gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot kraan (deel 5)

544c7357b83c8270de5a80250715531f

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na natuurlijke zuivering in de Biesbosch en 'chemische' reiniging in een zuiveringsinstallatie pompt Evides het drinkwater in haar immense leidingennet. "We hebben 14.000 kilometer leidingen", zegt Maaike van de Ven, van Evides. "Dat is van hier naar Australië."


Als manager operatie en beheer is ze bij Evides medeverantwoordelijk voor het transport. Lekkages en storingen kunnen dat transport verstoren, daarom vindt er vrijwel dagelijks onderhoud plaats. "Zowel aan het net als bij mensen thuis", weet monteur Jurriaan Jansen.


Voor de vervanging van een lekkende brandkraan, in Spijkenisse, heeft hij met z'n collega welgeteld vijftien minuten nodig. "Bij werk aan het net zitten de klanten zonder water", zegt Van de Ven, "Dat wil je zo kort mogelijk laten duren, dus fijn dat dit klusje zo snel geklaard kon worden."

Natuurlijk komen ook grotere problemen voor. "Dat leidt dan soms tot het advies om het water te koken", meldt waterkwaliteitsmanager Rob van der Leer. "De kwaliteit gaat boven alles. Jaarlijks worden bij Aqualab Zuid 55.000 monsters van ons water onderzocht".


Na een week 'Van de Maas tot de kraan' weten we in elk geval dat ons drinkwater het meest gecontroleerde drankje van ons land is...





Lees ook

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.