gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzet tegen windmolen Duivelseiland

De Jansen Recycle Group aan de Van Leeuwenhoekweg verzet zich tegen de bouw van een windmolen op Duivelseiland. Het bedrijf is niet tegen windmolens, maar wel tegen de plek waar die moet komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De molen zou vlak naast het terrein van het recyclebedrijf moeten komen. “We weten al langer dat hier eventueel een molen gebouwd zou kunnen worden. Maar op de tekening staat hij nu wel heel dicht tegen onze erfgrens aan”, zegt Peter Roest. Hij is directeur van Jansen Recycling Group. Hij vreest dat mensen op kantoor last gaan krijgen van de slagschaduw. Medewerkers op het terrein zouden misschien weleens geraakt kunnen worden door ijspegels die van de wieken afvallen.

Roest vreest toch ook vooral economische risico’s. Met een molen naast de deur is uitbreiding van het huidige terrein niet mogelijk. Ook beperkt een windmolen de bedrijvigheid in de directe omgeving. Daardoor zou de grond van het recyclebedrijf weleens in waarde kunnen dalen.

Peter Roest is niet tegen windmolens. Hij vind zo’n molen ook prima, maar dan wel een stuk verderop. “Ze hebben de molen nu zo dicht mogelijk bij ons bedrijf gepland. We hebben er nu onevenredig veel last van.

Roest gaat zijn zienswijze indienen bij de Omgevingsdienst en de politiek benaderen. “We hebben het recht er iets van te vinden en dat laten we weten”, zegt hij.

Overigens wordt er nog geen windmolen gebouwd. Het Duivelseiland is alleen maar een plek waar zo’n molen mogelijk gebouwd zou kunnen worden.&t=1s

Lees ook

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.