gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel geknal door vuurwerkprotest

5cb69bec7312b70b798dbd7b9a150419

Er was vrijdagavond opvallend meer geknal in delen van Dordrecht te horen dan anders de laatste dagen. Tientallen mensen hebben namelijk vuurwerk afgestoken uit protest tegen het eenmalige vuurwerkverbod dat vrijdagmiddag bekend werd gemaakt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Op verschillende facebookgroepen werd opgeroepen door heel het land vanaf 20.00 uur vuurwerk af te gaan steken als statement.

Komende jaarwisseling mag er geen vuurwerk worden afgestoken, dit om de druk op de zorg tijdens oud en nieuw te ontlasten.

Vuurwerkhandelaar John Brand van het Dordtse VTC Vuurwerk gaf in een eerder interview al aan dat de overlast niet minder zou worden en dat hij vreest voor meer illegaliteit.

Of er vrijdagavond boetes zijn uitgedeeld is niet bekend. Een overtreding kost al gauw 100 euro en levert een strafblad op.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.