gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitgestorven Dordtse schoolpleinen: 'Lekker drie weken vakantie'

3f4cc9eb00247c1a73a2ac77e1e8d72f

Het is normaliter een komen en gaan rond de Dordtse scholen, maar dat was deze maandagochtend even anders door de nieuwe coronamaatregelen. Op basisscholen worden kinderen van ouders met vitale beroepen wel opgevangen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoeveel kinderen er deze ochtend naar school komen weet School Vest niet precies. Maar de kinderen die komen opdagen zijn van harte welkom.

De overheid heeft zondag besloten dat de scholen en kinderopvangcentra in heel Nederland maandag niet open gaan en ook de horeca moet de deuren sluiten. Dit volgt op al eerder overheidsmaatregelen. Donderdag werden evenementen voor meer dan honderd personen afgelast en moesten culturele instellingen hun deuren sluiten.

De docenten van School Vest werken ondertussen aan een plan om de kinderen van afstand les te geven. Gelukkig voor deze school hebben alle kinderen vanaf groep 4 een laptop en kunnen ze waarschijnlijk gewoon blijven leren rekenen, spellen en de geschiedenisles volgen.

Toetsweek uitgesteld

Bij middelbare scholen worden wel tientallen leerlingen gespot, zij halen hun boeken en ander schoolwerk op om thuis aan de slag te kunnen. "We moeten onze boeken ophalen omdat we na de vakantie toetsweek hebben", legt een scholier van het Johan de Witt Gymnasium uit.

"Ik zou eigenlijk nu toetsweek hebben, maar dat gaat niet door." Die extra vrije tijd vind hij wel fijn, "Ik heb nu lekker drie weken vakantie", maar een schoolgenootje ziet de muren al op zich afkomen.

"Ik heb eigenlijk helemaal geen zin om drie weken thuis te zitten, want ik mag helemaal niks. Ik mag niet met mijn vriendinnen afspreken, ik moet echt thuis blijven zitten."

Wat ze al die tijd gaat doen, dat weet ze al. "Ik moet gaan leren van mijn moeder." Haar mede-gymnasiast ziet het rooskleuriger in. "Jammer dat er niets open is, want je kant weinig doen. Ik ga denk ik gamen, niksen en met vrienden afspreken."

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.