Dordrecht, Netherlands

Visserstuin wil geen woningbouw op Corridor: Het zorgt voor geluidsoverlast, stankoverlast en inkijk

Ongeveer 90 woningen wil de gemeente laten bouwen op het voormalig sportpark Corridor. Om de rijtjeshuizen, vrije kavels en appartementen te kunnen bouwen moet het bestemmingsplan gewijzigd worden. Maar omwonenden willen niks van die nieuwbouw weten en maakten dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad bezwaar.
Petra Scheurwater | 18 juni 2020 10:50 | Aangepast op 18 juni 2020 10:50
"Ik maak me heel erg zorgen over de plannen. Ik lig daar wakker van, want er komt heel veel verkeer en beton in mijn achtertuin", vertelt een van hen aan de raad in een speciaal gemaakte video. "Straks komt daar, over de hele vlakte die je nu nog ziet, een betonnen gebouw. Dan hebben wij geen groen meer, geen blauw meer. Daar maak ik me zorgen over."

Ook de nieuw aan te leggen weg de wijk in baart de buurt zorgen, zegt haar buurman. "Het geeft heel veel verkeer van auto's die wegrijden, die hier staan te wachten. Daarbij heb je geluidsoverlast, zicht op de auto's vanuit je tuin, stankoverlast en een stukje inkijk."

De raadsleden in de commissievergadering bespraken vooral de vraag of het bezwaar van de buurt reëel is. Hoewel Aydin Gündogdu van Beter voor Dordt zich nog afvraagt of de plannen zo te wijzigen zijn dat er een groenstrook om de inrit naar de nieuwe huizen behouden kan worden, maakt Ingrid Klein Hendriks van ChristenUnie/SGP korte metten met het bezwaar van de buurt.

"Als iedereen dreigt of gaat dreigen met beroepsprocedures en bezwaarprocedures dan moeten we nog dunner bouwen, dan we tot op dit moment doen. Bovendien kan een gezonde en kwalitatieve leefomgeving niet alleen voor een enkele bevoorrechte portemonnee zijn weggelegd. We vragen daar echt naar objectieve inbreng."

De commissie gaat op details wel mee met bezwaren van omwonenden, maar de plannen om de woningen op Corridor te bouwen gaan gewoon door. Daarvoor moet allereerst het bestemmingsplan gewijzigd worden.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...