Dordrecht, Netherlands

Van Maas tot kraan (2)

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit. Maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides.
Petra Scheurwater | 28 augustus 2018 16:36 | Aangepast op 28 augustus 2018 16:36
Tijdens een maandenlang verblijf in spaarbekkens, waarin de natuur een voorzuivering doet, wordt het Maaswater talloze malen bemonsterd. De monsters worden gecontroleerd door Aqualab Zuid, een onafhankelijk laboratorium. Naast watervlooien blijken hierin kleine mosselen een rol te spelen. "Als er iets mis is met het water blijven de mosselen gesloten. Via sensors wordt dat opgemerkt en dan slaat de computer alarm", zegt hydrobioloog Ad Kuijpers.

Het lab controleert het water bij elke stap in het proces. Bijvoorbeeld op de aanwezigheid van planten en dieren. Met die informatie kan Evides z'n zuiveringsproces aan veranderende omstandigheden aanpassen.

Als voldaan is aan alle kwaliteitseisen wordt het water uit het bekken Petrusplaat in ondergrondse, manshoge leidingen naar de zuiveringsinstallaties van Evides gepompt.

Woensdag nemen we een kijkje op de zuiveringsinstallatie Beerenplaat, bij Spijkenisse.

Verslaggever Thijs Blom volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.


Lees ook

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Op de Mijlweg in Dordrecht is woensdagochtend een personenauto tegen een verkeerslicht geknald. De w...

Milana en Fabiënne gaan in de vakantie naar de Zomerschool: 'We zijn nu al beste vriendinnen'

De meeste basisschoolleerlingen genieten nog van twee weken zomervakantie, maar op het terrein van b...

Zorg Dubbelmonde sterk verbeterd, nog wel hoge werkdruk en ongeordende dossiers

De zorg bij woonzorgcentrum Dubbelmonde is er sterk op vooruit gegaan, blijkt na onderzoek van de In...

Voorbereidende werkzaamheden renovatie Papendrechtsebrug starten bijna

De grootschalige renovatie van de Papendrechtsebrug begint over elf maanden, maar de voorbereidende ...

Petra's vader kwam om in Nederlands-Indië: 'Hij liet zijn leven voor vrijheid en veiligheid’

Sliedrecht hield dit jaar op 15 augustus voor het eerst een herdenking voor de slachtoffers in voorm...

Let op: N3 ook deze week aantal nachten dicht

Automobilisten die maandag- en dinsdagavond de weg op gaan, moeten rekening houden met een afsluitin...