gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkoop aandelen Eneco niet definitief

De raad stemt in met verkoop van aandelen in Eneco, maar dat betekent niet dat ze ook daadwerkelijk worden verkocht. Het gaat om een principebesluit. De aandelen worden voor verkoop aangeboden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kan zomaar zijn dat de verkoop toch niet doorgaat. De beslissing is aan de nieuwe raad die in maart volgend jaar wordt geïnstalleerd na de gemeenteraadsverkiezingen. "We gaan eerst samen met de andere aandeelhouders kijken of er een koper is", zegt wethouder Financiën Jasper Mos. De PvdA ziet daarom nieuwe kansen. Die partij vindt dat we de aandelen niet moeten verkopen. "Eneco bezit veel klantgegevens. Daar gaan ze zorgvuldig mee om, maar we weten niet hoe dat met een nieuwe eigenaar is", zegt Peter Puik van de PvdA. Bovendien vreest de partij voor ontslagen en is Eneco heel belangrijk voor het realiseren van de duurzaamheidsdoelstellingen van de gemeente. Beter voor Dordt wilde eerst aanvullende voorwaarden opstellen waar een nieuwe koper zich aan moet houden, maar zag daar uiteindelijk van af. De al opgestelde voorwaarden vindt de partij toch voldoende.

Als de aandelen uiteindelijk worden verkocht, mag er met de opbrengst niet worden gespeculeerd. Er gaan veel stemmen op om het te gebruiken voor duurzame projecten.

Lees ook

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.