gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede grote stroomstoring in acht dagen treft Drechtsteden, opnieuw PFAS uitgestoten

39dd1c0a5b049d4d690d85656dceef68

Opnieuw heeft een kortstondige stroomstoring grote delen van de regio getroffen. De stroomstoring vond plaats tussen 7:27 en 7:48 en werd volgens netbeheerder Stedin veroorzaakt door een storing bij een verdeelstation voor hoogspanning. Bijna 84 duizend huishoudens zaten twintig minuten zonder stroom.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Stedin heeft de stroom om kunnen leiden via een ander verdeelstation. Daardoor had de regio na twintig minuten weer stroom. Acht dagen geleden was het ook al raak, toen ging het om een defect onderdeel in een verdeelstation. Stedin laat weten dat er momenteel wordt onderzocht of de storing van vanochtend verband heeft met de storing van acht dagen geleden. In Dordrecht zijn er tot negen uur nog problemen geweest met de stoplichten in de stad.

De netbeheerder kreeg volgens woordvoerder Thom Hofstede meldingen uit de hele streek. "Het is op zijn plaats om onze excuses aan te bieden voor het ongemak, want het was een naar tijdstip om geen stroom te hebben. Nu gaan wij kijken of we meer weten over de toedracht van de stroomstoring en hoe we dit in de toekomst kunnen voorkomen."
De veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid laat weten dat er de veiligheidssystemen bij Chemours zijn afgegaan. Als standaardreactie daarop is er een officier van dienst en adviseur gevaarlijke stoffen naar de Baanhoekweg in Dordrecht gestuurd. Over de uitkomst van dat bezoek werd uit veiligheidsoverwegingen nog niets gedeeld.

Hexafluoropropene
Een woordvoerder van Chemours laat onze mediapartner Rijnmond weten dat er bij de noodstop van de systemen, vanwege de stroomuitval, een kleine hoeveelheid hexafluoropropene (HFP) is vrijgekomen. Het is wel een stuk minder dan bij de storing van vorige week, zegt een woordvoerder van het bedrijf. Volgens Chemours is het geen zorgwekkende stof: Chemours mag dit gewoon uitstoten.

Vorige week viel de stroom ook al uit. Ook toen ontsnapte er PFAS. Door de storing van vandaag is minder dan de helft van de hoeveelheid van vorige week ontsnapt. Het valt ruim binnen de hoeveelheid die Chemours mag uitstoten op een dag.

Reset kost een dag
Een woordvoerder van Chemours reageert op het feit dat de stroom opnieuw uitviel in de fabriek: "Dit is ontzettend rot. Het opstarten van een fabriek kost ons soms een dag. Alle veiligheidssystemen doen het in ieder geval wel. Een gedeelte van de fabriek is alweer actief."

Een ruime week geleden bleek er door een stroomstoring ook al een lek te zijn geweest bij het chemieconcern. Hierbij bleek dat, in tegenstelling tot eerdere berichtgeving, extra hoeveelheden van de schadelijke PFAS-stoffen hexafluorpropyleen (HFP) en tetrafluorethyleen (TFE) waren vrijgekomen. Ook kwam er zoutzuur vrij. Van die laatste stoffen lijkt er dit keer niets te zijn vrijgekomen.

Geen gevolgen in ziekenhuizen
Regionaal ziekenhuis Albert Schweitzer laat weten dat het op twee locaties last heeft gehad van de storing. Dat was in Zwijndrecht en Sliedrecht. Daar is de noodaggregaat naar behoren aangegaan, waardoor er geen gevolgen waren van de stroomstoring. Deze vond plaats voor 8:00 dus waren er geen gevolgen voor lopende operaties.

Problemen op het spoor
Op de MerwedeLingelijn zorgde de storing wel voor wat problemen. Tussen de stations Dordrecht Stadspolders en Sliedrecht was tussen half acht en acht uur geen treinverkeer mogelijk.

Lees meer over:

|

Lees ook

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.