gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot kraan (2)

e6c607927062c09ae5c8b6608d79d544

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit. Maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Tijdens een maandenlang verblijf in spaarbekkens, waarin de natuur een voorzuivering doet, wordt het Maaswater talloze malen bemonsterd. De monsters worden gecontroleerd door Aqualab Zuid, een onafhankelijk laboratorium. Naast watervlooien blijken hierin kleine mosselen een rol te spelen. "Als er iets mis is met het water blijven de mosselen gesloten. Via sensors wordt dat opgemerkt en dan slaat de computer alarm", zegt hydrobioloog Ad Kuijpers.

Het lab controleert het water bij elke stap in het proces. Bijvoorbeeld op de aanwezigheid van planten en dieren. Met die informatie kan Evides z'n zuiveringsproces aan veranderende omstandigheden aanpassen.

Als voldaan is aan alle kwaliteitseisen wordt het water uit het bekken Petrusplaat in ondergrondse, manshoge leidingen naar de zuiveringsinstallaties van Evides gepompt.

Woensdag nemen we een kijkje op de zuiveringsinstallatie Beerenplaat, bij Spijkenisse.

Verslaggever Thijs Blom volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.


Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.