gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

USAR-team keert eerder terug uit Beiroet

8b0b3586c9368c2eeab90f6e2c41133a.jpg

Het werk van het Nederlandse zoek- en reddingsteam USAR in de Libanese hoofdstad Beiroet zit erop. Maandagmiddag vliegt het team met 64 vrijwilligers, waarvan er 11 uit regio Zuid-Holland Zuid komen, terug naar Eindhoven. Dat is eerder dan gepland.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"Als het echt nodig was geweest, hadden we zeven dagen en nachten gezocht naar slachtoffers", zegt Jop Heinen, woordvoerder van het Urban Search and Rescue-team in het NOS Radio 1 Journaal. "Maar omdat hier zoveel teams zijn, bleek na een dag of twee dat het werk er al wel op zat."

Vanwege het coronavirus wordt het team bij thuiskomst niet ontvangen door familieleden. Ook moeten de vrijwilligers bij aankomst, net als voor vertrek, een coronatest ondergaan. Daarna moeten ze twee dagen in quarantaine (humanitaire hulpverleners vallen in een uitzonderingscategorie) en krijgen ze begeleiding van een traumapsycholoog.

Andere taak

Het reddingsteam met onder andere brandweerlieden, zorgmedewerkers, bouwkundigen en acht speurhonden werd na de verwoestende explosie in de haven naar Beiroet gestuurd om te zoeken naar slachtoffers onder het puin. Die werden niet aangetroffen.

Afgelopen weekend hielp USAR de lokale autoriteiten bij het in kaart brengen van de schade aan gebouwen. Er is onder meer gekeken naar of gebouwen moeten worden gesloopt of kunnen worden opgeknapt. "Daar hebben onze bouwkundigen een handje bij geholpen", zegt Heinen. "We zijn dus met een andere taak aan de slag gegaan, maar onze mensen zijn nu in Nederland in de vakantieperiode ook hard nodig."

Afgelopen weekend gingen duizenden Libanezen de straat op om te demonstreren tegen corruptie binnen de regering. De Libanese regering had de ramp kunnen voorkomen, vinden veel mensen. Vanwege de protesten moest USAR de werkzaamheden tijdelijk stilleggen.

"Het werd niet verstandig geacht om met ons werk door te gaan", zegt Heinen. "Maar dat is ook het enige dat we ervan hebben gemerkt, want we zaten op een paar kilometer afstand van de binnenstad."

Bij de ramp in de haven van Beiroet kwamen zeker 158 mensen om het leven. Vijfduizend mensen raakten gewond. Er worden nog steeds veel personen vermist.

Foto's: USAR|Twitter

Lees ook

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.

OPMA20260401 Nieuwe Raad.jpg

Ad neemt een kijkje bij de kersverse gemeenteraad

We hebben een nieuwe gemeenteraad in Dordrecht. De woensdag beëdigde raad is een combinatie van oude bekenden en nieuwe gezichten. In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik enkele van deze nieuwe gezichten. Daarna is Ad ook nog in gesprek gegaan met verschillende lijsttrekkers over de bevindingen van de verkenner, waarover de partijen diezelfde dag hebben gedebatteerd.

ongehoord.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.

politiefatbike.jpg

Controle op fatbikers, fietsers en automobilisten levert bijna 30 overtredingen op

Bij een verkeerscontrole op verschillende plekken in Dordrecht zijn meerdere hardrijders betrapt. Ook werden bestuurders gesnapt die fietsten in een voetgangersgebied of rondreden zonder deugdelijke rem.