gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzetsheld Aart Alblas overleed 75 jaar geleden

62082869c629e0ccc80e8d14f68c38e1

De Dordtse verzetsheld Aart Alblas werd op 6 september 1944 dood geschoten in een concentratiekamp in Oostenrijk. Om deze bijzondere Dordtenaar te herdenken, zendt RTV Dordrecht zaterdag 7 september een documentaire uit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Aart Alblas leek een jongen als ieder ander, maar bleek uiteindelijk kwaliteiten te hebben die veel hebben betekent voor Dordrecht in de oorlog. “We hebben het over de marconist van de Soldaat van Oranje”, legt Hans Berrevoets, oud journalist, uit, “Hij was de enige verbinding vanuit bezet Nederland met Engeland rond 1942.”

In 1941 reisde Alblas in het geheim naar Engeland om ze informatie te geven over onze bezetter. Op de terugweg nam hij apparatuur mee, zodat hij met het land verbinding kon houden. In de documentaire vertelt Gerard Heuting over Aart, voor hem een belangrijk persoon. Hij leerde de verzetsheld kennen toen hij ondergedoken zat. Dat ging Alblas goed af tot 16 juli 1942. Hij werd gevangen genomen en via verschillende plekken kwam hij uiteindelijk terecht in Oostenrijk waar hij stierf.

Lees ook

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.