Dordrecht, Netherlands

Varend mini-concert door Dordtse havens

Zaterdag werden de havens van Dordrecht gevuld met matrozenpoezie en zeemansbleus. Iedereen kon gratis meegenieten van het programma van WATERZOOI dat bestaat uit vijf gratis waterconcerten.
Ananda Cobussen | 19 juni 2023 15:30 | Aangepast op 19 juni 2023 15:30
"We hebben als Villa hebben we heel vaak leuke concerten op het terrein binnen, maar we dachten laten we eens een keer buiten de perken gaan. En wat is er mooier in Dordrecht dan al die Dordtse havens", zegt Antoinette Hattem van Villa Augustus. Zo gezegd, zo gedaan. Het bootje van Villa Augustus werd aangekleed en ze nodigde vier muzikanten uit die het publiek op de kade mocht entertainen met hun muziek.

Verhaal
De kades en trappetjes naast het water staan vol met mensen. Het publiek loopt van brug naar brug mee om het bootje met de muzikanten te achtervolgen. De vijf concerten vormen samen een verhaal, maar kunnen ook los van elkaar beluisterd worden.

Mee met de mobiele samenleving
Zanger, theatermaker en saxofonist Keimpe de Jong vertelt hoe het programma tot stand is gekomen terwijl zijn 'Maten', Ton van der Meer, Arno Bakker en Tim Kerssies verder spelen. "Villa Augustus zit vast aan een plek, maar in deze mobiele samenleving wilt Villa Augustus naar buiten toe en laat ze zich via de grachten van Dordrecht ook horen".

Het weer was fantastisch. Helaas voor Keimpe de Jonge die vertelt dat hij meer van regen en harde wind houdt. ‘Maar goed, het moet maar’, lacht hij voordat hij weer snel terugkeert naar de boot.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...