Dordrecht, Netherlands

Dordtse weekmarkt wordt geraakt door stijgende prijzen: banketbakkerij sluit deuren

De ambachtelijke koek- en banketkraam van Bakkerij A. van Luijk staat voor het laatst op de weekmarkt in Dordrecht.
Ook voor de Dordtse weekmarkt zijn de stijgende prijzen te voelen. Banket Bakkerij A. van Luijk stond afgelopen vrijdag voor het laatst op de Dordtse markt. ''Het doek is gevallen.''
Jordy Hijman | 26 november 2022 14:08 | Aangepast op 26 november 2022 14:08
Dertig jaar lang werkte Eveline Stooker-Lovers in de ambachtelijke koek- en banketkraam. "De oude eigenaar, de Heer van Luijk, heeft mij alles geleerd in de loop der jaren. Nu, dertig jaar later, is het doek gevallen," aldus Stooker-Lovers. De rekeningen dreigen namelijk niet meer betaald te kunnen worden. "En alles doorverekenen aan de klant? Dat ga ik niet doen," zegt de gepassioneerde koekenbakker. Voor nu is het nog vol te houden, "Maar je weet niet wat de toekomst je gaat brengen."

Let op: de tekst gaat verder onder de video
Steun
Eveline gaat normaliter naar huis met een bus vol met lege kratjes, maar vandaag zag het er heel anders uit. Haar busje lag namelijk helemaal vol met bloemen, chocola en andere cadeautjes: "We zijn enorm verwend, dat had ik niet verwacht!" Al haar vaste klanten, en dat waren er veel, kwamen nog even afscheid nemen van Eveline. "Écht jammer," benadrukt een van de klanten die de bakker kwam uitzwaaien.
De cadeautjes en bloemen die Eveline heeft mogen ontvangen van haar klanten. RTV Dordrecht
Overname
"De kinderen kwamen vaak helpen. In Coronatijd kwam de jongste online les volgen in de bus zodat hij 's middags kon helpen met de verkoop," vertelt Eveline trots. Maar over een overname hebben ze het nooit echt gehad. "Ze hebben hun eigen ding en vinden het gewoon leuk om te helpen." En dat helpen gebeurt ook op de laatste dag, om hun moeder een steuntje in de rug te geven.
Eveline haar oudste kind is enthousiast de laatste koeken aan het verkopen. RTV Dordrecht

Lees ook

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...