gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

USAR-team keert eerder terug uit Beiroet

8b0b3586c9368c2eeab90f6e2c41133a.jpg

Het werk van het Nederlandse zoek- en reddingsteam USAR in de Libanese hoofdstad Beiroet zit erop. Maandagmiddag vliegt het team met 64 vrijwilligers, waarvan er 11 uit regio Zuid-Holland Zuid komen, terug naar Eindhoven. Dat is eerder dan gepland.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"Als het echt nodig was geweest, hadden we zeven dagen en nachten gezocht naar slachtoffers", zegt Jop Heinen, woordvoerder van het Urban Search and Rescue-team in het NOS Radio 1 Journaal. "Maar omdat hier zoveel teams zijn, bleek na een dag of twee dat het werk er al wel op zat."

Vanwege het coronavirus wordt het team bij thuiskomst niet ontvangen door familieleden. Ook moeten de vrijwilligers bij aankomst, net als voor vertrek, een coronatest ondergaan. Daarna moeten ze twee dagen in quarantaine (humanitaire hulpverleners vallen in een uitzonderingscategorie) en krijgen ze begeleiding van een traumapsycholoog.

Andere taak

Het reddingsteam met onder andere brandweerlieden, zorgmedewerkers, bouwkundigen en acht speurhonden werd na de verwoestende explosie in de haven naar Beiroet gestuurd om te zoeken naar slachtoffers onder het puin. Die werden niet aangetroffen.

Afgelopen weekend hielp USAR de lokale autoriteiten bij het in kaart brengen van de schade aan gebouwen. Er is onder meer gekeken naar of gebouwen moeten worden gesloopt of kunnen worden opgeknapt. "Daar hebben onze bouwkundigen een handje bij geholpen", zegt Heinen. "We zijn dus met een andere taak aan de slag gegaan, maar onze mensen zijn nu in Nederland in de vakantieperiode ook hard nodig."

Afgelopen weekend gingen duizenden Libanezen de straat op om te demonstreren tegen corruptie binnen de regering. De Libanese regering had de ramp kunnen voorkomen, vinden veel mensen. Vanwege de protesten moest USAR de werkzaamheden tijdelijk stilleggen.

"Het werd niet verstandig geacht om met ons werk door te gaan", zegt Heinen. "Maar dat is ook het enige dat we ervan hebben gemerkt, want we zaten op een paar kilometer afstand van de binnenstad."

Bij de ramp in de haven van Beiroet kwamen zeker 158 mensen om het leven. Vijfduizend mensen raakten gewond. Er worden nog steeds veel personen vermist.

Foto's: USAR|Twitter

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.