gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel schade na mislukte ramkraak: 'Het is een drama, maar er is niks meegenomen'

2c56bca95b45a20b7b4d1462de80ffb4

Bij goudsmid Alblas in Sliedrecht hebben dieven geprobeerd een ramkraak te plegen door met een busje in te rijden op de gevel. Het busje wist de paaltjes voor de deur uit de grond te rijden, door de rolluiken te breken, maar kwam daarna niet door de tralies die voor de winkel zaten. "Het is een drama, maar er is niks meegenomen."

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is rond 05:15 uur als op de voorgevel van de juwelier aan de Kerkbuurt in Sliedrecht wordt ingereden. De betonnen paaltjes voor de juwelier hebben daarbij de eerste klap opgevangen en zijn uit de grond gereden. De schade aan het pand is groot, De straat ligt bezaaid met glas, vertelt Rijnmond-verslaggever Philip van Es die naar de juwelier is toegegaan. Ook het rolluik dat voor de zaak zit om mensen buiten te houden, is helemaal ingedeukt.

De dieven slaagden er uiteindelijk niet in om in de zaak te komen, omdat er nog tralies zat en die is nog intact. "De spullen van klanten zijn veilig", zegt de eigenaar. "Het is een drama, maar er is niks meegenomen." Verder wil hij weinig vertellen. Hij is aangeslagen en nog druk bezig om het glas en andere schade in zijn zaak op te ruimen.

De zaak van de juwelier staat in een winkelstraat met slechts enkele buurtbewoners. "Ik heb wel een klap gehoord", vertelt een buurtbewoonster. "Maar toen ik sirenes hoorde, dacht ik: ze zijn erbij. Dus toen ben ik weer gaan slapen."
Volgens een woordvoerder van de politie zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.
0be195468912a356dab79fb10874a8b6

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.