Dordrecht, Netherlands

Ouderen vermaken zich met knutselen, dansen en spelletjes tijdens CultuurCamping

In de zomermaanden kan het soms best stil zijn voor ouderen als veel familieleden op vakantie zijn. Daarom bedacht Pieter Jan den Hartigh een evenement speciaal voor deze doelgroep. Maandagmorgen werd de eerste dag van zijn CultuurCamping feestelijk geopend. Drie dagen lang kunnen ouderen daar terecht voor leuke activiteiten en een hapje en een drankje.
Marjolein Vos | 4 juli 2022 20:00 | Aangepast op 4 juli 2022 17:23
In een tent op het terrein van zorgcentrum de Merwelanden zitten ouderen en kinderen met elkaar aan tafel. Kinderen van Basisschool De Regenboog zijn samen met een medewerker van Duurzaamheidscentrum Weizigt eerst naar de moestuin in de buurt geweest. Daar hebben ze nieuwe plantjes geplant en de gewassen verzorgd. “De dingen die we daar hebben gezien, moeten we nu tekenen”, vertelt één van de leerlingen, terwijl hij met een krijtje op het grote vel papier, dat over de tafels ligt, tekent. Een oudere bewoonster van de Merwelanden doet met hem mee. Ze is blij met het bezoek. “Ik dacht, heerlijk al die kinderen, nou gaan ze zingen. Maar dat was niet zo.” Toch valt het niet tegen. Ze tekent champignons en een prei op het papier. Of ze zich nu ook weer jong voelt? “Ja hoor, zeker! Ik ben ook pas 88”, zegt ze lachend.

Het tekenen is maar één van de activiteiten die de komende dagen georganiseerd worden tijdens de CultuurCamping. Voor de middag staat salsa-dansen op het programma. Dinsdag kunnen de oudere bezoekers schilderen en moodboards maken. En woensdag worden de oud-Hollandse spelletjes uit de kast gehaald. Genoeg te doen dus voor de ouderen. En dan te bedenken dat het idee voor de CultuurCamping pas een paar weken oud is. “Ik heb het een maand geleden opgezet”, vertelt Den Hartigh. “In samenwerking met de activiteitenbegeleider van De Merwelanden. Ik probeer een ontmoeting tussen de ouderen en de kinderen tot stand te brengen. En dat is gelukt. We gaan kijken of dit zo werkt. Ik verwacht dat het een groot succes wordt. Als het een succes wordt, dan zou ik ervoor pleiten om dit jaarlijks te laten komen, steeds in een andere wijk.”

Wie zin heeft kan dinsdag en woensdag nog een kijkje komen nemen bij de camping. Een slaapzak meenemen hoeft niet: de tent staat er alleen tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Aanmelden is ook niet nodig. De toegang is gratis.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...