gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Vier Dordtse zonen’ in Dordrechts Museum

In het Dordrechts Museum vindt vanavond de aftrap plaats voor het project ‘De vier zonen van Dordrecht’. Daarin worden vier beroemde Dordtenaren herdacht, die honderd jaar geleden werden geboren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Illustrator Otto Dicke, dichter Cees Buddingh’, verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster hebben nog steeds een grote plaats in het geheugen van Dordrecht. Er zijn bruggen, paden en pleinen naar hen genoemd. Ze zijn ereburger van de stad en drager van veel onderscheidingen. Zo was Aart Alblas de laatste Dordtse drager van de Militaire Willemsorde, die hem postuum werd toegekend.

De plannen die worden gemaakt voor het project worden vanavond vanaf 20.00 uur in de Schoumanzaal van het museum besproken. Dan wordt de bijeenkomst geopend door Ankie Kesseler, directeur van de BibliotheekAanZet. Zo wordt er in het museum een tentoonstelling ingericht waarin het werk van Otto Dicke centraal staat. De voornaamste initiatiefnemers van het project, Hans Berrevoets en Bart van Aanholt, zullen tijdens de avond de gesprekken begeleiden.

Foto Cees Buddingh': Ad Molendijk

Lees ook

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.