gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde editie van Take pART in Dordrechts museum

Altijd al willen weten hoe het is om als professional in het museum te werken? Het nieuwe seizoen van Take pART is vorige week van start gegaan. Vijtien jongeren worden gekozen om onder begeleiding van kunstenaars en professionals op zoek te gaan naar hun eigen talent. En dat een jaar lang.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Take pART is een individueel talentontwikkelingsprogramma voor jongeren van 14 t/m 18 jaar. De jongeren die mee doen krijgen ieder een andere rol toebedeeld om een jaar lang te gaan ontdekken. Denk daarbij aan bijvoorbeeld onderzoeker, tentoonstellingsmaker, marketingspecialist of conservator. Naast hun eigen ontwikkeling d.m.v. masterclasses zal er worden gewerkt aan een gezamenlijk doel. Dit kan een tentoonstelling of presentatie zijn.

Dit jaar zal veel aandacht gaan naar de stem van de jongeren. Wie durft zijn of haar stem te laten horen en zich uit te spreken over vrijheid van gedachten en meningsuiting? Wie wil meedenken over democratie en vrijheid? Die jongeren worden gezocht. Aanmelden kan nog steeds. De deadline is op 18 juni.

Jongeren kunnen zich met een enthousiaste mail aanmelden voor het project. Ze zullen dan worden uitgenodigd voor een kennismaking met Take pART en een motivatiegesprek. Deelname is kosteloos. Sterker nog, er staat een vergoeding tegenover. Wel wordt daarvoor een jaar lang inzet en toewijding verwacht.

Lees ook

businkpolitie

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

Laanvanrigaaaa

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

foto karel dicht

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.