Dordrecht, Netherlands

Vader meisje Nulde: wet moet veranderen

Martin Huisman, de vader van Rowena Rikkers, bekend als het ‘Meisje van Nulde’, wil dat nabestaanden en slachtoffers van geweldsmisdrijven spreekrecht krijgen bij de beslissing of de tot tbs veroordeelde dader weer vrij komt.
Jasmin Zahirovic | 28 november 2017 13:14 | Aangepast op 28 november 2017 13:14
De rechtbank in Gelderland oordeelde in juli dat de straf van Mike J., de moordenaar van Rowena Rikkers, wordt verlengd met twee jaar. De veroordeelde J. is daartegen in beroep gegaan. Dat hoger beroep dient morgen.

Normaal gesproken krijgen nabestaanden en slachtoffers geen spreekrecht wanneer de verlenging van tbs-straffen besproken wordt. Martin Huisman wil tijdens de zitting vertellen hoe de gewelddadige dood van zijn dochter zijn leven beïnvloed heeft, want hij kreeg tot nu toe dus de kans niet. Hij erkent dat hij juridisch gezien ‘geen poot heeft om op te staan’. Toch is hij niet bereid zijn strijd op te geven.

Slachtofferhulp Nederland en de Federatie Nabestaanden Geweldslachtoffers maken zich al langer sterk voor meer en vaker spreektijd voor slachtoffers. Vorig jaar sprak de kamer over het uitbreiden van spreekrecht voor slachtoffers, maar tot nu toe is er nog steeds niets geregeld.

Martin Huisman hoopt dat de wet uiteindelijk aangepast zal worden, zodat slachtoffers en nabestaanden van geweldsdelicten zich beter gehoord voelen. Hij stelt dat de politieke en juridische aandacht nu vooral uitgaat naar de veroordeelde, terwijl in zijn ogen de slachtoffers genegeerd worden.

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...