gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verontreiniging van de Maas beïnvloedt ons drinkwater

Het water in de Maas raakt volgens waterzuiveringsbedrijf Evides steeds meer verontreinigd. Hoewel er geen acuut gevaar dreigt, stelt het bedrijf dat er maatregelen genomen moeten worden om ons drinkwater veilig te houden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Het drinkwater in Dordrecht is afkomstig uit de grond en de rivieren. Het rivierwater wordt eerst door een spaarbekkensysteem geleid, voordat het bij het zuiveringsstation aan de Baanhoekweg terecht komt. Het water wordt zo op natuurlijke wijze gezuiverd. Het kan echter voorkomen dat de rivier op een bepaald moment te zeer vervuild is. In dat geval wordt de aanvoer uit de rivier simpelweg stilgelegd en aangevuld met water uit de enorme zuiveringsbekken. De laatste jaren is er een stijging waarneembaar in het aantal keren dat de aanvoer uit de rivier stilgelegd moest worden. Volgens Lydia Slob, woordvoerder bij Evides, komt er steeds meer door de mens geproduceerd afval in de rivieren terecht. Er worden daarom verschillende maatregelen genomen om te voorkomen dat ons drinkwater in gevaar komt. Zo maakt Evides zich met de gehele watersector sterk voor schone rivieren, door kritisch te kijken naar de vergunningen die worden afgegeven en het effect wat ze op de omgeving hebben. Daarnaast maakt het bedrijf ook aanpassingen aan zijn eigen zuiveringsinstallatie. 

Het belang van schoon rivierwater is groot. Gezien de huidige klimaatverandering en daarmee gepaard gaande periodes van droogte, is het extra belangrijk dat het rivierwater niet verontreinigd wordt. Als het watervolume van de rivier daalt, zal de concentratie van de giftige stoffen namelijke stijgen. Het nieuwe systeem van Evides is daarom bedoeld om ervoor te zorgen dat tijdens natte periodes meer rivierwater opgenomen kan worden.

Lees ook

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.