Dordrecht, Netherlands

Veel discussie rondom oude bunker

Aan de Beerpolderweg ligt een oude bunker. Er is al lange tijd discussie tussen stichting Natuur- en Vogelwacht en de Bunkergroep omtrent wat er met deze bunker moet gebeuren. Nu heeft de Vogelwacht, die de beheerder is, de bunker voor een deel met water gevuld om te zorgen dat het klimaat geschikt is voor vleermuizen om te verblijven. Daar is de bunkergroep het niet mee eens.
Alka Goos | 7 juni 2019 17:38 | Aangepast op 7 juni 2019 17:38
De vogelwacht heeft van de gemeente opdracht gekregen te zorgen dat de bunker benut wordt in het belang van de plaatselijk fauna. Ze wilden de bunker gebruiken als tijdelijk verblijf voor vleermuizen, maar de bunker stond veel te droog en daarom hebben ze een deel gevuld met water.

De bunkergroep zegt dat ze daar nooit toestemming voor hebben gekregen van de gemeente en dat het vocht slecht is voor het behoud van de bunker. “Wij willen dat het water wordt verwijderd en dat de bunker weer in ons bezit komt”, zegt Arnold Leevenson van de Bunkergroep. “Ze willen iets dat niet kan, ze stoppen niet totdat ze de bunker weer in hun bezit krijgen”, zegt Rob Haan van Natuur- en Vogelwacht.

Lees ook

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...

Sliedrechtse burgemeester tevreden met rustig verlopen protest

Ondanks dat de eerder aangekondigde demonstratie tegen de komst van een azc in de gemeente Sliedrec...

Veel Dordtse scholen liggen langs 50-wegen: ‘Het is best spannend hier’

Hoge snelheden, dubbel parkeren en weinig veilige oversteekplaatsen. Het zijn veelvoorkomende proble...

Rijnmond-presentator populair bij koeien tijdens opnamen in Molenlanden

Rijnmond Lokaal, het wekelijkse programma op de regiozender waarbij de regionale omroep aandacht hee...

Onderzoek naar mogelijk drugslab in verlaten pand, politie vindt ‘spullen’

Hulpdiensten hebben maandagochtend een verlaten pand langs de Dordtse Merwedestraat doorzocht. Dit g...

Tuinier Luka (10) gaat op voor prijs: ‘Groente is veel lekkerder als je het zelf verbouwt’

Luka (10) is het allerliefst buiten. Niet om te voetballen of om te fietsen, maar om te tuinieren. L...