gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Unieke behangsels terug in Dordrecht

Een complete set Dordtse behangsels uit 1740 is teruggevonden in Engeland. De beschilderde doeken zaten oorspronkelijk in een huis op de Voorstraat. Het Dordrechts Museum stelt ze nu tentoon en zoekt geld om ze te kunnen kopen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De behangsels zijn in uitzonderlijk goede staat en, heel bijzonder, de set is nog compleet. “Dit is echt de top van de 18e eeuw”, zegt conservator Sander Paarlberg van het Dordrechts Museum.


De panelen zijn geschilderd door de Dordtse schilder Aert Schouman en tonen voorstellingen uit de tragikomedie Il Pastor Fido. Ze waren bestemd voor de woning op de Voorstraat 125. “Alleen de rijken konden zich deze behangsels veroorloven”, zegt Paarlberg. “Het was bedoeld om te pronken en ze werden rondom geplaatst, alsof je in de afbeelding zit.”


Rond 1900 veranderde de smaak en gingen veel behangsels verloren. Die van de Voorstraat 125 zijn bij Veilinghuis Mak verkocht. Via Den Haag en Amsterdam kwamen ze in een landhuis in Engeland terecht.


De eigenaar wil de behangsels verkopen. Het Dordrecht Museum wil ze graag hebben en gaat bij fondsen op zoek naar geld. Ze kosten 350.000 euro.


Voorlopig hangen ze bij het museum. Ze zijn naar Dordrecht gehaald voor de expositie over schilder Aert Schouman. Die staat gepland voor volgend jaar, maar de behangsels worden nu al getoond.


Eerder liet het museum weten ook kamerbeschilderingen uit Huis ten Bosch tentoon te gaan stellen. Die worden op dit moment gerestaureerd.



Lees ook

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.