gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot kraan (deel 5)

544c7357b83c8270de5a80250715531f

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Na natuurlijke zuivering in de Biesbosch en 'chemische' reiniging in een zuiveringsinstallatie pompt Evides het drinkwater in haar immense leidingennet. "We hebben 14.000 kilometer leidingen", zegt Maaike van de Ven, van Evides. "Dat is van hier naar Australië."


Als manager operatie en beheer is ze bij Evides medeverantwoordelijk voor het transport. Lekkages en storingen kunnen dat transport verstoren, daarom vindt er vrijwel dagelijks onderhoud plaats. "Zowel aan het net als bij mensen thuis", weet monteur Jurriaan Jansen.


Voor de vervanging van een lekkende brandkraan, in Spijkenisse, heeft hij met z'n collega welgeteld vijftien minuten nodig. "Bij werk aan het net zitten de klanten zonder water", zegt Van de Ven, "Dat wil je zo kort mogelijk laten duren, dus fijn dat dit klusje zo snel geklaard kon worden."

Natuurlijk komen ook grotere problemen voor. "Dat leidt dan soms tot het advies om het water te koken", meldt waterkwaliteitsmanager Rob van der Leer. "De kwaliteit gaat boven alles. Jaarlijks worden bij Aqualab Zuid 55.000 monsters van ons water onderzocht".


Na een week 'Van de Maas tot de kraan' weten we in elk geval dat ons drinkwater het meest gecontroleerde drankje van ons land is...





Lees ook

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.