gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

archieffotopolitie

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |

De gezichten van de verdachten zijn nu nog onherkenbaar omdat ze vermoedelijk minderjarig zijn, meldt Rijnmond. De politie raadt de verdachten aan zich aan te geven om te voorkomen dat ze op 21 mei herkenbaar in het opsporingsprogramma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond worden getoond.

Slachtoffers
Het jongste slachtoffer is 60 jaar en woont in Bleskensgraaf. Hij gelooft een nepbankmedewerker en raakt 5500 euro kwijt. Dezelfde vrouwelijke verdachte licht ook een 82-jarige vrouw uit Gorinchem op. Er wordt 500 euro van haar bankrekening afgeschreven.

Een oplichter doet zich bij een 75-jarige man uit Papendrecht telefonisch voor als bankmedewerker. Hij haalt het slachtoffer over zijn pinpas en pincode af te geven om te voorkomen dat er door criminelen geld van zijn rekening wordt gehaald. Even later wordt er bijna 800 euro van de rekening van het slachtoffer gepind.

Ook een 67-jarige vrouw uit Dordrecht raakt gedupeerd. Nepagenten halen de vrouw over haar bankbenodigdheden en een mobieltje aan hen af te geven. Vervolgens wordt er bijna 5000 euro van haar rekening gehaald.

Politie op zoek naar verdachten
Nog een slachtoffer uit Dordrecht. Hij denkt dat hij telefonisch contact heeft met een bankmedewerker, maar het is een crimineel. Hij geeft zijn bankgegevens mee aan iemand die bij hem thuis langskomt. De 81-jarige man heeft daarna zo’n 5000 euro minder op zijn bankrekening staan.

Een 89-jarige vrouw uit Dordrecht is het oudste slachtoffer. Een nepagent komt bij haar aan de deur en slaagt erin de vrouw voor ruim 2500 euro op te lichten. Er zijn beelden van de pinner.

Uiteraard is de politie op zoek naar deze personen. Zij roepen mensen met meer informatie op om zich te melden.



Dit artikel verscheen eerder bij onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."