gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel discussie rondom oude bunker

d72700796bddf0dfed673249ab325e93

Aan de Beerpolderweg ligt een oude bunker. Er is al lange tijd discussie tussen stichting Natuur- en Vogelwacht en de Bunkergroep omtrent wat er met deze bunker moet gebeuren. Nu heeft de Vogelwacht, die de beheerder is, de bunker voor een deel met water gevuld om te zorgen dat het klimaat geschikt is voor vleermuizen om te verblijven. Daar is de bunkergroep het niet mee eens.

Alka Goos |  | Aangepast op
De vogelwacht heeft van de gemeente opdracht gekregen te zorgen dat de bunker benut wordt in het belang van de plaatselijk fauna. Ze wilden de bunker gebruiken als tijdelijk verblijf voor vleermuizen, maar de bunker stond veel te droog en daarom hebben ze een deel gevuld met water.

De bunkergroep zegt dat ze daar nooit toestemming voor hebben gekregen van de gemeente en dat het vocht slecht is voor het behoud van de bunker. “Wij willen dat het water wordt verwijderd en dat de bunker weer in ons bezit komt”, zegt Arnold Leevenson van de Bunkergroep. “Ze willen iets dat niet kan, ze stoppen niet totdat ze de bunker weer in hun bezit krijgen”, zegt Rob Haan van Natuur- en Vogelwacht.

Lees ook

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.