gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitgaansleven ligt weer stil na nieuwe coronamaatregelen

Het kabinet roept de versoepelingen een halt toe. Dat blijkt uit uitspraken tijdens de persconferentie die demissionair premier Mark Rutte en Hugo de Jonge van volksgezondheid hielden vrijdagavond. Vanaf zaterdag sluit de horeca weer om 00:00 uur. Nachtclubs, en discotheken gaan voorlopig weer dicht en festivals zonder zitplaatsen zijn verboden. De nieuwe maatregelen gaan in op zaterdag 10 juli om 06:00 uur.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Voor de horeca gelden de regels dat zij sluiten om middernacht tot 06:00 uur. Het is niet meer toegestaan entertainment zoals live-bands en harde muziek te hebben. Iedereen die de horeca bezoekt moet een eigen zitplaats hebben en 1,5 meter afstand houden. Het testen voor toegang gaat grootendeels in de ban tot in ieder geval zaterdag 14 augustus.


De evenementenbranche wordt keihard geraakt. Meerdaagse festivals zijn verboden. Ook evenementen zonder zitplaatsen zijn niet meer toegestaan. Wel kunnen evenementen en sporten met publiek doorgaan op 1,5 meter. Mocht de organisator besluiten te willen werken met testen voor toegang, dan is er extra publiek welkom tot twee derde van het maximum aantal bezoekers. De testen voor toegangbewijzen zijn nog maar 24 uur geldig in plaats van veertig uur. De evenementen mogen niet langer dan 24 uur duren.


Voor winkels, musea en kermissen gelden vooralsnog geen beperkingen. Maar, zegt het kabinet, dan moeten de cijfers wel stabiel blijven en omlaag gaan.

Lees ook

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.