gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honingbijen verjagen wilde bij in de Biesbosch: 'Leg regels op'

87d64cd6dccc847a9028fd467f4f0289

Er is een bijenprobleem in de Biesbosch in Dordrecht. Driekwart van de honingbijen snoept daar de nectar van het bord van de wilde bij. Dat blijkt uit een recent onderzoek van stichting EIS in Leiden, een kenniscentrum voor insecten. ‘Het gaat om miljoenen bijen.’

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
In dit conflict staat de reuzenbalsemien centraal. Dat is een bloem die veel honing oplevert en de reden is dat imkers vanuit alle hoeken van ons land, maar ook vanuit België en Duitsland, naar de Biesbosch komen om bijenkasten te plaatsen. Het goud van de imkers zou je kunnen zeggen. Volgens het kenniscentrum gaat het om ongeveer tweeduizend kasten rondom de Biesbosch, die goed zijn voor zo’n twintig- tot veertigduizend honingbijen.

Terwijl imker Raymond Coenraats voor zijn bijenkasten bij natuurspeeltuin 'Het Weitje' in Hardinxveld-Giessendam staat, geeft hij aan het oneens te zijn het onderzoek. “Ze hebben dat onderzoek gedaan in een droge periode. Waardoor de balsemien niet in volle bloei is en de honingbij op zoek gaat naar andere en dus ook wilde bloemen.”

Maar juist die wilde bloemen vormen de voedselvoorziening voor wilde bijen, die met veel minder zijn en dus niet kunnen ‘opboksen’ tegen de honingbij. “De gemeentes moeten via de algemene plaatselijke verordening regels opleggen aan de locaties en de hoeveelheid bijenkasten die geplaatst mogen worden”, vindt Theo Zeegers, onderzoeker bij Kenniscentrum EIS.

Imker Coenraats houdt de hoop erin en onderneemt daarom actie. “We gaan als Nederlandse Bijen Vereniging waarschijnlijk een stuifmeelonderzoek doen om erachter te komen op welke bloemen daadwerkelijk gevlogen wordt.”

Bekijk hieronder onze volledige videoreportage.

Lees meer over:

|

Lees ook

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.