gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Vier Dordtse zonen’ in Dordrechts Museum

In het Dordrechts Museum vindt vanavond de aftrap plaats voor het project ‘De vier zonen van Dordrecht’. Daarin worden vier beroemde Dordtenaren herdacht, die honderd jaar geleden werden geboren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Illustrator Otto Dicke, dichter Cees Buddingh’, verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster hebben nog steeds een grote plaats in het geheugen van Dordrecht. Er zijn bruggen, paden en pleinen naar hen genoemd. Ze zijn ereburger van de stad en drager van veel onderscheidingen. Zo was Aart Alblas de laatste Dordtse drager van de Militaire Willemsorde, die hem postuum werd toegekend.

De plannen die worden gemaakt voor het project worden vanavond vanaf 20.00 uur in de Schoumanzaal van het museum besproken. Dan wordt de bijeenkomst geopend door Ankie Kesseler, directeur van de BibliotheekAanZet. Zo wordt er in het museum een tentoonstelling ingericht waarin het werk van Otto Dicke centraal staat. De voornaamste initiatiefnemers van het project, Hans Berrevoets en Bart van Aanholt, zullen tijdens de avond de gesprekken begeleiden.

Foto Cees Buddingh': Ad Molendijk

Lees ook

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”