Dordrecht, Netherlands

Villa Augustus opent drijvend hotel

Villa Augustus ontvangt woensdag de eerste gasten in drijvende hotelkamers. 'Ik heb vannacht proef geslapen en ook nog een duik genomen in het Wantij. Het is me prima bevallen", zegt Daan van der Have.
Jordy Nijenhuis | 31 juli 2018 15:37 | Aangepast op 31 juli 2018 15:37
Samen met Dorine de Vos en Hans Loos toverde hij meer dan tien jaar geleden het terrein van de oude Dordtse watertoren en het oude pomphuis om in een hotel en restaurant met tuinen. "En eigenlijk wilden we vanaf het begin al iets met het water doen."


"Mede door de crisis is het er niet van gekomen", zegt Van der Have, "maar toen we in Rotterdam een uit 1902 daterend werkponton op de kop konden tikken borrelde het oude idee weer op."


Volgens hem heeft het ponton ook nog dienst gedaan als drijvend kantoor: "En nu ligt het dus bij ons in het Wantij. Een rivier met getijden, dus je voelt echt dat je op het water ligt te dommelen. In klein comité hebben we er gisteravond een glaasje champagne gedronken."


Villa Augustus staat inmiddels tot ver buiten Dordrecht bekend als een bijzondere oase van rust. Rondom de oude watertoren en het pomphuis, dat naast een restaurant ook een winkel met biologische groenten herbergt, zijn fraaie tuinen aangelegd.

Lees ook

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...