gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzetsheld Aart Alblas overleed 75 jaar geleden

62082869c629e0ccc80e8d14f68c38e1

De Dordtse verzetsheld Aart Alblas werd op 6 september 1944 dood geschoten in een concentratiekamp in Oostenrijk. Om deze bijzondere Dordtenaar te herdenken, zendt RTV Dordrecht zaterdag 7 september een documentaire uit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Aart Alblas leek een jongen als ieder ander, maar bleek uiteindelijk kwaliteiten te hebben die veel hebben betekent voor Dordrecht in de oorlog. “We hebben het over de marconist van de Soldaat van Oranje”, legt Hans Berrevoets, oud journalist, uit, “Hij was de enige verbinding vanuit bezet Nederland met Engeland rond 1942.”

In 1941 reisde Alblas in het geheim naar Engeland om ze informatie te geven over onze bezetter. Op de terugweg nam hij apparatuur mee, zodat hij met het land verbinding kon houden. In de documentaire vertelt Gerard Heuting over Aart, voor hem een belangrijk persoon. Hij leerde de verzetsheld kennen toen hij ondergedoken zat. Dat ging Alblas goed af tot 16 juli 1942. Hij werd gevangen genomen en via verschillende plekken kwam hij uiteindelijk terecht in Oostenrijk waar hij stierf.

Lees ook

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.