gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot kraan (deel 5)

544c7357b83c8270de5a80250715531f

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na natuurlijke zuivering in de Biesbosch en 'chemische' reiniging in een zuiveringsinstallatie pompt Evides het drinkwater in haar immense leidingennet. "We hebben 14.000 kilometer leidingen", zegt Maaike van de Ven, van Evides. "Dat is van hier naar Australië."


Als manager operatie en beheer is ze bij Evides medeverantwoordelijk voor het transport. Lekkages en storingen kunnen dat transport verstoren, daarom vindt er vrijwel dagelijks onderhoud plaats. "Zowel aan het net als bij mensen thuis", weet monteur Jurriaan Jansen.


Voor de vervanging van een lekkende brandkraan, in Spijkenisse, heeft hij met z'n collega welgeteld vijftien minuten nodig. "Bij werk aan het net zitten de klanten zonder water", zegt Van de Ven, "Dat wil je zo kort mogelijk laten duren, dus fijn dat dit klusje zo snel geklaard kon worden."

Natuurlijk komen ook grotere problemen voor. "Dat leidt dan soms tot het advies om het water te koken", meldt waterkwaliteitsmanager Rob van der Leer. "De kwaliteit gaat boven alles. Jaarlijks worden bij Aqualab Zuid 55.000 monsters van ons water onderzocht".


Na een week 'Van de Maas tot de kraan' weten we in elk geval dat ons drinkwater het meest gecontroleerde drankje van ons land is...





Lees ook

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.