Dordrecht, Netherlands

Vernield regenboogpad opnieuw betegeld: ‘Chapeau, ik kan niet anders zeggen’

Het bekladde regenboogpad Streekomroep56
Het bekladde regenboogpad in Papendrecht is nu alweer opnieuw betegeld. Vandalen verfden in de nacht van zondag op maandag de gekleurde strepen over met zwarte en witte verf. “Erg laf”, aldus Trijntje van Es, fractievoorzitter D66 Papendrecht.
Emmely Kokshoorn | 6 augustus 2025 17:33 | Aangepast op 6 augustus 2025 17:33
Het duurde niet lang tot de gemeente in actie kwam. Wie nu over de Vondellaan rijdt, komt een doorbroken regenboogpad tegen. Het overgeverfde middenstuk is vervangen door grijze tegels. “Ik verwacht dat de tegels weer snel weer een kleurtje krijgen”, vertelt Van Es.

Van Es is blij dat de gemeente zo snel heeft gehandeld: “Chapeau, ik kan niet anders zeggen”. Verder richt zij zich tot de mensen die door de actie zijn gekwetst. “Trek het je niet aan. Het is vooral een zielige vertoning, iemand die ’s nachts stiekem met een paar blikken verf en een kwastje op pad gaat om dit te doen”, aldus de fractievoorzitter. “De meerderheid van Papendrecht staat erachter dat je mag houden van wie je wil.”

Kijk hieronder ook onze reportage over het bekladde regenboogpad:

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...