gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitgestorven Dordtse schoolpleinen: 'Lekker drie weken vakantie'

3f4cc9eb00247c1a73a2ac77e1e8d72f

Het is normaliter een komen en gaan rond de Dordtse scholen, maar dat was deze maandagochtend even anders door de nieuwe coronamaatregelen. Op basisscholen worden kinderen van ouders met vitale beroepen wel opgevangen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoeveel kinderen er deze ochtend naar school komen weet School Vest niet precies. Maar de kinderen die komen opdagen zijn van harte welkom.

De overheid heeft zondag besloten dat de scholen en kinderopvangcentra in heel Nederland maandag niet open gaan en ook de horeca moet de deuren sluiten. Dit volgt op al eerder overheidsmaatregelen. Donderdag werden evenementen voor meer dan honderd personen afgelast en moesten culturele instellingen hun deuren sluiten.

De docenten van School Vest werken ondertussen aan een plan om de kinderen van afstand les te geven. Gelukkig voor deze school hebben alle kinderen vanaf groep 4 een laptop en kunnen ze waarschijnlijk gewoon blijven leren rekenen, spellen en de geschiedenisles volgen.

Toetsweek uitgesteld

Bij middelbare scholen worden wel tientallen leerlingen gespot, zij halen hun boeken en ander schoolwerk op om thuis aan de slag te kunnen. "We moeten onze boeken ophalen omdat we na de vakantie toetsweek hebben", legt een scholier van het Johan de Witt Gymnasium uit.

"Ik zou eigenlijk nu toetsweek hebben, maar dat gaat niet door." Die extra vrije tijd vind hij wel fijn, "Ik heb nu lekker drie weken vakantie", maar een schoolgenootje ziet de muren al op zich afkomen.

"Ik heb eigenlijk helemaal geen zin om drie weken thuis te zitten, want ik mag helemaal niks. Ik mag niet met mijn vriendinnen afspreken, ik moet echt thuis blijven zitten."

Wat ze al die tijd gaat doen, dat weet ze al. "Ik moet gaan leren van mijn moeder." Haar mede-gymnasiast ziet het rooskleuriger in. "Jammer dat er niets open is, want je kant weinig doen. Ik ga denk ik gamen, niksen en met vrienden afspreken."

Lees ook

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.