gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Venetiaanse watertaxi vaart door Dordt

8e38e3a9e9eda5616abdc8010fbc0e72

"Met deze boot voegen we echt iets aan Dordrecht toe. Hiermee kunnen we het hele jaar door varen, dus ook in de winter." Sirio Barone is trots op z'n nieuwe aanwinst met schuifdak en verwarming. Het is een soort varende cabrio, maar zelf noemt hij het een limousine.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Barone kocht een originele Venetiaanse watertaxi, maar liet hem vorige week beplakken, waardoor die nu een 'mahoniehouten look' heeft. Maandag ging de Elena, genoemd naar zijn oma, weer te water. Vanaf donderdag is de boot te huur voor rustige rondvaarten, maar ook als snelle watertaxi.

"Er ligt 200 pk in, dus we kunnen 65 kilometer per uur varen. Dan zit je zo in Rotterdam of Kinderdijk", weet de Dordtse ondernemer. "Ik vaar al sinds 2008, maar had er altijd een baan naast. Sinds begin dit jaar doe ik dit full-time."

Wie denkt dat corona roet in zijn eten gooit heeft het mis: "Gewoonlijk was 80 tot 90 procent aan boord toerist, maar sinds corona uitbrak heb ik bijna alleen maar mensen uit de Drechtsteden aan boord. En ik moest ook steeds vaker nee verkopen, dus deze boot is hard nodig."

Dordrecht, door Barone voorzien van de bijnaam Venetië van het Noorden, is vanaf het water fascinerend mooi vindt hij: "dat ontdekken steeds meer mensen. En ik hoop nog velen die kans te bieden. Daarom reken ik ook geen Amsterdamse tarieven."

Lees ook

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

Spuiboulevard Dordthuis

Stadswinkel, Sociale Dienst en VVV Dordrecht tijdelijk gesloten vanwege verhuizing naar Dordthuis

De Stadswinkel van de gemeente Dordrecht, de Sociale Dienst Drechtsteden en VVV Dordrecht verhuizen in de week van 16 november naar het Dordthuis. Door de verhuizingen zijn de drie organisaties tijdelijk gesloten. Bibliotheek Aanzet is al bezig met verhuizen, maar sluit haar deuren niet volledig. Eind november openen de vier organisaties hun deuren op de nieuwe locatie aan de Spuiboulevard.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

OPMA Simone van der Kraan foto artikel

Op Pad Met Ad: Simone van der Kraan brengt mensen samen met liefde voor koken

Simone van der Kraan kookt maandelijks vrijwillig voor en met mensen die te maken hebben met eenzaamheid of armoede. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad, gaat Ad met haar naar de keuken waar ze elke maand kookt voor de mensen.