gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzet tegen windmolen Duivelseiland

De Jansen Recycle Group aan de Van Leeuwenhoekweg verzet zich tegen de bouw van een windmolen op Duivelseiland. Het bedrijf is niet tegen windmolens, maar wel tegen de plek waar die moet komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De molen zou vlak naast het terrein van het recyclebedrijf moeten komen. “We weten al langer dat hier eventueel een molen gebouwd zou kunnen worden. Maar op de tekening staat hij nu wel heel dicht tegen onze erfgrens aan”, zegt Peter Roest. Hij is directeur van Jansen Recycling Group. Hij vreest dat mensen op kantoor last gaan krijgen van de slagschaduw. Medewerkers op het terrein zouden misschien weleens geraakt kunnen worden door ijspegels die van de wieken afvallen.

Roest vreest toch ook vooral economische risico’s. Met een molen naast de deur is uitbreiding van het huidige terrein niet mogelijk. Ook beperkt een windmolen de bedrijvigheid in de directe omgeving. Daardoor zou de grond van het recyclebedrijf weleens in waarde kunnen dalen.

Peter Roest is niet tegen windmolens. Hij vind zo’n molen ook prima, maar dan wel een stuk verderop. “Ze hebben de molen nu zo dicht mogelijk bij ons bedrijf gepland. We hebben er nu onevenredig veel last van.

Roest gaat zijn zienswijze indienen bij de Omgevingsdienst en de politiek benaderen. “We hebben het recht er iets van te vinden en dat laten we weten”, zegt hij.

Overigens wordt er nog geen windmolen gebouwd. Het Duivelseiland is alleen maar een plek waar zo’n molen mogelijk gebouwd zou kunnen worden.&t=1s

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.