gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweehonderd vluchtelingen vanuit Dordt naar asielboot Hendrik-Ido-Ambacht

15455379dd13970a93ab525eb2726cf8

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht gaat vanaf juli op een asielboot 200 vluchtelingen onderbrengen. Het rivier-cruiseschip, de Bellriva, moet worden afgemeerd aan het Citadelterrein. De huidige opvang aan de Weteringsingel wordt definitief gesloten.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
Honderdvijftig asielzoekers verhuizen vanuit de noodopvang aan de Marconiweg in Dordrecht naar de asielboot. En 30 vluchtelingen komen naar de boot vanuit de Sporthal aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht. Deze noodopvang wordt definitief gesloten.

De asielboot wordt afgemeerd naast het schip waar nu al Oekraiense vluchtelingen worden opgevangen. Er moet nog wel wat gebeuren om de kade klaar te krijgen voor een asielboot, maar het besluit is definitief.

Er was een ruime meerderheid van de gemeenteraad voor de komst van de boot. Wethouder Flach heeft er vertrouwen in dat het goed gaat met de vluchtelingen afkomstig van de Marconiweg in Dordrecht. “We kennen deze groep asielzoekers. Daar zijn de afgelopen tijd geen incidenten mee geweest. Het is een groep mensen waar we vertrouwen in hebben”.

Hendrik-Ido-Ambacht neemt deze zomer dus 150 asielzoekers over van de gemeente Dordrecht. En komt daarmee tegemoet aan de wens van de Dordtse burgemeester Kolff om de asielopvang samen met de regio aan te pakken. In hoeverre dat echt lukt is onduidelijk.

Papendrecht wil bijvoorbeeld 85 asielzoekers opvangen in een voormalig politiebureau aan de Poldermolen, maar daar is nog geen definitief besluit over. Sliedrecht denkt na over het opvangen van minstens 100 vluchtelingen in Sliedrecht-Noord, maar of dat ook gaat gebeuren, is onduidelijk.

Wethouder Flach van Hendrik-Ido-Ambach: “Voor ons is het echt lastig geweest om een opvangplek te vinden. We hebben zelfs moeten uitwijken naar het water. Ik ben positief over de zoektocht van de buurgemeenten om hun aandeel te leveren. Daar heb ik alle vertrouwen in”.

De asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht is een tijdelijke opvang, tot juli 2025.

Lees ook

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.