gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitgestorven Dordtse schoolpleinen: 'Lekker drie weken vakantie'

3f4cc9eb00247c1a73a2ac77e1e8d72f

Het is normaliter een komen en gaan rond de Dordtse scholen, maar dat was deze maandagochtend even anders door de nieuwe coronamaatregelen. Op basisscholen worden kinderen van ouders met vitale beroepen wel opgevangen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoeveel kinderen er deze ochtend naar school komen weet School Vest niet precies. Maar de kinderen die komen opdagen zijn van harte welkom.

De overheid heeft zondag besloten dat de scholen en kinderopvangcentra in heel Nederland maandag niet open gaan en ook de horeca moet de deuren sluiten. Dit volgt op al eerder overheidsmaatregelen. Donderdag werden evenementen voor meer dan honderd personen afgelast en moesten culturele instellingen hun deuren sluiten.

De docenten van School Vest werken ondertussen aan een plan om de kinderen van afstand les te geven. Gelukkig voor deze school hebben alle kinderen vanaf groep 4 een laptop en kunnen ze waarschijnlijk gewoon blijven leren rekenen, spellen en de geschiedenisles volgen.

Toetsweek uitgesteld

Bij middelbare scholen worden wel tientallen leerlingen gespot, zij halen hun boeken en ander schoolwerk op om thuis aan de slag te kunnen. "We moeten onze boeken ophalen omdat we na de vakantie toetsweek hebben", legt een scholier van het Johan de Witt Gymnasium uit.

"Ik zou eigenlijk nu toetsweek hebben, maar dat gaat niet door." Die extra vrije tijd vind hij wel fijn, "Ik heb nu lekker drie weken vakantie", maar een schoolgenootje ziet de muren al op zich afkomen.

"Ik heb eigenlijk helemaal geen zin om drie weken thuis te zitten, want ik mag helemaal niks. Ik mag niet met mijn vriendinnen afspreken, ik moet echt thuis blijven zitten."

Wat ze al die tijd gaat doen, dat weet ze al. "Ik moet gaan leren van mijn moeder." Haar mede-gymnasiast ziet het rooskleuriger in. "Jammer dat er niets open is, want je kant weinig doen. Ik ga denk ik gamen, niksen en met vrienden afspreken."

Lees ook

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.