gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitgestorven Dordtse schoolpleinen: 'Lekker drie weken vakantie'

3f4cc9eb00247c1a73a2ac77e1e8d72f

Het is normaliter een komen en gaan rond de Dordtse scholen, maar dat was deze maandagochtend even anders door de nieuwe coronamaatregelen. Op basisscholen worden kinderen van ouders met vitale beroepen wel opgevangen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoeveel kinderen er deze ochtend naar school komen weet School Vest niet precies. Maar de kinderen die komen opdagen zijn van harte welkom.

De overheid heeft zondag besloten dat de scholen en kinderopvangcentra in heel Nederland maandag niet open gaan en ook de horeca moet de deuren sluiten. Dit volgt op al eerder overheidsmaatregelen. Donderdag werden evenementen voor meer dan honderd personen afgelast en moesten culturele instellingen hun deuren sluiten.

De docenten van School Vest werken ondertussen aan een plan om de kinderen van afstand les te geven. Gelukkig voor deze school hebben alle kinderen vanaf groep 4 een laptop en kunnen ze waarschijnlijk gewoon blijven leren rekenen, spellen en de geschiedenisles volgen.

Toetsweek uitgesteld

Bij middelbare scholen worden wel tientallen leerlingen gespot, zij halen hun boeken en ander schoolwerk op om thuis aan de slag te kunnen. "We moeten onze boeken ophalen omdat we na de vakantie toetsweek hebben", legt een scholier van het Johan de Witt Gymnasium uit.

"Ik zou eigenlijk nu toetsweek hebben, maar dat gaat niet door." Die extra vrije tijd vind hij wel fijn, "Ik heb nu lekker drie weken vakantie", maar een schoolgenootje ziet de muren al op zich afkomen.

"Ik heb eigenlijk helemaal geen zin om drie weken thuis te zitten, want ik mag helemaal niks. Ik mag niet met mijn vriendinnen afspreken, ik moet echt thuis blijven zitten."

Wat ze al die tijd gaat doen, dat weet ze al. "Ik moet gaan leren van mijn moeder." Haar mede-gymnasiast ziet het rooskleuriger in. "Jammer dat er niets open is, want je kant weinig doen. Ik ga denk ik gamen, niksen en met vrienden afspreken."

Lees ook

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

hardslopen hitte Pexels

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

Zwembad

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.