Dordrecht, Netherlands

Twee gemeenten uit onze streek halen de doelen van de spreidingswet

Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht hebben de doelen van de spreidingswet gehaald. Dat blijkt uit onderzoek door de NOS en Nieuwsuur in samenwerking met regionale omroep Rijnmond.
Rijnmond | Pascal Lenstra | 17 juni 2025 11:32 | Aangepast op 17 juni 2025 11:32
De spreidingswet is in 2024 in het leven geroepen om asielzoekers eerlijker te verdelen over ons land. Gemeenten kregen daarom de opdracht om op 1 juli dit jaar te voldoen aan in totaal 101.500 plekken. Uit het onderzoek blijkt dat dit aantal nog lang niet gehaald is. Op 2 juni waren er ruim 73-duizend plekken beschikbaar. Dat komt omdat de meeste gemeenten de richtlijn nog niet hebben gehaald.

Eén van de gemeenten in onze streek die het niet gehaald heeft, is Molenlanden. Ondanks hun inspanningen is het nog niet gelukt: "Er zijn geen passende plekken. We hebben geen eigen vastgoed of hotels in onze gemeente”, aldus een woordvoerder. In Dordrecht voldoen ze ook nog niet aan het doel, al verwachten ze het begin 2026 wel te halen door de opening van het in aanbouw zijnde azc.



Weerstand in gemeentes
De afgelopen tijd is er veel weerstand in onze gemeentes op de spreidingswet. Zo protesteerde begin juni ongeveer 200 mensen tegen de komst van het azc in Dordrecht.

Deze publicatie verscheen ook op de kanalen van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

Asielopvang|azc|

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Garageboxen doorzocht door douane en politie

Redactie Streek 56 | 11 jun 2025 16:41

Lees ook

Bouw azc gaat door: verzoek omwonenden door rechter afgewezen

De bouw van het asielzoekerscentrum in Dordrecht mag doorgaan. Tot dat oordeel komt de bestuursrecht...

Azc in aanbouw, rechter buigt zich over de vraag of dit wel mag

Is de bouw van het nieuwe asielzoekerscentrum van Dordrecht te vroeg gestart? Over die vraag buigt d...

Komst amv'ers in azc zorgt voor onrust, omwonenden eisen bouwstop

De bouw is vanwege de druk op de asielketen al begonnen, maar over het azc in Dordrecht is het laats...

1,3 miljoen euro om wegen rondom azc veiliger te maken

Het Rijk en het COA trekken in totaal 1,3 miljoen euro uit om de wegen en paden rondom het nieuw te ...

Nieuw azc komt eraan: gemeente verleent vergunning

De gemeente Dordrecht heeft dinsdag de vergunning voor een nieuw asielzoekerscentrum aan de Dordtse ...

COA neemt verantwoordelijkheid over van noodopvang De Reling

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft sinds begin dit jaar de exploitatie van De Relin...