gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Unieke behangsels terug in Dordrecht

Een complete set Dordtse behangsels uit 1740 is teruggevonden in Engeland. De beschilderde doeken zaten oorspronkelijk in een huis op de Voorstraat. Het Dordrechts Museum stelt ze nu tentoon en zoekt geld om ze te kunnen kopen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De behangsels zijn in uitzonderlijk goede staat en, heel bijzonder, de set is nog compleet. “Dit is echt de top van de 18e eeuw”, zegt conservator Sander Paarlberg van het Dordrechts Museum.


De panelen zijn geschilderd door de Dordtse schilder Aert Schouman en tonen voorstellingen uit de tragikomedie Il Pastor Fido. Ze waren bestemd voor de woning op de Voorstraat 125. “Alleen de rijken konden zich deze behangsels veroorloven”, zegt Paarlberg. “Het was bedoeld om te pronken en ze werden rondom geplaatst, alsof je in de afbeelding zit.”


Rond 1900 veranderde de smaak en gingen veel behangsels verloren. Die van de Voorstraat 125 zijn bij Veilinghuis Mak verkocht. Via Den Haag en Amsterdam kwamen ze in een landhuis in Engeland terecht.


De eigenaar wil de behangsels verkopen. Het Dordrecht Museum wil ze graag hebben en gaat bij fondsen op zoek naar geld. Ze kosten 350.000 euro.


Voorlopig hangen ze bij het museum. Ze zijn naar Dordrecht gehaald voor de expositie over schilder Aert Schouman. Die staat gepland voor volgend jaar, maar de behangsels worden nu al getoond.


Eerder liet het museum weten ook kamerbeschilderingen uit Huis ten Bosch tentoon te gaan stellen. Die worden op dit moment gerestaureerd.



Lees ook

fotovoorzwi.png

Brand in garagebox was opzettelijk volgens OM: halfjaar cel geëist

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een halfjaar cel tegen D.T. (43). De aanklager houdt hem verantwoordelijk voor brandstichting in een Zwijndrechtse garagebox in 2024.

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.