gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veiligheidsregio ZHZ: “Op evenementen als fuikfeest wordt vanaf nu harder gehandhaafd”

bf5d9411159b181b08b5bface289f856

Het wordt met de nieuwe noodverordening mogelijk om intensiever te handhaven op bijeenkomsten die moedwillig de coronamaatregelen schenden. Dat zei vicevoorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid Reinie Melissant, burgemeester van Gorinchem. Zij noemt als voorbeeld het fuikfeest afgelopen weekend in de Zuidhaven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Tot 1 juli werd alleen gehandhaafd op excessen, maar dat gaat met de nieuwe noodverordening van 10 augustus veranderen. “We zagen dat het virus flink werd teruggedrongen en dus kon het allemaal een tandje minder. Nu is er een hogere stijging dan gedacht, en gaan we weer intensiveren,” zegt Melissant tijdens de persconferentie.

Afgelopen weekend rolde de politie een feest in de Zuidhaven op met een DJ, diverse boten en zo’n 350 jongeren. Het feest vond plaats op drie naast elkaar liggende binnenvaartschepen, waar zo’n 50 pleziervaartuigen en 25 waterscooters aan waren gehaakt. Er werd geen anderhalve meter afstand gehouden.

Met dat soort dingen moet het dus afgelopen zijn, zegt de Veiligheidsregio ZHZ.

“Wie moedwillig de regels schendt, krijgt een boete. Hoewel het gros van de mensen zich goed gedraagt wil ik in dit soort gevallen duidelijk maken: Wie niet horen wil moet voelen” waarschuwt Melissant.

Bij de ingelaste persconferentie van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid was ook GGD-directeur Karel van Hengel aan het woord. “In onze regio is een stijging van 103 besmettingen deze week te zien, tegenover 59 de week ervoor. Dat laat duidelijk zien dat we de regels beter moeten gaan naleven.” Uit het bron- en contactonderzoek blijkt dat de meeste besmettingen zich voordoen in de privésfeer, op bijvoorbeeld feesten en bruiloften, maar ook thuis. Voorzitter Melissant beaamt dit beeld: “We gaan in onze communicatie naar mensen toe meer inzetten op het handhaven van de regels, ook met mensen in de familiesfeer.” Andere maatregelen die de Veiligheidsregio kan toepassen is het sluiten van een horecagelegenheid voor 14 dagen, beperkingen voor studieverenigingen en grootschalige bijeenkomsten, en indien nodig een mondkapjesplicht in zeer drukke gebieden.

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.