gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vader meisje Nulde: wet moet veranderen

Martin Huisman, de vader van Rowena Rikkers, bekend als het ‘Meisje van Nulde’, wil dat nabestaanden en slachtoffers van geweldsmisdrijven spreekrecht krijgen bij de beslissing of de tot tbs veroordeelde dader weer vrij komt.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De rechtbank in Gelderland oordeelde in juli dat de straf van Mike J., de moordenaar van Rowena Rikkers, wordt verlengd met twee jaar. De veroordeelde J. is daartegen in beroep gegaan. Dat hoger beroep dient morgen.

Normaal gesproken krijgen nabestaanden en slachtoffers geen spreekrecht wanneer de verlenging van tbs-straffen besproken wordt. Martin Huisman wil tijdens de zitting vertellen hoe de gewelddadige dood van zijn dochter zijn leven beïnvloed heeft, want hij kreeg tot nu toe dus de kans niet. Hij erkent dat hij juridisch gezien ‘geen poot heeft om op te staan’. Toch is hij niet bereid zijn strijd op te geven.

Slachtofferhulp Nederland en de Federatie Nabestaanden Geweldslachtoffers maken zich al langer sterk voor meer en vaker spreektijd voor slachtoffers. Vorig jaar sprak de kamer over het uitbreiden van spreekrecht voor slachtoffers, maar tot nu toe is er nog steeds niets geregeld.

Martin Huisman hoopt dat de wet uiteindelijk aangepast zal worden, zodat slachtoffers en nabestaanden van geweldsdelicten zich beter gehoord voelen. Hij stelt dat de politieke en juridische aandacht nu vooral uitgaat naar de veroordeelde, terwijl in zijn ogen de slachtoffers genegeerd worden.

Lees ook

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.