Dordrecht, Netherlands

Varend mini-concert door Dordtse havens

Zaterdag werden de havens van Dordrecht gevuld met matrozenpoezie en zeemansbleus. Iedereen kon gratis meegenieten van het programma van WATERZOOI dat bestaat uit vijf gratis waterconcerten.
Ananda Cobussen | 19 juni 2023 15:30 | Aangepast op 19 juni 2023 15:30
"We hebben als Villa hebben we heel vaak leuke concerten op het terrein binnen, maar we dachten laten we eens een keer buiten de perken gaan. En wat is er mooier in Dordrecht dan al die Dordtse havens", zegt Antoinette Hattem van Villa Augustus. Zo gezegd, zo gedaan. Het bootje van Villa Augustus werd aangekleed en ze nodigde vier muzikanten uit die het publiek op de kade mocht entertainen met hun muziek.

Verhaal
De kades en trappetjes naast het water staan vol met mensen. Het publiek loopt van brug naar brug mee om het bootje met de muzikanten te achtervolgen. De vijf concerten vormen samen een verhaal, maar kunnen ook los van elkaar beluisterd worden.

Mee met de mobiele samenleving
Zanger, theatermaker en saxofonist Keimpe de Jong vertelt hoe het programma tot stand is gekomen terwijl zijn 'Maten', Ton van der Meer, Arno Bakker en Tim Kerssies verder spelen. "Villa Augustus zit vast aan een plek, maar in deze mobiele samenleving wilt Villa Augustus naar buiten toe en laat ze zich via de grachten van Dordrecht ook horen".

Het weer was fantastisch. Helaas voor Keimpe de Jonge die vertelt dat hij meer van regen en harde wind houdt. ‘Maar goed, het moet maar’, lacht hij voordat hij weer snel terugkeert naar de boot.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...