gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweehonderd vluchtelingen vanuit Dordt naar asielboot Hendrik-Ido-Ambacht

15455379dd13970a93ab525eb2726cf8

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht gaat vanaf juli op een asielboot 200 vluchtelingen onderbrengen. Het rivier-cruiseschip, de Bellriva, moet worden afgemeerd aan het Citadelterrein. De huidige opvang aan de Weteringsingel wordt definitief gesloten.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
Honderdvijftig asielzoekers verhuizen vanuit de noodopvang aan de Marconiweg in Dordrecht naar de asielboot. En 30 vluchtelingen komen naar de boot vanuit de Sporthal aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht. Deze noodopvang wordt definitief gesloten.

De asielboot wordt afgemeerd naast het schip waar nu al Oekraiense vluchtelingen worden opgevangen. Er moet nog wel wat gebeuren om de kade klaar te krijgen voor een asielboot, maar het besluit is definitief.

Er was een ruime meerderheid van de gemeenteraad voor de komst van de boot. Wethouder Flach heeft er vertrouwen in dat het goed gaat met de vluchtelingen afkomstig van de Marconiweg in Dordrecht. “We kennen deze groep asielzoekers. Daar zijn de afgelopen tijd geen incidenten mee geweest. Het is een groep mensen waar we vertrouwen in hebben”.

Hendrik-Ido-Ambacht neemt deze zomer dus 150 asielzoekers over van de gemeente Dordrecht. En komt daarmee tegemoet aan de wens van de Dordtse burgemeester Kolff om de asielopvang samen met de regio aan te pakken. In hoeverre dat echt lukt is onduidelijk.

Papendrecht wil bijvoorbeeld 85 asielzoekers opvangen in een voormalig politiebureau aan de Poldermolen, maar daar is nog geen definitief besluit over. Sliedrecht denkt na over het opvangen van minstens 100 vluchtelingen in Sliedrecht-Noord, maar of dat ook gaat gebeuren, is onduidelijk.

Wethouder Flach van Hendrik-Ido-Ambach: “Voor ons is het echt lastig geweest om een opvangplek te vinden. We hebben zelfs moeten uitwijken naar het water. Ik ben positief over de zoektocht van de buurgemeenten om hun aandeel te leveren. Daar heb ik alle vertrouwen in”.

De asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht is een tijdelijke opvang, tot juli 2025.

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.