Dordrecht, Netherlands

Veel discussie rondom oude bunker

Aan de Beerpolderweg ligt een oude bunker. Er is al lange tijd discussie tussen stichting Natuur- en Vogelwacht en de Bunkergroep omtrent wat er met deze bunker moet gebeuren. Nu heeft de Vogelwacht, die de beheerder is, de bunker voor een deel met water gevuld om te zorgen dat het klimaat geschikt is voor vleermuizen om te verblijven. Daar is de bunkergroep het niet mee eens.
Alka Goos | 7 juni 2019 17:38 | Aangepast op 7 juni 2019 17:38
De vogelwacht heeft van de gemeente opdracht gekregen te zorgen dat de bunker benut wordt in het belang van de plaatselijk fauna. Ze wilden de bunker gebruiken als tijdelijk verblijf voor vleermuizen, maar de bunker stond veel te droog en daarom hebben ze een deel gevuld met water.

De bunkergroep zegt dat ze daar nooit toestemming voor hebben gekregen van de gemeente en dat het vocht slecht is voor het behoud van de bunker. “Wij willen dat het water wordt verwijderd en dat de bunker weer in ons bezit komt”, zegt Arnold Leevenson van de Bunkergroep. “Ze willen iets dat niet kan, ze stoppen niet totdat ze de bunker weer in hun bezit krijgen”, zegt Rob Haan van Natuur- en Vogelwacht.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...