gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkoop aandelen Eneco niet definitief

De raad stemt in met verkoop van aandelen in Eneco, maar dat betekent niet dat ze ook daadwerkelijk worden verkocht. Het gaat om een principebesluit. De aandelen worden voor verkoop aangeboden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kan zomaar zijn dat de verkoop toch niet doorgaat. De beslissing is aan de nieuwe raad die in maart volgend jaar wordt geïnstalleerd na de gemeenteraadsverkiezingen. "We gaan eerst samen met de andere aandeelhouders kijken of er een koper is", zegt wethouder Financiën Jasper Mos. De PvdA ziet daarom nieuwe kansen. Die partij vindt dat we de aandelen niet moeten verkopen. "Eneco bezit veel klantgegevens. Daar gaan ze zorgvuldig mee om, maar we weten niet hoe dat met een nieuwe eigenaar is", zegt Peter Puik van de PvdA. Bovendien vreest de partij voor ontslagen en is Eneco heel belangrijk voor het realiseren van de duurzaamheidsdoelstellingen van de gemeente. Beter voor Dordt wilde eerst aanvullende voorwaarden opstellen waar een nieuwe koper zich aan moet houden, maar zag daar uiteindelijk van af. De al opgestelde voorwaarden vindt de partij toch voldoende.

Als de aandelen uiteindelijk worden verkocht, mag er met de opbrengst niet worden gespeculeerd. Er gaan veel stemmen op om het te gebruiken voor duurzame projecten.

Lees ook

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.