gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitgaansleven ligt weer stil na nieuwe coronamaatregelen

Het kabinet roept de versoepelingen een halt toe. Dat blijkt uit uitspraken tijdens de persconferentie die demissionair premier Mark Rutte en Hugo de Jonge van volksgezondheid hielden vrijdagavond. Vanaf zaterdag sluit de horeca weer om 00:00 uur. Nachtclubs, en discotheken gaan voorlopig weer dicht en festivals zonder zitplaatsen zijn verboden. De nieuwe maatregelen gaan in op zaterdag 10 juli om 06:00 uur.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Voor de horeca gelden de regels dat zij sluiten om middernacht tot 06:00 uur. Het is niet meer toegestaan entertainment zoals live-bands en harde muziek te hebben. Iedereen die de horeca bezoekt moet een eigen zitplaats hebben en 1,5 meter afstand houden. Het testen voor toegang gaat grootendeels in de ban tot in ieder geval zaterdag 14 augustus.


De evenementenbranche wordt keihard geraakt. Meerdaagse festivals zijn verboden. Ook evenementen zonder zitplaatsen zijn niet meer toegestaan. Wel kunnen evenementen en sporten met publiek doorgaan op 1,5 meter. Mocht de organisator besluiten te willen werken met testen voor toegang, dan is er extra publiek welkom tot twee derde van het maximum aantal bezoekers. De testen voor toegangbewijzen zijn nog maar 24 uur geldig in plaats van veertig uur. De evenementen mogen niet langer dan 24 uur duren.


Voor winkels, musea en kermissen gelden vooralsnog geen beperkingen. Maar, zegt het kabinet, dan moeten de cijfers wel stabiel blijven en omlaag gaan.

Lees ook

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.