Dordrecht, Netherlands

Uitreiking Debutantenprijs tijdens Boekenmarkt.

Voor het eerst in 22 jaar wordt de ANV Debutantenprijs uitgereikt tijdens de Boekenmarkt op zondag 2 juli.
Gert van der Steen | 29 juni 2017 12:11 | Aangepast op 29 juni 2017 12:11
Allebei deze Dordtse initiatieven zijn even oud en hebben natuurlijk alles met boeken te maken, maar tot nu toe was het nog niet gelukt om tot samenwerking te komen. De uitreiking van de Debutantenprijs vond tot nu toe altijd in september plaats en moest nu naar begin juli worden verplaatst.

Casper Markesteijn, organisator van de Debutantenprijs, vertelt dat de jury enorm heeft moeten doorwerken om op tijd de nominaties bekend te kunnen maken. Het publiek moest natuurlijk wel de tijd hebben om hun keuze te kunnen maken.

Een ander nieuwtje is, dat in verband met het thema ‘design’ van dit jaar, een bijzondere prijs wordt uitgereikt. Kees Rouw, architect en schrijver, heeft een biografie geschreven over Sybold van Ravesteyn. Van Ravesteyn heeft in Dordrecht monumenten gebouwd als Kunstmin en ‘De Holland’. Maar hij heeft ook een bureaulampje ontworpen, dat nu door Rouw gemaakt is. Dat lampje wordt nu als prijs uitgereikt aan de ontwerper van de mooiste omslag van een van de genomineerde boeken. Tijdens de Boekenmarkt rijdt er een tuktuk rond met vergrote reproducties van de omslagen. Het publiek kiest de beste omslag.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Oude postkantoor Dordrecht terug in het leven geroepen

Uit het oog, maar niet uit het hart: én binnenkort weer te zien. Het digitale 3D model van het oude ...

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...