gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verveling tijdens zelf-isolatie tegengaan? 'Een bordspelletje is ideaal'

fa19a96ce200e0584ee9d6910a04f821

TikTokken, herhalingen van sportwedstrijden bekijken, een work-out en je schoolwerk of thuiswerk doen. Dat zijn zo'n beetje de opties om jezelf te vermaken vermaken tijdens de zelf-isolatie die een verdere uitbraak van het coronavirus moeten voorkomen. Maar bij 4 Your Games op de Voorstraat weten ze nog wel een optie om verveling tegen te gaan. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik zou sowieso adviseren een spelletje te gaan spelen", zegt Maico Paschold van de bordspellenwinkel. "Je wordt natuurlijk overspoeld met allemaal coronaberichtgeving door de media. Om je daar even van af te sluiten, lijkt me een bordspelletje een ideale bezigheid."

De zaken lijken in de spelletjeszaak extra goed te gaan. "Het loopt gewoon door, we merken wel dat het rustiger is in de stad. Gelukkig merk ik dat er nog steeds mensen gericht naar onze zaak komen. En die geven wij, met inachtneming van de RIVM maatregelen, gepast advies", vertelt Paschold.

In plaats van mee te lopen naar het juiste spel, wijst Paschold nu van af de toonbank de weg naar een nieuw spel wat zijn klanten zouden kunnen waarderen. En ook van afstand kan hij precies vertellen, hoe het spel werkt en wat er op de achterkant van de spellendoos voor uitleg staat. "Daar kijken ze soms wel verbaasd van op", lacht de verkoper, die ziet dat de gezinsspellen erg in trek zijn sinds de corona-uitbraak.

Naast de verkoop van spellen, organiseert 4 Your Games ook regelmatig spelavonden in de zaak. Maar die gaan nu niet door, al is er wel een alternatief.

"Op vrijdagavond hebben wij hier Friday Night Magic. Die gaat nu in een hele andere vorm door. Dat gebeurt nu online, vanuit huis. Via een speciaal programma kunnen wij vrijdag in een groep op afstand toch met elkaar gamen."

&t=11s

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.