gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veiligheidsregio ZHZ: “Op evenementen als fuikfeest wordt vanaf nu harder gehandhaafd”

bf5d9411159b181b08b5bface289f856.jpg

Het wordt met de nieuwe noodverordening mogelijk om intensiever te handhaven op bijeenkomsten die moedwillig de coronamaatregelen schenden. Dat zei vicevoorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid Reinie Melissant, burgemeester van Gorinchem. Zij noemt als voorbeeld het fuikfeest afgelopen weekend in de Zuidhaven.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Tot 1 juli werd alleen gehandhaafd op excessen, maar dat gaat met de nieuwe noodverordening van 10 augustus veranderen. “We zagen dat het virus flink werd teruggedrongen en dus kon het allemaal een tandje minder. Nu is er een hogere stijging dan gedacht, en gaan we weer intensiveren,” zegt Melissant tijdens de persconferentie.

Afgelopen weekend rolde de politie een feest in de Zuidhaven op met een DJ, diverse boten en zo’n 350 jongeren. Het feest vond plaats op drie naast elkaar liggende binnenvaartschepen, waar zo’n 50 pleziervaartuigen en 25 waterscooters aan waren gehaakt. Er werd geen anderhalve meter afstand gehouden.

Met dat soort dingen moet het dus afgelopen zijn, zegt de Veiligheidsregio ZHZ.

“Wie moedwillig de regels schendt, krijgt een boete. Hoewel het gros van de mensen zich goed gedraagt wil ik in dit soort gevallen duidelijk maken: Wie niet horen wil moet voelen” waarschuwt Melissant.

Bij de ingelaste persconferentie van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid was ook GGD-directeur Karel van Hengel aan het woord. “In onze regio is een stijging van 103 besmettingen deze week te zien, tegenover 59 de week ervoor. Dat laat duidelijk zien dat we de regels beter moeten gaan naleven.” Uit het bron- en contactonderzoek blijkt dat de meeste besmettingen zich voordoen in de privésfeer, op bijvoorbeeld feesten en bruiloften, maar ook thuis. Voorzitter Melissant beaamt dit beeld: “We gaan in onze communicatie naar mensen toe meer inzetten op het handhaven van de regels, ook met mensen in de familiesfeer.” Andere maatregelen die de Veiligheidsregio kan toepassen is het sluiten van een horecagelegenheid voor 14 dagen, beperkingen voor studieverenigingen en grootschalige bijeenkomsten, en indien nodig een mondkapjesplicht in zeer drukke gebieden.

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.