gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vakantiebaantje in trek onder jongeren

7acb06f80371cf0199c9aa183900f51e.jpg

Jongeren gaan steeds vaker aan de vakantiebaan, zo blijkt uit onderzoek van FNV Jong. Ten opzichten van 2017 wordt er meer verdiend en hebben jongeren sneller een vakantiebaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Zo'n vierhonderd jongeren van 13 tot 29 jaar zijn ondervraagd door FNV Jong. De meeste jongeren(24 procent) gaan in de detailhandel werken. De horeca is met 18 procent de nummer twee en 15 procent van de jongeren zoekt het op in de zorg. Het vinden van een vakantiebaan gaat vaak via familie of vrienden 36 procent komt op deze manier aan een baan. Internetvacatures blijven ook populair met 35 procent en via Social Media vinden 22 procent van de jongeren een baan in de zomer. Een uitzendbureau wordt door 12 procent van de jongeren ingeschakeld om te helpen aan een vakantiebaan.

Het beste betaalde baantje kun je terugvinden in de schoonmaaksector met een uurloon van €11,94. De zorg levert €11,06 per uur op en in de kantoorbranche kun je €10,18 per uur verdienen. De bouwsector levert met gemiddeld €6,93 het minste op per uur.

Lees ook

Foto amv-locatie weteringsingel papendrecht.png

Opnieuw onrust rond de nieuwe amv-locatie in Papendrecht

De politie is deze week twee keer uitgerukt voor incidenten bij de opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv) aan de Weteringsingel in Papendrecht. Zo moest een ongewenste bezoeker met een pandverbod worden verwijderd en gaan twee amv'ers aangifte doen na een incident in de buurt een dag eerder.

archieffotopolitie.png

Acht mensen aangehouden na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

In Papendrecht is donderdagavond een busje met daarin honderden kilo's cocaïne gevonden. Verder onderzoek van de politie leidde naar een loods in het Brabantse Klundert, waar volgens Rijnmond acht verdachten konden worden aangehouden.

Fietsverlichting Wielwijkpark.png

Wielwijkpark verlichting deels hersteld, rest laat nog op zich wachten

De slechte verlichting in het Wielwijkpark in Dordrecht is deels opgelost. De lichten aan de Zuiderdijk werkten ook niet door een kabelbreuk. Ook deze lichten werken inmiddels weer volgens de gemeente. De rest van de lichten in het park blijven nog even uitstaan door bouwverkeer wat daar moet zijn.

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.