gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vakantiebaantje in trek onder jongeren

7acb06f80371cf0199c9aa183900f51e

Jongeren gaan steeds vaker aan de vakantiebaan, zo blijkt uit onderzoek van FNV Jong. Ten opzichten van 2017 wordt er meer verdiend en hebben jongeren sneller een vakantiebaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Zo'n vierhonderd jongeren van 13 tot 29 jaar zijn ondervraagd door FNV Jong. De meeste jongeren(24 procent) gaan in de detailhandel werken. De horeca is met 18 procent de nummer twee en 15 procent van de jongeren zoekt het op in de zorg. Het vinden van een vakantiebaan gaat vaak via familie of vrienden 36 procent komt op deze manier aan een baan. Internetvacatures blijven ook populair met 35 procent en via Social Media vinden 22 procent van de jongeren een baan in de zomer. Een uitzendbureau wordt door 12 procent van de jongeren ingeschakeld om te helpen aan een vakantiebaan.

Het beste betaalde baantje kun je terugvinden in de schoonmaaksector met een uurloon van €11,94. De zorg levert €11,06 per uur op en in de kantoorbranche kun je €10,18 per uur verdienen. De bouwsector levert met gemiddeld €6,93 het minste op per uur.

Lees ook

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.