twee Dordtenaren aangehouden voor brandstichting en vernieling

De politie heeft op maandagochtend 28 februari twee mannen aangehouden. Ze worden verdacht van meerdere brandstichtingen en een vernieling eind januari.
Marjolein Vos | 28 februari 2022 15:30 | Aangepast op 28 februari 2022 15:30


Agenten kwamen de 28-jarige en 35-jarige Dordtenaren op het spoor door het onderzoeken van camerabeelden waarop de verdachten te zien waren. De mannen zitten vast en moeten zich binnenkort verantwoorden voor de rechter-commissaris.

Brandstichtingen en vernieling
Op zaterdagnacht 23 januari werd er een voertuig in brand gestoken op de Ruys de Beerenbrouckweg in Dordrecht. Een week later, in de nacht van 30 januari werd er een ruit van een woning vernield in dezelfde straat, laat de politie weten. In diezelfde nacht werden er nog drie branden gesticht. Op de Troelstraweg werd een kinderwagen in brand gestoken en op de Van Bosseplantsoen en Jacob Marisstraat gingen scooters in vlammen op. De scooter op de Jacob Marisstraat stond tegen een huis aan, waardoor ook het huis vlam vatte. Door hulp van omstanders konden de bewoners nog maar net aan ontsnappen aan de brand in hun huis.

Lees meer over:

Politie|Brandstichting|

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...

Cliënt die gordijn in brand stak in kliniek hoeft niet terug de cel in

De rechtbank heeft een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam veroordeeld tot een celstraf voor he...