gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verveling tijdens zelf-isolatie tegengaan? 'Een bordspelletje is ideaal'

fa19a96ce200e0584ee9d6910a04f821.jpg

TikTokken, herhalingen van sportwedstrijden bekijken, een work-out en je schoolwerk of thuiswerk doen. Dat zijn zo'n beetje de opties om jezelf te vermaken vermaken tijdens de zelf-isolatie die een verdere uitbraak van het coronavirus moeten voorkomen. Maar bij 4 Your Games op de Voorstraat weten ze nog wel een optie om verveling tegen te gaan. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik zou sowieso adviseren een spelletje te gaan spelen", zegt Maico Paschold van de bordspellenwinkel. "Je wordt natuurlijk overspoeld met allemaal coronaberichtgeving door de media. Om je daar even van af te sluiten, lijkt me een bordspelletje een ideale bezigheid."

De zaken lijken in de spelletjeszaak extra goed te gaan. "Het loopt gewoon door, we merken wel dat het rustiger is in de stad. Gelukkig merk ik dat er nog steeds mensen gericht naar onze zaak komen. En die geven wij, met inachtneming van de RIVM maatregelen, gepast advies", vertelt Paschold.

In plaats van mee te lopen naar het juiste spel, wijst Paschold nu van af de toonbank de weg naar een nieuw spel wat zijn klanten zouden kunnen waarderen. En ook van afstand kan hij precies vertellen, hoe het spel werkt en wat er op de achterkant van de spellendoos voor uitleg staat. "Daar kijken ze soms wel verbaasd van op", lacht de verkoper, die ziet dat de gezinsspellen erg in trek zijn sinds de corona-uitbraak.

Naast de verkoop van spellen, organiseert 4 Your Games ook regelmatig spelavonden in de zaak. Maar die gaan nu niet door, al is er wel een alternatief.

"Op vrijdagavond hebben wij hier Friday Night Magic. Die gaat nu in een hele andere vorm door. Dat gebeurt nu online, vanuit huis. Via een speciaal programma kunnen wij vrijdag in een groep op afstand toch met elkaar gamen."

&t=11s

Lees ook

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

Molenlanden_Opgraving_Ottoland.jpg

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.

pichelruilwinkel.png

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

zonneautofoto.png

Dordtenaar Binke (24) onthult zonneauto: ‘Alles wordt werkelijkheid’

Bijna 5000 kilometer racen binnen acht dagen, puur op energie van de zon en de wind. De leden van het Delft Solar Team hebben een zonneauto gemaakt, waarmee ze dit willen waarmaken. 24-jarige Binke Struik uit Dordrecht is onderdeel van dit Solar Team: “Het is echt enorm gaaf om te doen.”