gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde editie van Take pART in Dordrechts museum

Altijd al willen weten hoe het is om als professional in het museum te werken? Het nieuwe seizoen van Take pART is vorige week van start gegaan. Vijtien jongeren worden gekozen om onder begeleiding van kunstenaars en professionals op zoek te gaan naar hun eigen talent. En dat een jaar lang.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Take pART is een individueel talentontwikkelingsprogramma voor jongeren van 14 t/m 18 jaar. De jongeren die mee doen krijgen ieder een andere rol toebedeeld om een jaar lang te gaan ontdekken. Denk daarbij aan bijvoorbeeld onderzoeker, tentoonstellingsmaker, marketingspecialist of conservator. Naast hun eigen ontwikkeling d.m.v. masterclasses zal er worden gewerkt aan een gezamenlijk doel. Dit kan een tentoonstelling of presentatie zijn.

Dit jaar zal veel aandacht gaan naar de stem van de jongeren. Wie durft zijn of haar stem te laten horen en zich uit te spreken over vrijheid van gedachten en meningsuiting? Wie wil meedenken over democratie en vrijheid? Die jongeren worden gezocht. Aanmelden kan nog steeds. De deadline is op 18 juni.

Jongeren kunnen zich met een enthousiaste mail aanmelden voor het project. Ze zullen dan worden uitgenodigd voor een kennismaking met Take pART en een motivatiegesprek. Deelname is kosteloos. Sterker nog, er staat een vergoeding tegenover. Wel wordt daarvoor een jaar lang inzet en toewijding verwacht.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.