gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Venetiaanse watertaxi vaart door Dordt

8e38e3a9e9eda5616abdc8010fbc0e72

"Met deze boot voegen we echt iets aan Dordrecht toe. Hiermee kunnen we het hele jaar door varen, dus ook in de winter." Sirio Barone is trots op z'n nieuwe aanwinst met schuifdak en verwarming. Het is een soort varende cabrio, maar zelf noemt hij het een limousine.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Barone kocht een originele Venetiaanse watertaxi, maar liet hem vorige week beplakken, waardoor die nu een 'mahoniehouten look' heeft. Maandag ging de Elena, genoemd naar zijn oma, weer te water. Vanaf donderdag is de boot te huur voor rustige rondvaarten, maar ook als snelle watertaxi.

"Er ligt 200 pk in, dus we kunnen 65 kilometer per uur varen. Dan zit je zo in Rotterdam of Kinderdijk", weet de Dordtse ondernemer. "Ik vaar al sinds 2008, maar had er altijd een baan naast. Sinds begin dit jaar doe ik dit full-time."

Wie denkt dat corona roet in zijn eten gooit heeft het mis: "Gewoonlijk was 80 tot 90 procent aan boord toerist, maar sinds corona uitbrak heb ik bijna alleen maar mensen uit de Drechtsteden aan boord. En ik moest ook steeds vaker nee verkopen, dus deze boot is hard nodig."

Dordrecht, door Barone voorzien van de bijnaam Venetië van het Noorden, is vanaf het water fascinerend mooi vindt hij: "dat ontdekken steeds meer mensen. En ik hoop nog velen die kans te bieden. Daarom reken ik ook geen Amsterdamse tarieven."

Lees ook

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.