gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Venetiaanse watertaxi vaart door Dordt

8e38e3a9e9eda5616abdc8010fbc0e72

"Met deze boot voegen we echt iets aan Dordrecht toe. Hiermee kunnen we het hele jaar door varen, dus ook in de winter." Sirio Barone is trots op z'n nieuwe aanwinst met schuifdak en verwarming. Het is een soort varende cabrio, maar zelf noemt hij het een limousine.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Barone kocht een originele Venetiaanse watertaxi, maar liet hem vorige week beplakken, waardoor die nu een 'mahoniehouten look' heeft. Maandag ging de Elena, genoemd naar zijn oma, weer te water. Vanaf donderdag is de boot te huur voor rustige rondvaarten, maar ook als snelle watertaxi.

"Er ligt 200 pk in, dus we kunnen 65 kilometer per uur varen. Dan zit je zo in Rotterdam of Kinderdijk", weet de Dordtse ondernemer. "Ik vaar al sinds 2008, maar had er altijd een baan naast. Sinds begin dit jaar doe ik dit full-time."

Wie denkt dat corona roet in zijn eten gooit heeft het mis: "Gewoonlijk was 80 tot 90 procent aan boord toerist, maar sinds corona uitbrak heb ik bijna alleen maar mensen uit de Drechtsteden aan boord. En ik moest ook steeds vaker nee verkopen, dus deze boot is hard nodig."

Dordrecht, door Barone voorzien van de bijnaam Venetië van het Noorden, is vanaf het water fascinerend mooi vindt hij: "dat ontdekken steeds meer mensen. En ik hoop nog velen die kans te bieden. Daarom reken ik ook geen Amsterdamse tarieven."

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.