gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzet tegen windmolen Duivelseiland

De Jansen Recycle Group aan de Van Leeuwenhoekweg verzet zich tegen de bouw van een windmolen op Duivelseiland. Het bedrijf is niet tegen windmolens, maar wel tegen de plek waar die moet komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De molen zou vlak naast het terrein van het recyclebedrijf moeten komen. “We weten al langer dat hier eventueel een molen gebouwd zou kunnen worden. Maar op de tekening staat hij nu wel heel dicht tegen onze erfgrens aan”, zegt Peter Roest. Hij is directeur van Jansen Recycling Group. Hij vreest dat mensen op kantoor last gaan krijgen van de slagschaduw. Medewerkers op het terrein zouden misschien weleens geraakt kunnen worden door ijspegels die van de wieken afvallen.

Roest vreest toch ook vooral economische risico’s. Met een molen naast de deur is uitbreiding van het huidige terrein niet mogelijk. Ook beperkt een windmolen de bedrijvigheid in de directe omgeving. Daardoor zou de grond van het recyclebedrijf weleens in waarde kunnen dalen.

Peter Roest is niet tegen windmolens. Hij vind zo’n molen ook prima, maar dan wel een stuk verderop. “Ze hebben de molen nu zo dicht mogelijk bij ons bedrijf gepland. We hebben er nu onevenredig veel last van.

Roest gaat zijn zienswijze indienen bij de Omgevingsdienst en de politiek benaderen. “We hebben het recht er iets van te vinden en dat laten we weten”, zegt hij.

Overigens wordt er nog geen windmolen gebouwd. Het Duivelseiland is alleen maar een plek waar zo’n molen mogelijk gebouwd zou kunnen worden.&t=1s

Lees ook

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.