gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzet tegen windmolen Duivelseiland

De Jansen Recycle Group aan de Van Leeuwenhoekweg verzet zich tegen de bouw van een windmolen op Duivelseiland. Het bedrijf is niet tegen windmolens, maar wel tegen de plek waar die moet komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De molen zou vlak naast het terrein van het recyclebedrijf moeten komen. “We weten al langer dat hier eventueel een molen gebouwd zou kunnen worden. Maar op de tekening staat hij nu wel heel dicht tegen onze erfgrens aan”, zegt Peter Roest. Hij is directeur van Jansen Recycling Group. Hij vreest dat mensen op kantoor last gaan krijgen van de slagschaduw. Medewerkers op het terrein zouden misschien weleens geraakt kunnen worden door ijspegels die van de wieken afvallen.

Roest vreest toch ook vooral economische risico’s. Met een molen naast de deur is uitbreiding van het huidige terrein niet mogelijk. Ook beperkt een windmolen de bedrijvigheid in de directe omgeving. Daardoor zou de grond van het recyclebedrijf weleens in waarde kunnen dalen.

Peter Roest is niet tegen windmolens. Hij vind zo’n molen ook prima, maar dan wel een stuk verderop. “Ze hebben de molen nu zo dicht mogelijk bij ons bedrijf gepland. We hebben er nu onevenredig veel last van.

Roest gaat zijn zienswijze indienen bij de Omgevingsdienst en de politiek benaderen. “We hebben het recht er iets van te vinden en dat laten we weten”, zegt hij.

Overigens wordt er nog geen windmolen gebouwd. Het Duivelseiland is alleen maar een plek waar zo’n molen mogelijk gebouwd zou kunnen worden.&t=1s

Lees ook

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.