gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot kraan (deel 5)

544c7357b83c8270de5a80250715531f.jpg

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na natuurlijke zuivering in de Biesbosch en 'chemische' reiniging in een zuiveringsinstallatie pompt Evides het drinkwater in haar immense leidingennet. "We hebben 14.000 kilometer leidingen", zegt Maaike van de Ven, van Evides. "Dat is van hier naar Australië."


Als manager operatie en beheer is ze bij Evides medeverantwoordelijk voor het transport. Lekkages en storingen kunnen dat transport verstoren, daarom vindt er vrijwel dagelijks onderhoud plaats. "Zowel aan het net als bij mensen thuis", weet monteur Jurriaan Jansen.


Voor de vervanging van een lekkende brandkraan, in Spijkenisse, heeft hij met z'n collega welgeteld vijftien minuten nodig. "Bij werk aan het net zitten de klanten zonder water", zegt Van de Ven, "Dat wil je zo kort mogelijk laten duren, dus fijn dat dit klusje zo snel geklaard kon worden."

Natuurlijk komen ook grotere problemen voor. "Dat leidt dan soms tot het advies om het water te koken", meldt waterkwaliteitsmanager Rob van der Leer. "De kwaliteit gaat boven alles. Jaarlijks worden bij Aqualab Zuid 55.000 monsters van ons water onderzocht".


Na een week 'Van de Maas tot de kraan' weten we in elk geval dat ons drinkwater het meest gecontroleerde drankje van ons land is...





Lees ook

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”