gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde editie van Take pART in Dordrechts museum

Altijd al willen weten hoe het is om als professional in het museum te werken? Het nieuwe seizoen van Take pART is vorige week van start gegaan. Vijtien jongeren worden gekozen om onder begeleiding van kunstenaars en professionals op zoek te gaan naar hun eigen talent. En dat een jaar lang.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Take pART is een individueel talentontwikkelingsprogramma voor jongeren van 14 t/m 18 jaar. De jongeren die mee doen krijgen ieder een andere rol toebedeeld om een jaar lang te gaan ontdekken. Denk daarbij aan bijvoorbeeld onderzoeker, tentoonstellingsmaker, marketingspecialist of conservator. Naast hun eigen ontwikkeling d.m.v. masterclasses zal er worden gewerkt aan een gezamenlijk doel. Dit kan een tentoonstelling of presentatie zijn.

Dit jaar zal veel aandacht gaan naar de stem van de jongeren. Wie durft zijn of haar stem te laten horen en zich uit te spreken over vrijheid van gedachten en meningsuiting? Wie wil meedenken over democratie en vrijheid? Die jongeren worden gezocht. Aanmelden kan nog steeds. De deadline is op 18 juni.

Jongeren kunnen zich met een enthousiaste mail aanmelden voor het project. Ze zullen dan worden uitgenodigd voor een kennismaking met Take pART en een motivatiegesprek. Deelname is kosteloos. Sterker nog, er staat een vergoeding tegenover. Wel wordt daarvoor een jaar lang inzet en toewijding verwacht.

Lees ook

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”