gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vakantiebaantje in trek onder jongeren

7acb06f80371cf0199c9aa183900f51e

Jongeren gaan steeds vaker aan de vakantiebaan, zo blijkt uit onderzoek van FNV Jong. Ten opzichten van 2017 wordt er meer verdiend en hebben jongeren sneller een vakantiebaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Zo'n vierhonderd jongeren van 13 tot 29 jaar zijn ondervraagd door FNV Jong. De meeste jongeren(24 procent) gaan in de detailhandel werken. De horeca is met 18 procent de nummer twee en 15 procent van de jongeren zoekt het op in de zorg. Het vinden van een vakantiebaan gaat vaak via familie of vrienden 36 procent komt op deze manier aan een baan. Internetvacatures blijven ook populair met 35 procent en via Social Media vinden 22 procent van de jongeren een baan in de zomer. Een uitzendbureau wordt door 12 procent van de jongeren ingeschakeld om te helpen aan een vakantiebaan.

Het beste betaalde baantje kun je terugvinden in de schoonmaaksector met een uurloon van €11,94. De zorg levert €11,06 per uur op en in de kantoorbranche kun je €10,18 per uur verdienen. De bouwsector levert met gemiddeld €6,93 het minste op per uur.

Lees ook

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.