gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitgaansleven ligt weer stil na nieuwe coronamaatregelen

Het kabinet roept de versoepelingen een halt toe. Dat blijkt uit uitspraken tijdens de persconferentie die demissionair premier Mark Rutte en Hugo de Jonge van volksgezondheid hielden vrijdagavond. Vanaf zaterdag sluit de horeca weer om 00:00 uur. Nachtclubs, en discotheken gaan voorlopig weer dicht en festivals zonder zitplaatsen zijn verboden. De nieuwe maatregelen gaan in op zaterdag 10 juli om 06:00 uur.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Voor de horeca gelden de regels dat zij sluiten om middernacht tot 06:00 uur. Het is niet meer toegestaan entertainment zoals live-bands en harde muziek te hebben. Iedereen die de horeca bezoekt moet een eigen zitplaats hebben en 1,5 meter afstand houden. Het testen voor toegang gaat grootendeels in de ban tot in ieder geval zaterdag 14 augustus.


De evenementenbranche wordt keihard geraakt. Meerdaagse festivals zijn verboden. Ook evenementen zonder zitplaatsen zijn niet meer toegestaan. Wel kunnen evenementen en sporten met publiek doorgaan op 1,5 meter. Mocht de organisator besluiten te willen werken met testen voor toegang, dan is er extra publiek welkom tot twee derde van het maximum aantal bezoekers. De testen voor toegangbewijzen zijn nog maar 24 uur geldig in plaats van veertig uur. De evenementen mogen niet langer dan 24 uur duren.


Voor winkels, musea en kermissen gelden vooralsnog geen beperkingen. Maar, zegt het kabinet, dan moeten de cijfers wel stabiel blijven en omlaag gaan.

Lees ook

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

Muller dordrecht

Einde aan familiebedrijf Muller: sleepvaartbedrijf overgenomen

Sleepvaartbedrijf Muller is overgenomen door het Spaanse Boluda Towage. Daarmee komt een einde aan meer dan honderd jaar Muller als zelfstandig familiebedrijf in Dordrecht. “Een lastige beslissing.”

nk2026110693A03504

Opsteker voor taai FC Dordrecht tegen NAC: ‘Dit moeten we koesteren’

FC Dordrecht mocht in de slotfase dromen van een zege op NAC Breda vrijdagavond, maar het bleef 0-0. “Een verdiend resultaat”, concludeert middenvelder Adil Lechkar na het doelpuntloze duel.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.