gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzet tegen windmolen Duivelseiland

De Jansen Recycle Group aan de Van Leeuwenhoekweg verzet zich tegen de bouw van een windmolen op Duivelseiland. Het bedrijf is niet tegen windmolens, maar wel tegen de plek waar die moet komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De molen zou vlak naast het terrein van het recyclebedrijf moeten komen. “We weten al langer dat hier eventueel een molen gebouwd zou kunnen worden. Maar op de tekening staat hij nu wel heel dicht tegen onze erfgrens aan”, zegt Peter Roest. Hij is directeur van Jansen Recycling Group. Hij vreest dat mensen op kantoor last gaan krijgen van de slagschaduw. Medewerkers op het terrein zouden misschien weleens geraakt kunnen worden door ijspegels die van de wieken afvallen.

Roest vreest toch ook vooral economische risico’s. Met een molen naast de deur is uitbreiding van het huidige terrein niet mogelijk. Ook beperkt een windmolen de bedrijvigheid in de directe omgeving. Daardoor zou de grond van het recyclebedrijf weleens in waarde kunnen dalen.

Peter Roest is niet tegen windmolens. Hij vind zo’n molen ook prima, maar dan wel een stuk verderop. “Ze hebben de molen nu zo dicht mogelijk bij ons bedrijf gepland. We hebben er nu onevenredig veel last van.

Roest gaat zijn zienswijze indienen bij de Omgevingsdienst en de politiek benaderen. “We hebben het recht er iets van te vinden en dat laten we weten”, zegt hij.

Overigens wordt er nog geen windmolen gebouwd. Het Duivelseiland is alleen maar een plek waar zo’n molen mogelijk gebouwd zou kunnen worden.&t=1s

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.