gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Vier Dordtse zonen’ in Dordrechts Museum

In het Dordrechts Museum vindt vanavond de aftrap plaats voor het project ‘De vier zonen van Dordrecht’. Daarin worden vier beroemde Dordtenaren herdacht, die honderd jaar geleden werden geboren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Illustrator Otto Dicke, dichter Cees Buddingh’, verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster hebben nog steeds een grote plaats in het geheugen van Dordrecht. Er zijn bruggen, paden en pleinen naar hen genoemd. Ze zijn ereburger van de stad en drager van veel onderscheidingen. Zo was Aart Alblas de laatste Dordtse drager van de Militaire Willemsorde, die hem postuum werd toegekend.

De plannen die worden gemaakt voor het project worden vanavond vanaf 20.00 uur in de Schoumanzaal van het museum besproken. Dan wordt de bijeenkomst geopend door Ankie Kesseler, directeur van de BibliotheekAanZet. Zo wordt er in het museum een tentoonstelling ingericht waarin het werk van Otto Dicke centraal staat. De voornaamste initiatiefnemers van het project, Hans Berrevoets en Bart van Aanholt, zullen tijdens de avond de gesprekken begeleiden.

Foto Cees Buddingh': Ad Molendijk

Lees ook

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.