Dordrecht, Netherlands

Uitgaansleven ligt weer stil na nieuwe coronamaatregelen

Het kabinet roept de versoepelingen een halt toe. Dat blijkt uit uitspraken tijdens de persconferentie die demissionair premier Mark Rutte en Hugo de Jonge van volksgezondheid hielden vrijdagavond. Vanaf zaterdag sluit de horeca weer om 00:00 uur. Nachtclubs, en discotheken gaan voorlopig weer dicht en festivals zonder zitplaatsen zijn verboden. De nieuwe maatregelen gaan in op zaterdag 10 juli om 06:00 uur.
Jordy Nijenhuis | 9 juli 2021 19:46 | Aangepast op 9 juli 2021 19:46
Voor de horeca gelden de regels dat zij sluiten om middernacht tot 06:00 uur. Het is niet meer toegestaan entertainment zoals live-bands en harde muziek te hebben. Iedereen die de horeca bezoekt moet een eigen zitplaats hebben en 1,5 meter afstand houden. Het testen voor toegang gaat grootendeels in de ban tot in ieder geval zaterdag 14 augustus.


De evenementenbranche wordt keihard geraakt. Meerdaagse festivals zijn verboden. Ook evenementen zonder zitplaatsen zijn niet meer toegestaan. Wel kunnen evenementen en sporten met publiek doorgaan op 1,5 meter. Mocht de organisator besluiten te willen werken met testen voor toegang, dan is er extra publiek welkom tot twee derde van het maximum aantal bezoekers. De testen voor toegangbewijzen zijn nog maar 24 uur geldig in plaats van veertig uur. De evenementen mogen niet langer dan 24 uur duren.


Voor winkels, musea en kermissen gelden vooralsnog geen beperkingen. Maar, zegt het kabinet, dan moeten de cijfers wel stabiel blijven en omlaag gaan.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...