Dordrecht, Netherlands

Uitgestorven Dordtse schoolpleinen: 'Lekker drie weken vakantie'

Het is normaliter een komen en gaan rond de Dordtse scholen, maar dat was deze maandagochtend even anders door de nieuwe coronamaatregelen. Op basisscholen worden kinderen van ouders met vitale beroepen wel opgevangen.
Petra Scheurwater | 16 maart 2020 11:31 | Aangepast op 16 maart 2020 11:31
Hoeveel kinderen er deze ochtend naar school komen weet School Vest niet precies. Maar de kinderen die komen opdagen zijn van harte welkom.

De overheid heeft zondag besloten dat de scholen en kinderopvangcentra in heel Nederland maandag niet open gaan en ook de horeca moet de deuren sluiten. Dit volgt op al eerder overheidsmaatregelen. Donderdag werden evenementen voor meer dan honderd personen afgelast en moesten culturele instellingen hun deuren sluiten.

De docenten van School Vest werken ondertussen aan een plan om de kinderen van afstand les te geven. Gelukkig voor deze school hebben alle kinderen vanaf groep 4 een laptop en kunnen ze waarschijnlijk gewoon blijven leren rekenen, spellen en de geschiedenisles volgen.

Toetsweek uitgesteld

Bij middelbare scholen worden wel tientallen leerlingen gespot, zij halen hun boeken en ander schoolwerk op om thuis aan de slag te kunnen. "We moeten onze boeken ophalen omdat we na de vakantie toetsweek hebben", legt een scholier van het Johan de Witt Gymnasium uit.

"Ik zou eigenlijk nu toetsweek hebben, maar dat gaat niet door." Die extra vrije tijd vind hij wel fijn, "Ik heb nu lekker drie weken vakantie", maar een schoolgenootje ziet de muren al op zich afkomen.

"Ik heb eigenlijk helemaal geen zin om drie weken thuis te zitten, want ik mag helemaal niks. Ik mag niet met mijn vriendinnen afspreken, ik moet echt thuis blijven zitten."

Wat ze al die tijd gaat doen, dat weet ze al. "Ik moet gaan leren van mijn moeder." Haar mede-gymnasiast ziet het rooskleuriger in. "Jammer dat er niets open is, want je kant weinig doen. Ik ga denk ik gamen, niksen en met vrienden afspreken."

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...