gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweehonderd vluchtelingen vanuit Dordt naar asielboot Hendrik-Ido-Ambacht

15455379dd13970a93ab525eb2726cf8

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht gaat vanaf juli op een asielboot 200 vluchtelingen onderbrengen. Het rivier-cruiseschip, de Bellriva, moet worden afgemeerd aan het Citadelterrein. De huidige opvang aan de Weteringsingel wordt definitief gesloten.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
Honderdvijftig asielzoekers verhuizen vanuit de noodopvang aan de Marconiweg in Dordrecht naar de asielboot. En 30 vluchtelingen komen naar de boot vanuit de Sporthal aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht. Deze noodopvang wordt definitief gesloten.

De asielboot wordt afgemeerd naast het schip waar nu al Oekraiense vluchtelingen worden opgevangen. Er moet nog wel wat gebeuren om de kade klaar te krijgen voor een asielboot, maar het besluit is definitief.

Er was een ruime meerderheid van de gemeenteraad voor de komst van de boot. Wethouder Flach heeft er vertrouwen in dat het goed gaat met de vluchtelingen afkomstig van de Marconiweg in Dordrecht. “We kennen deze groep asielzoekers. Daar zijn de afgelopen tijd geen incidenten mee geweest. Het is een groep mensen waar we vertrouwen in hebben”.

Hendrik-Ido-Ambacht neemt deze zomer dus 150 asielzoekers over van de gemeente Dordrecht. En komt daarmee tegemoet aan de wens van de Dordtse burgemeester Kolff om de asielopvang samen met de regio aan te pakken. In hoeverre dat echt lukt is onduidelijk.

Papendrecht wil bijvoorbeeld 85 asielzoekers opvangen in een voormalig politiebureau aan de Poldermolen, maar daar is nog geen definitief besluit over. Sliedrecht denkt na over het opvangen van minstens 100 vluchtelingen in Sliedrecht-Noord, maar of dat ook gaat gebeuren, is onduidelijk.

Wethouder Flach van Hendrik-Ido-Ambach: “Voor ons is het echt lastig geweest om een opvangplek te vinden. We hebben zelfs moeten uitwijken naar het water. Ik ben positief over de zoektocht van de buurgemeenten om hun aandeel te leveren. Daar heb ik alle vertrouwen in”.

De asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht is een tijdelijke opvang, tot juli 2025.

Lees ook

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.