gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzetsheld Aart Alblas overleed 75 jaar geleden

62082869c629e0ccc80e8d14f68c38e1

De Dordtse verzetsheld Aart Alblas werd op 6 september 1944 dood geschoten in een concentratiekamp in Oostenrijk. Om deze bijzondere Dordtenaar te herdenken, zendt RTV Dordrecht zaterdag 7 september een documentaire uit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Aart Alblas leek een jongen als ieder ander, maar bleek uiteindelijk kwaliteiten te hebben die veel hebben betekent voor Dordrecht in de oorlog. “We hebben het over de marconist van de Soldaat van Oranje”, legt Hans Berrevoets, oud journalist, uit, “Hij was de enige verbinding vanuit bezet Nederland met Engeland rond 1942.”

In 1941 reisde Alblas in het geheim naar Engeland om ze informatie te geven over onze bezetter. Op de terugweg nam hij apparatuur mee, zodat hij met het land verbinding kon houden. In de documentaire vertelt Gerard Heuting over Aart, voor hem een belangrijk persoon. Hij leerde de verzetsheld kennen toen hij ondergedoken zat. Dat ging Alblas goed af tot 16 juli 1942. Hij werd gevangen genomen en via verschillende plekken kwam hij uiteindelijk terecht in Oostenrijk waar hij stierf.

Lees ook

pichelruilwinkel

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

FB_IMG_1781955457313

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

merwelandne

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

foto artikel pilot game

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.