gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

USAR-team keert eerder terug uit Beiroet

8b0b3586c9368c2eeab90f6e2c41133a

Het werk van het Nederlandse zoek- en reddingsteam USAR in de Libanese hoofdstad Beiroet zit erop. Maandagmiddag vliegt het team met 64 vrijwilligers, waarvan er 11 uit regio Zuid-Holland Zuid komen, terug naar Eindhoven. Dat is eerder dan gepland.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"Als het echt nodig was geweest, hadden we zeven dagen en nachten gezocht naar slachtoffers", zegt Jop Heinen, woordvoerder van het Urban Search and Rescue-team in het NOS Radio 1 Journaal. "Maar omdat hier zoveel teams zijn, bleek na een dag of twee dat het werk er al wel op zat."

Vanwege het coronavirus wordt het team bij thuiskomst niet ontvangen door familieleden. Ook moeten de vrijwilligers bij aankomst, net als voor vertrek, een coronatest ondergaan. Daarna moeten ze twee dagen in quarantaine (humanitaire hulpverleners vallen in een uitzonderingscategorie) en krijgen ze begeleiding van een traumapsycholoog.

Andere taak

Het reddingsteam met onder andere brandweerlieden, zorgmedewerkers, bouwkundigen en acht speurhonden werd na de verwoestende explosie in de haven naar Beiroet gestuurd om te zoeken naar slachtoffers onder het puin. Die werden niet aangetroffen.

Afgelopen weekend hielp USAR de lokale autoriteiten bij het in kaart brengen van de schade aan gebouwen. Er is onder meer gekeken naar of gebouwen moeten worden gesloopt of kunnen worden opgeknapt. "Daar hebben onze bouwkundigen een handje bij geholpen", zegt Heinen. "We zijn dus met een andere taak aan de slag gegaan, maar onze mensen zijn nu in Nederland in de vakantieperiode ook hard nodig."

Afgelopen weekend gingen duizenden Libanezen de straat op om te demonstreren tegen corruptie binnen de regering. De Libanese regering had de ramp kunnen voorkomen, vinden veel mensen. Vanwege de protesten moest USAR de werkzaamheden tijdelijk stilleggen.

"Het werd niet verstandig geacht om met ons werk door te gaan", zegt Heinen. "Maar dat is ook het enige dat we ervan hebben gemerkt, want we zaten op een paar kilometer afstand van de binnenstad."

Bij de ramp in de haven van Beiroet kwamen zeker 158 mensen om het leven. Vijfduizend mensen raakten gewond. Er worden nog steeds veel personen vermist.

Foto's: USAR|Twitter

Lees ook

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”