gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van gevangenis tot raadzaal: rondleiding door stadhuis moet Dordtenaren enthousiast maken voor lokale politiek

929c8dc59ff7c4b43e3bbc7881ccfd5d

De gemeenteraad en burgemeester Kolff nodigden onlangs inwoners van Dordrecht uit voor een rondleiding door het stadhuis. De deuren werden geopend voor belangstellenden in geschiedenis en in de lokale democratie. Een mooie gelegenheid om achter de schermen te kijken, informatie te krijgen over het historische gebouw met de voormalige stadsgevangenis én om een raadsvergadering bij te wonen. En zo ook een kans om kennis te maken met mensen die de stad besturen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Bijna twintig bezoekers werden in de hal welkom geheten door de burgemeester. Hij vertelde over zijn werk als burgemeester, de historie van het stadhuis en het belang van de lokale democratie. Na een kop koffie of thee en een typisch Dordtse lekkernij volgde een rondleiding door het Stadhuis met gids Lucas Versluis. Hij gaf de deelnemers uitleg over de meeste vertrekken tot aan de zolderverdieping, waar ooit een stadsgevangenis is geweest: “Datgene wat je nu ziet, noem het maar sporen van menselijke aanwezigheid moet je dateren in de negentiende eeuw”, zoals hij dat verwoordt.
a99dccc5fabbfc1660df21394b4478c4
Betrokkenheid vergroten
Het is de wens van de gemeenteraad van Dordrecht om de kloof tussen de inwoners en de politiek te verkleinen. “Wat er in Den Haag is belangrijk voor iedereen in Nederland, maar hier in de lokale democratie, dáár gebeurt het. Daar worden besluiten genomen die direct invloed hebben op de leefomgeving van inwoners van onze stad”, legt burgemeester Kolff uit. Hij is graag in de raadszaal met de gemeenteraad, maar als hij mensen rondleidt dan laat hij graag de cellen op zolder zien. Hier is nooit iemand ontsnapt behalve de wereldberoemde boeienkoning Harry Houdini, die zich in 1903 vrijwillig liet opsluiten bij wijze van stunt. Gids Lucas Verluis vertelt er geanimeerd over.

Zijn verhalen vallen in de smaak bij Henk en Hennie Groen, die al 32 jaar in Dordrecht wonen. Ze wilden altijd al een keer het stadhuis bezoeken, maar op een of andere manier kwam dat er nooit van. Hennie vond de gevangenis het leukst. Het viel haar op “dat het heel erg oud is allemaal en heel klein en bekrompen, niet meer van deze tijd”. Ze is benieuwd of de vergadering van de gemeenteraad minder 'stoffig' is. Na de rondleiding namen ze plaats op de publieke tribune om het debat in de gemeenteraadsvergadering te volgen. Ook spraken ze met een paar raadsleden over hun werk. En dat was juist de bedoeling van de organisatie van de rondleiding.
Wil je ook een keer een kijkje nemen in het stadhuis? Je kunt iedere maand de vergadering van de gemeenteraad bijwonen. En daarnaast kun je ook iedere eerste zondag van de maand het gebouw van binnen bekijken. De deuren staan open tussen 12.00 en 16.30 uur. Je hoeft geen afspraak te maken. De entree bedraagt 1 euro. Of boek een rondleiding met gids bij een van de lokale aanbieders.

Lees meer over:

|

Lees ook

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.