gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vechtpartij in ziekenhuis uitzondering

Een vechtpartij van de omvang van vrijdagavond op de Spoedeisende Hulp is een hoge uitzondering. Dat zegt voorlichter Frank van den Elsen van het Albert Schweitzerziekenhuis.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een patiënt ging onder invloed van middelen op de vuist met medepatiënten, personeel en andere aanwezigen. Daarbij raakten mensen licht gewond. De politie moest er aan te pas komen om hem in bedwang te krijgen.


De man had een verwonding en werd plotseling agressief terwijl hij op behandeling zat te wachten. Hij bedreigde onder andere twee justitiële beveiligers, die met een gedetineerde patiënt aanwezig waren. Ook tegen andere wachtenden en personeel ging hij tekeer.

De twee justitiële beveiligers probeerden samen met de beveiliger van het ziekenhuis de man onder controle te krijgen, maar dat lukte niet. Daarom werd via 112 de politie ingeschakeld. Die voerde hem af.  Het ziekenhuis doet aangifte.


Agressie komt regelmatig voor op de Spoedeisende Hulp. Daarbij gaat het meestal om mensen die uit angst of paniek handelen. Verder krijgt deze afdeling relatief vaak te maken met gebruikers van alkohol en verdovende middelen.

Lees ook

Nieuw project (1)

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

Nieuw project (2)

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."