gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel schade na mislukte ramkraak: 'Het is een drama, maar er is niks meegenomen'

2c56bca95b45a20b7b4d1462de80ffb4

Bij goudsmid Alblas in Sliedrecht hebben dieven geprobeerd een ramkraak te plegen door met een busje in te rijden op de gevel. Het busje wist de paaltjes voor de deur uit de grond te rijden, door de rolluiken te breken, maar kwam daarna niet door de tralies die voor de winkel zaten. "Het is een drama, maar er is niks meegenomen."

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is rond 05:15 uur als op de voorgevel van de juwelier aan de Kerkbuurt in Sliedrecht wordt ingereden. De betonnen paaltjes voor de juwelier hebben daarbij de eerste klap opgevangen en zijn uit de grond gereden. De schade aan het pand is groot, De straat ligt bezaaid met glas, vertelt Rijnmond-verslaggever Philip van Es die naar de juwelier is toegegaan. Ook het rolluik dat voor de zaak zit om mensen buiten te houden, is helemaal ingedeukt.

De dieven slaagden er uiteindelijk niet in om in de zaak te komen, omdat er nog tralies zat en die is nog intact. "De spullen van klanten zijn veilig", zegt de eigenaar. "Het is een drama, maar er is niks meegenomen." Verder wil hij weinig vertellen. Hij is aangeslagen en nog druk bezig om het glas en andere schade in zijn zaak op te ruimen.

De zaak van de juwelier staat in een winkelstraat met slechts enkele buurtbewoners. "Ik heb wel een klap gehoord", vertelt een buurtbewoonster. "Maar toen ik sirenes hoorde, dacht ik: ze zijn erbij. Dus toen ben ik weer gaan slapen."
Volgens een woordvoerder van de politie zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.
0be195468912a356dab79fb10874a8b6

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”