gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vakantiebaantje in trek onder jongeren

7acb06f80371cf0199c9aa183900f51e.jpg

Jongeren gaan steeds vaker aan de vakantiebaan, zo blijkt uit onderzoek van FNV Jong. Ten opzichten van 2017 wordt er meer verdiend en hebben jongeren sneller een vakantiebaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Zo'n vierhonderd jongeren van 13 tot 29 jaar zijn ondervraagd door FNV Jong. De meeste jongeren(24 procent) gaan in de detailhandel werken. De horeca is met 18 procent de nummer twee en 15 procent van de jongeren zoekt het op in de zorg. Het vinden van een vakantiebaan gaat vaak via familie of vrienden 36 procent komt op deze manier aan een baan. Internetvacatures blijven ook populair met 35 procent en via Social Media vinden 22 procent van de jongeren een baan in de zomer. Een uitzendbureau wordt door 12 procent van de jongeren ingeschakeld om te helpen aan een vakantiebaan.

Het beste betaalde baantje kun je terugvinden in de schoonmaaksector met een uurloon van €11,94. De zorg levert €11,06 per uur op en in de kantoorbranche kun je €10,18 per uur verdienen. De bouwsector levert met gemiddeld €6,93 het minste op per uur.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.