gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeersomleidingen Sliedrecht-West door aanleg warmteleiding

864c86711e76d1b8db1e6fbb15440f19.jpg

Nadat twee eerdere pogingen mislukten gaat HVC voor drie keer scheepsrecht. In de week van maandag 26 tot zaterdag 31 augustus wordt de eerste warmteleiding onder de Merwede tussen Sliedrecht en Dordrecht aangebracht. De aanleg zal zorgen voor meerdere verkeersafsluitingen.

Redactie RTV Dordrecht | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De afgelopen weken werd met dubbele stalen damwanden het gebied rondom de boortunnel verstevigd. Het gebied vanaf de Puccinistraat tot aan de Menuet ligt parallel aan de spoorlijn. Wegens de nabijheid van belangrijke verkeersaders was het noodzakelijk dat het boorgat goed verstevigd werd. Nu dat het geval is kan de aanleg van de leiding onder de Merwede weer doorgang vinden. De leiding onder de Merwede is zo’n 1200 meter lang en is cruciaal voor de aansluiting van Sliedrecht op het warmtenet van HVC.

Verkeersmaatregelen
Wegens de werkzaamheden is er van maandag 26 tot zaterdag 31 augustus geen autoverkeer mogelijk tussen Parallelweg aan de noordzijde van de A15 en Ouverture/Parallelweg aan de zuidzijde van diezelfde A15. Tijdens die werkweek legt HVC de leiding van de Parallelweg, onder de A15 en het spoorviaduct door en via de parkeerplaats naar het boorgat bij Intermezzo. Hierdoor zijn er verkeersomleidingen voor het autoverkeer.

Praktisch komt de afsluiting neer op de volgende verkeersmaatregelen:

•Verkeer tussen Sliedrecht en Wijngaarden kom omrijden via Provincialeweg N482 of via Parallelweg (noordzijde A15) naar Dordrecht. Fietsverkeer kan gebruik blijven maken van de fietstunnel en de speciale fietsbrug.

•De Parallelweg aan de noordkant van de A15 ter hoogte van het viaduct wordt afgesloten. Voor het verkeer van en naar bedrijventerrein Nijverwaard blijven de op- en afrit bereikbaar.

•De Parallelweg aan de zuidkant van de A15 bij Ouverture en ter hoogte van Craijensteijn wordt ook afgesloten. Voor het verkeer richting Gorinchem en vanuit Rotterdam naar Papendrecht blijven de op- en afrit aan de zuidzijde van de A15 bereikbaar. Verkeer vanuit Gorinchem en naar Rotterdam wordt omgeleid via Papendrecht-Oost en de N3.

•De parkeerplaats Intermezzo bij Station Baanhoek is onbereikbaar. Reizigers kunnen gebruik maken van de parkeerplaats bij Sporthal De Basis. Deze parkeerplaats is alleen vanuit de richting Sliedrecht-Centrum via Craijensteijn bereikbaar.

•Er zal geen doorgaand verkeer mogelijk zijn via Baanhoek, aanwonenden uitgezonderd. Op de kruising Baanhoek-Deltalaan en Baanhoek-Ouverture leiden verkeersregelaars het verkeer om.

Halverwege september is HVC van plan een tweede leiding op dezelfde wijze aan te brengen. Ook dan zullen dezelfde verkeersomleidingen gelden. Zodra de werkzaamheden zijn afgerond en de materialen zijn opgeruimd, worden de wegen zo snel mogelijk weer vrijgegeven voor het verkeer. Voetgangers en fietsers zullen volgens HVC geen hinder ondervinden van de aanleg.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.