gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde editie van Take pART in Dordrechts museum

Altijd al willen weten hoe het is om als professional in het museum te werken? Het nieuwe seizoen van Take pART is vorige week van start gegaan. Vijtien jongeren worden gekozen om onder begeleiding van kunstenaars en professionals op zoek te gaan naar hun eigen talent. En dat een jaar lang.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Take pART is een individueel talentontwikkelingsprogramma voor jongeren van 14 t/m 18 jaar. De jongeren die mee doen krijgen ieder een andere rol toebedeeld om een jaar lang te gaan ontdekken. Denk daarbij aan bijvoorbeeld onderzoeker, tentoonstellingsmaker, marketingspecialist of conservator. Naast hun eigen ontwikkeling d.m.v. masterclasses zal er worden gewerkt aan een gezamenlijk doel. Dit kan een tentoonstelling of presentatie zijn.

Dit jaar zal veel aandacht gaan naar de stem van de jongeren. Wie durft zijn of haar stem te laten horen en zich uit te spreken over vrijheid van gedachten en meningsuiting? Wie wil meedenken over democratie en vrijheid? Die jongeren worden gezocht. Aanmelden kan nog steeds. De deadline is op 18 juni.

Jongeren kunnen zich met een enthousiaste mail aanmelden voor het project. Ze zullen dan worden uitgenodigd voor een kennismaking met Take pART en een motivatiegesprek. Deelname is kosteloos. Sterker nog, er staat een vergoeding tegenover. Wel wordt daarvoor een jaar lang inzet en toewijding verwacht.

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.