gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel geknal door vuurwerkprotest

5cb69bec7312b70b798dbd7b9a150419

Er was vrijdagavond opvallend meer geknal in delen van Dordrecht te horen dan anders de laatste dagen. Tientallen mensen hebben namelijk vuurwerk afgestoken uit protest tegen het eenmalige vuurwerkverbod dat vrijdagmiddag bekend werd gemaakt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Op verschillende facebookgroepen werd opgeroepen door heel het land vanaf 20.00 uur vuurwerk af te gaan steken als statement.

Komende jaarwisseling mag er geen vuurwerk worden afgestoken, dit om de druk op de zorg tijdens oud en nieuw te ontlasten.

Vuurwerkhandelaar John Brand van het Dordtse VTC Vuurwerk gaf in een eerder interview al aan dat de overlast niet minder zou worden en dat hij vreest voor meer illegaliteit.

Of er vrijdagavond boetes zijn uitgedeeld is niet bekend. Een overtreding kost al gauw 100 euro en levert een strafblad op.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

rampenoefening station ter illustratie

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

vernielinghuistendonck

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

50jaarduwvaart

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.