Dordrecht, Netherlands

De Engelenburgerbrug is weer terug in Dordt: ‘Wilden zo veel mogelijk details bewaren'

Veel kijkers bij de plaatsing van de Engelenburgerbrug Foto: Corrado Francke
Na bijna twee jaar is de Engelenburgerbrug weer naar zijn vertrouwde plek in de Dordtse binnenstad gevaren. De fundering van de brug was kapot en daarom werd besloten om de brug in zijn geheel af te breken en weer op te bouwen. “Eindelijk”, is projectontwikkelaar Peter de Vet opgelucht. “Het heeft lang geduurd, maar dan heb je ook wat.”
Fokko van der Straaten | Corrado Francke | 3 februari 2022 19:37 | Aangepast op 3 februari 2022 19:37
Het vaste brugdeel kwam op een vroege donderdagochtend aan. Daarmee begon het laatste hoofdstuk van de flinke klus. “We zitten toch met wind en tij, daar moet het goed op afgestemd worden”, ziet De Vet. “Het moet natuurlijk precies passen.”

Drijvende hijskraan
De brugdelen kwamen donderdag uit Zeeland. Met een drijvende hijskraan werd het geheel op zijn plek gehesen.

Het repareren van de onderdelen kreeg de voordeur boven nieuwe onderdelen. De brug is immers een rijksmonument en dan is het verplicht zo veel mogelijk te herstellen.

Details bewaren
“We wilden zo veel mogelijk details bewaren en dat is goed gelukt”, benadrukt De Vet. “Al het hardsteen is gerepareerd, behalve de blokken die écht kapot waren.” Toch zijn er ook compleet nieuwe balken gemaakt omdat het herstellen van verschillende onderdelen niet meer mogelijk was.

Na het vaste brugdeel op donderdag is het vrijdag de beurt aan het beweegbare deel om terug te keren in Dordt.

In maart weer over de brug
Op 12 maart is het weer mogelijk om te voet over de Engelenburgerbrug te openen. Twee dagen later kun je ook weer met de auto over de brug.

Lees meer over:

Engelenburgerbrug|Dordrecht|

Lees ook

Dordtse vrouw (26) neergestoken in Rotterdams hotel

Een 26-jarige vrouw uit Dordrecht heeft in de nacht van zaterdag op zondag meerdere steekwonden en m...

Leve de Koning! Dit kun je dit jaar verwachten tijdens Koningsdag in Dordrecht

Van de Oranjemarkt tot de vuurwerkshow: Koningsdag wordt dit jaar weer als vanouds gevierd. Na twee ...

Silver Talent Show breidt uit naar Zwijndrecht

De Silver Talent Show keert terug en beperkt zich niet alleen tot Dordrecht. Zwijndrecht krijgt voor...

De verkeersveiligheid in de Drechtsteden kan beter en zo willen scholen dat aanpakken

Gekke bochten, foutparkeerders of onoverzichtelijke situaties. De verkeersveiligheid rondom scholen ...

Dordrecht komend weekend in het teken van Valentijn: liefdesroute en 'gratis liefdesgedicht'

De Dordtse binnenstad staat van 11 tot en met 14 februari in het teken van de liefde, vanwege Valent...

Nieuwe Dordtse gemeenteraad geïnstalleerd: 'Ik voel de verantwoordelijkheid'

De nieuwe Dordtse gemeenteraad is woensdag geïnstalleerd. Veertien partijen bemachtigden één of m...