Dordrecht, Netherlands

Verbreding A15 stap dichterbij

Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat heeft het ontwerp voor de verbreding getekend. De bereikbaarheid van Dordrecht zal daarmee aanzienlijk worden verbeterd.
Gert van der Steen | 21 december 2017 12:16 | Aangepast op 21 december 2017 12:16
Het ontwerptracébesluit omvat de aanleg van een permanente derde rijstrook tussen Papendrecht en Gorinchem. Door betere doorstroming moeten de lange files verdwijnen, die vooral voor het vrachtverkeer naar Duitsland veel economische schade betekenen.

Er is besloten om nog voor de zomer van 2018 met een MIRT-verkenning (Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport) te beginnen.

Het ontwerpbesluit is vanaf 11 januari ter inzage en het besluit wordt eind 2018 genomen. Ondertussen worden de voorbereidingen getroffen voor contracten en aanbesteding, zodat de uitvoering in 2019 kan beginnen.

Lees ook

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...