Dordrecht, Netherlands

Vechtpartij in ziekenhuis uitzondering

Een vechtpartij van de omvang van vrijdagavond op de Spoedeisende Hulp is een hoge uitzondering. Dat zegt voorlichter Frank van den Elsen van het Albert Schweitzerziekenhuis.
Gert van der Steen | 1 augustus 2016 13:56 | Aangepast op 1 augustus 2016 13:56
Een patiënt ging onder invloed van middelen op de vuist met medepatiënten, personeel en andere aanwezigen. Daarbij raakten mensen licht gewond. De politie moest er aan te pas komen om hem in bedwang te krijgen.


De man had een verwonding en werd plotseling agressief terwijl hij op behandeling zat te wachten. Hij bedreigde onder andere twee justitiële beveiligers, die met een gedetineerde patiënt aanwezig waren. Ook tegen andere wachtenden en personeel ging hij tekeer.

De twee justitiële beveiligers probeerden samen met de beveiliger van het ziekenhuis de man onder controle te krijgen, maar dat lukte niet. Daarom werd via 112 de politie ingeschakeld. Die voerde hem af.  Het ziekenhuis doet aangifte.


Agressie komt regelmatig voor op de Spoedeisende Hulp. Daarbij gaat het meestal om mensen die uit angst of paniek handelen. Verder krijgt deze afdeling relatief vaak te maken met gebruikers van alkohol en verdovende middelen.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Opsporingsdienst doet inval in woning van scheepsbouwer Kommer Damen (81)

De FIOD heeft dinsdagochtend een inval gedaan in het huis van Kommer Damen in Noordeloos. Dat bevest...

Sliedrechtse wethouder stapt per direct op na rapport over renovatie raadhuis

De Sliedrechtse wethouder Roelant Bijderwieden (VVD) stapt per direct op. Hij doet dat naar aanleidi...

Passagiers reanimeren man in trein

In de trein van Dordrecht naar Arnhem is dinsdagochtend een man onwel geworden. Medepassagiers grepe...

Goed afval scheiden loont: Ambachters krijgen eenmalige korting op afvalstoffenheffing

Een flinke meevaller voor huishoudens in Hendrik-Ido-Ambacht: doordat de kosten voor afvalverwerking...

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...