gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vakantiebaantje in trek onder jongeren

7acb06f80371cf0199c9aa183900f51e

Jongeren gaan steeds vaker aan de vakantiebaan, zo blijkt uit onderzoek van FNV Jong. Ten opzichten van 2017 wordt er meer verdiend en hebben jongeren sneller een vakantiebaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Zo'n vierhonderd jongeren van 13 tot 29 jaar zijn ondervraagd door FNV Jong. De meeste jongeren(24 procent) gaan in de detailhandel werken. De horeca is met 18 procent de nummer twee en 15 procent van de jongeren zoekt het op in de zorg. Het vinden van een vakantiebaan gaat vaak via familie of vrienden 36 procent komt op deze manier aan een baan. Internetvacatures blijven ook populair met 35 procent en via Social Media vinden 22 procent van de jongeren een baan in de zomer. Een uitzendbureau wordt door 12 procent van de jongeren ingeschakeld om te helpen aan een vakantiebaan.

Het beste betaalde baantje kun je terugvinden in de schoonmaaksector met een uurloon van €11,94. De zorg levert €11,06 per uur op en in de kantoorbranche kun je €10,18 per uur verdienen. De bouwsector levert met gemiddeld €6,93 het minste op per uur.

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”