Dordrecht, Netherlands

Vakbond: Misstanden bij Qbuzz-trein

Het personeel van Qbuzz-trein heeft geen vertrouwen meer in de eigen directie en wordt moedeloos van alles wat er mis is binnen de organisatie. Dat zegt Wim Eilert, vakbondsbestuurder bij VVMC (treinpersoneel) in een open brief op de website van de vakbond.
Gert van der Steen | 9 december 2019 10:08 | Aangepast op 9 december 2019 10:08
Qbuzz exploiteert de MerwedeLingelijn, maar weet volgens het personeel niets van treinen en zoekt alleen snelle en goedkope tijdelijke oplossingen bij problemen.

Het personeel klaagt over de slechte opleidingen, geen aandacht voor veiligheid en onderbezetting.

Maar ook met het materieel is het slecht gesteld. Er is van alles kapot in de treinen: verlichting, schuiftreden, omroepsystemen, enzovoort. Daar wordt geen structurele oplossing voor gezocht.

Eilert wil hierover snel in gesprek met de directie van Qbuzz.

Qbuzz heeft via Twitter laten weten dat ze niet blij zijn met de actie van Eilert: in plaats van de zaak intern te houden brengt hij het in het openbaar naar buiten. Er wordt niet inhoudelijk op de klachten gereageerd.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...