gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzetsheld Aart Alblas overleed 75 jaar geleden

62082869c629e0ccc80e8d14f68c38e1

De Dordtse verzetsheld Aart Alblas werd op 6 september 1944 dood geschoten in een concentratiekamp in Oostenrijk. Om deze bijzondere Dordtenaar te herdenken, zendt RTV Dordrecht zaterdag 7 september een documentaire uit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Aart Alblas leek een jongen als ieder ander, maar bleek uiteindelijk kwaliteiten te hebben die veel hebben betekent voor Dordrecht in de oorlog. “We hebben het over de marconist van de Soldaat van Oranje”, legt Hans Berrevoets, oud journalist, uit, “Hij was de enige verbinding vanuit bezet Nederland met Engeland rond 1942.”

In 1941 reisde Alblas in het geheim naar Engeland om ze informatie te geven over onze bezetter. Op de terugweg nam hij apparatuur mee, zodat hij met het land verbinding kon houden. In de documentaire vertelt Gerard Heuting over Aart, voor hem een belangrijk persoon. Hij leerde de verzetsheld kennen toen hij ondergedoken zat. Dat ging Alblas goed af tot 16 juli 1942. Hij werd gevangen genomen en via verschillende plekken kwam hij uiteindelijk terecht in Oostenrijk waar hij stierf.

Lees ook

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

Nieuw project (1)

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.