gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Vier Dordtse zonen’ in Dordrechts Museum

In het Dordrechts Museum vindt vanavond de aftrap plaats voor het project ‘De vier zonen van Dordrecht’. Daarin worden vier beroemde Dordtenaren herdacht, die honderd jaar geleden werden geboren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Illustrator Otto Dicke, dichter Cees Buddingh’, verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster hebben nog steeds een grote plaats in het geheugen van Dordrecht. Er zijn bruggen, paden en pleinen naar hen genoemd. Ze zijn ereburger van de stad en drager van veel onderscheidingen. Zo was Aart Alblas de laatste Dordtse drager van de Militaire Willemsorde, die hem postuum werd toegekend.

De plannen die worden gemaakt voor het project worden vanavond vanaf 20.00 uur in de Schoumanzaal van het museum besproken. Dan wordt de bijeenkomst geopend door Ankie Kesseler, directeur van de BibliotheekAanZet. Zo wordt er in het museum een tentoonstelling ingericht waarin het werk van Otto Dicke centraal staat. De voornaamste initiatiefnemers van het project, Hans Berrevoets en Bart van Aanholt, zullen tijdens de avond de gesprekken begeleiden.

Foto Cees Buddingh': Ad Molendijk

Lees ook

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.