gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veiligheidsregio ZHZ: “Op evenementen als fuikfeest wordt vanaf nu harder gehandhaafd”

bf5d9411159b181b08b5bface289f856

Het wordt met de nieuwe noodverordening mogelijk om intensiever te handhaven op bijeenkomsten die moedwillig de coronamaatregelen schenden. Dat zei vicevoorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid Reinie Melissant, burgemeester van Gorinchem. Zij noemt als voorbeeld het fuikfeest afgelopen weekend in de Zuidhaven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Tot 1 juli werd alleen gehandhaafd op excessen, maar dat gaat met de nieuwe noodverordening van 10 augustus veranderen. “We zagen dat het virus flink werd teruggedrongen en dus kon het allemaal een tandje minder. Nu is er een hogere stijging dan gedacht, en gaan we weer intensiveren,” zegt Melissant tijdens de persconferentie.

Afgelopen weekend rolde de politie een feest in de Zuidhaven op met een DJ, diverse boten en zo’n 350 jongeren. Het feest vond plaats op drie naast elkaar liggende binnenvaartschepen, waar zo’n 50 pleziervaartuigen en 25 waterscooters aan waren gehaakt. Er werd geen anderhalve meter afstand gehouden.

Met dat soort dingen moet het dus afgelopen zijn, zegt de Veiligheidsregio ZHZ.

“Wie moedwillig de regels schendt, krijgt een boete. Hoewel het gros van de mensen zich goed gedraagt wil ik in dit soort gevallen duidelijk maken: Wie niet horen wil moet voelen” waarschuwt Melissant.

Bij de ingelaste persconferentie van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid was ook GGD-directeur Karel van Hengel aan het woord. “In onze regio is een stijging van 103 besmettingen deze week te zien, tegenover 59 de week ervoor. Dat laat duidelijk zien dat we de regels beter moeten gaan naleven.” Uit het bron- en contactonderzoek blijkt dat de meeste besmettingen zich voordoen in de privésfeer, op bijvoorbeeld feesten en bruiloften, maar ook thuis. Voorzitter Melissant beaamt dit beeld: “We gaan in onze communicatie naar mensen toe meer inzetten op het handhaven van de regels, ook met mensen in de familiesfeer.” Andere maatregelen die de Veiligheidsregio kan toepassen is het sluiten van een horecagelegenheid voor 14 dagen, beperkingen voor studieverenigingen en grootschalige bijeenkomsten, en indien nodig een mondkapjesplicht in zeer drukke gebieden.

Lees ook

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.