gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visserstuin wil geen woningbouw op Corridor: Het zorgt voor geluidsoverlast, stankoverlast en inkijk

6eddb2272aad392204011c4c21776b42

Ongeveer 90 woningen wil de gemeente laten bouwen op het voormalig sportpark Corridor. Om de rijtjeshuizen, vrije kavels en appartementen te kunnen bouwen moet het bestemmingsplan gewijzigd worden. Maar omwonenden willen niks van die nieuwbouw weten en maakten dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad bezwaar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik maak me heel erg zorgen over de plannen. Ik lig daar wakker van, want er komt heel veel verkeer en beton in mijn achtertuin", vertelt een van hen aan de raad in een speciaal gemaakte video. "Straks komt daar, over de hele vlakte die je nu nog ziet, een betonnen gebouw. Dan hebben wij geen groen meer, geen blauw meer. Daar maak ik me zorgen over."

Ook de nieuw aan te leggen weg de wijk in baart de buurt zorgen, zegt haar buurman. "Het geeft heel veel verkeer van auto's die wegrijden, die hier staan te wachten. Daarbij heb je geluidsoverlast, zicht op de auto's vanuit je tuin, stankoverlast en een stukje inkijk."

De raadsleden in de commissievergadering bespraken vooral de vraag of het bezwaar van de buurt reëel is. Hoewel Aydin Gündogdu van Beter voor Dordt zich nog afvraagt of de plannen zo te wijzigen zijn dat er een groenstrook om de inrit naar de nieuwe huizen behouden kan worden, maakt Ingrid Klein Hendriks van ChristenUnie/SGP korte metten met het bezwaar van de buurt.

"Als iedereen dreigt of gaat dreigen met beroepsprocedures en bezwaarprocedures dan moeten we nog dunner bouwen, dan we tot op dit moment doen. Bovendien kan een gezonde en kwalitatieve leefomgeving niet alleen voor een enkele bevoorrechte portemonnee zijn weggelegd. We vragen daar echt naar objectieve inbreng."

De commissie gaat op details wel mee met bezwaren van omwonenden, maar de plannen om de woningen op Corridor te bouwen gaan gewoon door. Daarvoor moet allereerst het bestemmingsplan gewijzigd worden.

Lees ook

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.