gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweehonderd vluchtelingen vanuit Dordt naar asielboot Hendrik-Ido-Ambacht

15455379dd13970a93ab525eb2726cf8

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht gaat vanaf juli op een asielboot 200 vluchtelingen onderbrengen. Het rivier-cruiseschip, de Bellriva, moet worden afgemeerd aan het Citadelterrein. De huidige opvang aan de Weteringsingel wordt definitief gesloten.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
Honderdvijftig asielzoekers verhuizen vanuit de noodopvang aan de Marconiweg in Dordrecht naar de asielboot. En 30 vluchtelingen komen naar de boot vanuit de Sporthal aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht. Deze noodopvang wordt definitief gesloten.

De asielboot wordt afgemeerd naast het schip waar nu al Oekraiense vluchtelingen worden opgevangen. Er moet nog wel wat gebeuren om de kade klaar te krijgen voor een asielboot, maar het besluit is definitief.

Er was een ruime meerderheid van de gemeenteraad voor de komst van de boot. Wethouder Flach heeft er vertrouwen in dat het goed gaat met de vluchtelingen afkomstig van de Marconiweg in Dordrecht. “We kennen deze groep asielzoekers. Daar zijn de afgelopen tijd geen incidenten mee geweest. Het is een groep mensen waar we vertrouwen in hebben”.

Hendrik-Ido-Ambacht neemt deze zomer dus 150 asielzoekers over van de gemeente Dordrecht. En komt daarmee tegemoet aan de wens van de Dordtse burgemeester Kolff om de asielopvang samen met de regio aan te pakken. In hoeverre dat echt lukt is onduidelijk.

Papendrecht wil bijvoorbeeld 85 asielzoekers opvangen in een voormalig politiebureau aan de Poldermolen, maar daar is nog geen definitief besluit over. Sliedrecht denkt na over het opvangen van minstens 100 vluchtelingen in Sliedrecht-Noord, maar of dat ook gaat gebeuren, is onduidelijk.

Wethouder Flach van Hendrik-Ido-Ambach: “Voor ons is het echt lastig geweest om een opvangplek te vinden. We hebben zelfs moeten uitwijken naar het water. Ik ben positief over de zoektocht van de buurgemeenten om hun aandeel te leveren. Daar heb ik alle vertrouwen in”.

De asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht is een tijdelijke opvang, tot juli 2025.

Lees ook

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.