gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel discussie rondom oude bunker

d72700796bddf0dfed673249ab325e93.jpg

Aan de Beerpolderweg ligt een oude bunker. Er is al lange tijd discussie tussen stichting Natuur- en Vogelwacht en de Bunkergroep omtrent wat er met deze bunker moet gebeuren. Nu heeft de Vogelwacht, die de beheerder is, de bunker voor een deel met water gevuld om te zorgen dat het klimaat geschikt is voor vleermuizen om te verblijven. Daar is de bunkergroep het niet mee eens.

Alka Goos |  | Aangepast op
De vogelwacht heeft van de gemeente opdracht gekregen te zorgen dat de bunker benut wordt in het belang van de plaatselijk fauna. Ze wilden de bunker gebruiken als tijdelijk verblijf voor vleermuizen, maar de bunker stond veel te droog en daarom hebben ze een deel gevuld met water.

De bunkergroep zegt dat ze daar nooit toestemming voor hebben gekregen van de gemeente en dat het vocht slecht is voor het behoud van de bunker. “Wij willen dat het water wordt verwijderd en dat de bunker weer in ons bezit komt”, zegt Arnold Leevenson van de Bunkergroep. “Ze willen iets dat niet kan, ze stoppen niet totdat ze de bunker weer in hun bezit krijgen”, zegt Rob Haan van Natuur- en Vogelwacht.

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.