gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkoop aandelen Eneco niet definitief

De raad stemt in met verkoop van aandelen in Eneco, maar dat betekent niet dat ze ook daadwerkelijk worden verkocht. Het gaat om een principebesluit. De aandelen worden voor verkoop aangeboden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kan zomaar zijn dat de verkoop toch niet doorgaat. De beslissing is aan de nieuwe raad die in maart volgend jaar wordt geïnstalleerd na de gemeenteraadsverkiezingen. "We gaan eerst samen met de andere aandeelhouders kijken of er een koper is", zegt wethouder Financiën Jasper Mos. De PvdA ziet daarom nieuwe kansen. Die partij vindt dat we de aandelen niet moeten verkopen. "Eneco bezit veel klantgegevens. Daar gaan ze zorgvuldig mee om, maar we weten niet hoe dat met een nieuwe eigenaar is", zegt Peter Puik van de PvdA. Bovendien vreest de partij voor ontslagen en is Eneco heel belangrijk voor het realiseren van de duurzaamheidsdoelstellingen van de gemeente. Beter voor Dordt wilde eerst aanvullende voorwaarden opstellen waar een nieuwe koper zich aan moet houden, maar zag daar uiteindelijk van af. De al opgestelde voorwaarden vindt de partij toch voldoende.

Als de aandelen uiteindelijk worden verkocht, mag er met de opbrengst niet worden gespeculeerd. Er gaan veel stemmen op om het te gebruiken voor duurzame projecten.

Lees ook

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.