gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verzetsheld Aart Alblas overleed 75 jaar geleden

62082869c629e0ccc80e8d14f68c38e1

De Dordtse verzetsheld Aart Alblas werd op 6 september 1944 dood geschoten in een concentratiekamp in Oostenrijk. Om deze bijzondere Dordtenaar te herdenken, zendt RTV Dordrecht zaterdag 7 september een documentaire uit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Aart Alblas leek een jongen als ieder ander, maar bleek uiteindelijk kwaliteiten te hebben die veel hebben betekent voor Dordrecht in de oorlog. “We hebben het over de marconist van de Soldaat van Oranje”, legt Hans Berrevoets, oud journalist, uit, “Hij was de enige verbinding vanuit bezet Nederland met Engeland rond 1942.”

In 1941 reisde Alblas in het geheim naar Engeland om ze informatie te geven over onze bezetter. Op de terugweg nam hij apparatuur mee, zodat hij met het land verbinding kon houden. In de documentaire vertelt Gerard Heuting over Aart, voor hem een belangrijk persoon. Hij leerde de verzetsheld kennen toen hij ondergedoken zat. Dat ging Alblas goed af tot 16 juli 1942. Hij werd gevangen genomen en via verschillende plekken kwam hij uiteindelijk terecht in Oostenrijk waar hij stierf.

Lees ook

dronekrommedijk

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

hitte zwemmen haven

code oranje

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.