Dordrecht, Netherlands

Vaart in woningbouw, “maar niet overhaasten"

Als het aan de PvdA ligt, wordt dit jaar nog bekend waar de duizenden nieuwe woningen in Dordrecht worden gebouwd. Het college heeft als plan voor 2030 tienduizend huizen uit de grond te stampen. Maar waar die komen te staan, is nog niet duidelijk. Tijdens de Algemene Beschouwingen vorige week diende de PvdA daarom een motie in. De partij vraagt vaart te maken met de bouwplannen, juist in deze onzekere periode.
Vivian Rutte | 2 juli 2020 17:02 | Aangepast op 2 juli 2020 17:02
"We vragen om de bouwplannen zo snel mogelijk uit te voeren", zegt fractievoorzitter Cor van Verk. "Zodat we én de woningnood oplossen én de werkgelegenheid op peil kunnen houden." Het college is het daarmee eens, maar volgens wethouder Piet Sleeking kan niet alles zo snel gaan.

"We hebben de afgelopen tijd alles uit de kast getrokken om tot versnelling te komen, omdat wij daar ook de noodzaak van inzien", laat Sleeking weten. Volgens hem loopt Dordrecht landelijk gezien zelfs voor. "Maar omdat het om binnenstedelijke gebieden gaat, zal het mogelijk wel meer tijd kosten dan vooraf werd gedacht. Vandaar dat het dus ook iets langer duurt voor die eerste 4000 woningen zijn gerealiseerd."

Daarnaast is contact met de inwoners volgens Sleeking ook erg belangrijk. "We zijn voortdurend op zoek naar aanvullende locaties, maar de raad moet niet het onmogelijke vragen." Er moet vooraf met omwonenden van de bouwlocaties gecommuniceerd worden over de ideeën. "Als we plannen gaan uitvoeren en die communicatie achterwege laten, is dat alleen maar vragen om problemen."


Sociale woningbouw

Van Verk wil bovendien meer aandacht voor sociale woningbouw. Volgens de wethouder is dat niet nodig; dat is al opgenomen in de collegeplannen. Maar er moet in alle sectoren gebouwd worden, om juist ook de onderkant van de markt te bedienen. Sleeking: "Er ligt een woonvisie aan ten grondslag. Daar heeft de raad al vaker uitgebreid over gediscussieerd. Laat het duidelijk zijn: we willen bouwen voor alle doelgroepen. We willen de jongeren aan onze stad binden, dus we hebben jongerenhuisvesting nodig, studentenhuisvesting. We willen ook bouwen in het hogere segment. Om ook mensen van die groep aan de stad te binden. We zien dat dat ook een heel groot aantal verhuisbewegingen in de stad oplevert. En dat je daarmee ook de ondertkant van de markt bedient."


Over twee weken wordt in de gemeenteraad gestemd over deze door de PvdA ingediende motie en wordt de kadernota vastgesteld.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Dordrecht int nu zelf afvalboetes en grijpt in één maand al 50 keer in

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascalle van Werkhoven | 17 jun 2025 10:00

Lees ook

Een kostenpost van zeven ton, deze club heeft nieuwe kleedkamers nodig

De vervanging van de sterk verouderde kleedkamers van voetbalvereniging Sliedrecht gaat naar schatti...

Zwembad en sterrenwacht niet wegbezuinigd: ‘De opluchting is heel groot’

Zwembad De Dubbel en Sterrenwacht Mercurius kunnen ‘gewoon’ doorgaan. Het bad en observatorium stond...

Succesvolle veiligheidscampagne: inwoners melden vaker verdachte zaken

De campagne 'Samen voor een veilige buurt' heeft in Molenlanden zichtbaar resultaat opgeleverd. Volg...

Gastgezinnen helpen straatkittens aan een baasje: ‘Een goede start’

Een moederpoes die onlangs op straat is bevallen van vijf kittens, wordt met haar kroost opgevangen ...

Snelle actie brengt nieuwe buurtAED in Hendrik-Ido-Ambacht tot stand

In slechts 70 minuten had de buurt het benodigde bedrag ingezameld en nu hangt er bij appartementenc...

Beter sociaal plan voor werknemers Fokker: 'Staking heeft effect gehad'

Het Papendrechtse GKN Fokker heeft met de vakbonden een overeenkomst bereikt over een beter sociaal ...