gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veiligheidsregio ZHZ: “Op evenementen als fuikfeest wordt vanaf nu harder gehandhaafd”

bf5d9411159b181b08b5bface289f856

Het wordt met de nieuwe noodverordening mogelijk om intensiever te handhaven op bijeenkomsten die moedwillig de coronamaatregelen schenden. Dat zei vicevoorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid Reinie Melissant, burgemeester van Gorinchem. Zij noemt als voorbeeld het fuikfeest afgelopen weekend in de Zuidhaven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Tot 1 juli werd alleen gehandhaafd op excessen, maar dat gaat met de nieuwe noodverordening van 10 augustus veranderen. “We zagen dat het virus flink werd teruggedrongen en dus kon het allemaal een tandje minder. Nu is er een hogere stijging dan gedacht, en gaan we weer intensiveren,” zegt Melissant tijdens de persconferentie.

Afgelopen weekend rolde de politie een feest in de Zuidhaven op met een DJ, diverse boten en zo’n 350 jongeren. Het feest vond plaats op drie naast elkaar liggende binnenvaartschepen, waar zo’n 50 pleziervaartuigen en 25 waterscooters aan waren gehaakt. Er werd geen anderhalve meter afstand gehouden.

Met dat soort dingen moet het dus afgelopen zijn, zegt de Veiligheidsregio ZHZ.

“Wie moedwillig de regels schendt, krijgt een boete. Hoewel het gros van de mensen zich goed gedraagt wil ik in dit soort gevallen duidelijk maken: Wie niet horen wil moet voelen” waarschuwt Melissant.

Bij de ingelaste persconferentie van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid was ook GGD-directeur Karel van Hengel aan het woord. “In onze regio is een stijging van 103 besmettingen deze week te zien, tegenover 59 de week ervoor. Dat laat duidelijk zien dat we de regels beter moeten gaan naleven.” Uit het bron- en contactonderzoek blijkt dat de meeste besmettingen zich voordoen in de privésfeer, op bijvoorbeeld feesten en bruiloften, maar ook thuis. Voorzitter Melissant beaamt dit beeld: “We gaan in onze communicatie naar mensen toe meer inzetten op het handhaven van de regels, ook met mensen in de familiesfeer.” Andere maatregelen die de Veiligheidsregio kan toepassen is het sluiten van een horecagelegenheid voor 14 dagen, beperkingen voor studieverenigingen en grootschalige bijeenkomsten, en indien nodig een mondkapjesplicht in zeer drukke gebieden.

Lees ook

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.