gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee mislukte aanslagen, maar buurt blijft nuchter: ‘Er is geen onrust’

b24669f5ad4e899de21f2b349f3023e9

Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft vandaag een gesprek gehad met de bewoner van een pand aan de Frederik Hendrikstraat. Dit omdat hij de woning maandag noodgedwongen moest sluiten. Ook sprak hij eerder met de buren.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend is twee keer een poging gedaan om een vuurwerkbom te plaatsen. De eerste keer is mislukt omdat de bewoners wakker werden. Een tweede keer heeft de politie drie mensen aangehouden”, aldus de burgemeester. “Voor de veiligheid van de bewoners zelf en van de omwonenden heb ik gisteren besloten om de woning te sluiten.”

Het sluiten van een woning doet de burgemeester niet zomaar. Vaak is het heel ingrijpend, ook voor omwonenden. Daarom is de burgemeester maandag zélf langs de deuren gegaan om te laten weten dat het pand gesloten is. “Gisteren hebben we de hele buurt geïnformeerd met een bewonersbrief. Ik ben zelf deze twee blokjes langs geweest, samen met de wijkagent.”

Informatie
De burgemeester vertelt dat de bewoners er vrij coulant op reageren. “Je ziet dat mensen wel ongerust zijn over wat er gebeurd is, maar er is geen onrust en mensen blijven ook wel redelijk nuchter. Ze waren erg blij met de informatie die ze kregen.”

En die informatie is belangrijk voor de buurt. Als zoiets gebeurt, verspreiden zich al snel de wildste verhalen. Maar het veroorzaakt ook angst bij de omwonenden. Nog een reden van de burgemeester om langs te gaan bij bewoners van de straat. Al leek dat in Alblasserdam niet nodig. “Alblasserdam is een redelijk nuchter dorp, dus mensen kunnen ook best een hoop hebben. Maar ze kijken natuurlijk wel wat er allemaal aan de hand is en ze vragen zich doorgaans af hoe zoiets ook in hun buurt kan gebeuren.”

De burgemeester kon niets vertellen over het gesprek met de bewoner van het pand. Dit vanwege het onderzoek van de politie. Het is ook nog niet bekend tot wanneer de woning gesloten blijft.

Bekijk hieronder naar een beeldreportage en een interview met burgemeester Jan Willem Boersma.

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.