gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vierde editie van Take pART in Dordrechts museum

Altijd al willen weten hoe het is om als professional in het museum te werken? Het nieuwe seizoen van Take pART is vorige week van start gegaan. Vijtien jongeren worden gekozen om onder begeleiding van kunstenaars en professionals op zoek te gaan naar hun eigen talent. En dat een jaar lang.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Take pART is een individueel talentontwikkelingsprogramma voor jongeren van 14 t/m 18 jaar. De jongeren die mee doen krijgen ieder een andere rol toebedeeld om een jaar lang te gaan ontdekken. Denk daarbij aan bijvoorbeeld onderzoeker, tentoonstellingsmaker, marketingspecialist of conservator. Naast hun eigen ontwikkeling d.m.v. masterclasses zal er worden gewerkt aan een gezamenlijk doel. Dit kan een tentoonstelling of presentatie zijn.

Dit jaar zal veel aandacht gaan naar de stem van de jongeren. Wie durft zijn of haar stem te laten horen en zich uit te spreken over vrijheid van gedachten en meningsuiting? Wie wil meedenken over democratie en vrijheid? Die jongeren worden gezocht. Aanmelden kan nog steeds. De deadline is op 18 juni.

Jongeren kunnen zich met een enthousiaste mail aanmelden voor het project. Ze zullen dan worden uitgenodigd voor een kennismaking met Take pART en een motivatiegesprek. Deelname is kosteloos. Sterker nog, er staat een vergoeding tegenover. Wel wordt daarvoor een jaar lang inzet en toewijding verwacht.

Lees ook

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.