gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vakantiebaantje in trek onder jongeren

7acb06f80371cf0199c9aa183900f51e

Jongeren gaan steeds vaker aan de vakantiebaan, zo blijkt uit onderzoek van FNV Jong. Ten opzichten van 2017 wordt er meer verdiend en hebben jongeren sneller een vakantiebaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Zo'n vierhonderd jongeren van 13 tot 29 jaar zijn ondervraagd door FNV Jong. De meeste jongeren(24 procent) gaan in de detailhandel werken. De horeca is met 18 procent de nummer twee en 15 procent van de jongeren zoekt het op in de zorg. Het vinden van een vakantiebaan gaat vaak via familie of vrienden 36 procent komt op deze manier aan een baan. Internetvacatures blijven ook populair met 35 procent en via Social Media vinden 22 procent van de jongeren een baan in de zomer. Een uitzendbureau wordt door 12 procent van de jongeren ingeschakeld om te helpen aan een vakantiebaan.

Het beste betaalde baantje kun je terugvinden in de schoonmaaksector met een uurloon van €11,94. De zorg levert €11,06 per uur op en in de kantoorbranche kun je €10,18 per uur verdienen. De bouwsector levert met gemiddeld €6,93 het minste op per uur.

Lees ook

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.