gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visserstuin wil geen woningbouw op Corridor: Het zorgt voor geluidsoverlast, stankoverlast en inkijk

6eddb2272aad392204011c4c21776b42

Ongeveer 90 woningen wil de gemeente laten bouwen op het voormalig sportpark Corridor. Om de rijtjeshuizen, vrije kavels en appartementen te kunnen bouwen moet het bestemmingsplan gewijzigd worden. Maar omwonenden willen niks van die nieuwbouw weten en maakten dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad bezwaar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik maak me heel erg zorgen over de plannen. Ik lig daar wakker van, want er komt heel veel verkeer en beton in mijn achtertuin", vertelt een van hen aan de raad in een speciaal gemaakte video. "Straks komt daar, over de hele vlakte die je nu nog ziet, een betonnen gebouw. Dan hebben wij geen groen meer, geen blauw meer. Daar maak ik me zorgen over."

Ook de nieuw aan te leggen weg de wijk in baart de buurt zorgen, zegt haar buurman. "Het geeft heel veel verkeer van auto's die wegrijden, die hier staan te wachten. Daarbij heb je geluidsoverlast, zicht op de auto's vanuit je tuin, stankoverlast en een stukje inkijk."

De raadsleden in de commissievergadering bespraken vooral de vraag of het bezwaar van de buurt reëel is. Hoewel Aydin Gündogdu van Beter voor Dordt zich nog afvraagt of de plannen zo te wijzigen zijn dat er een groenstrook om de inrit naar de nieuwe huizen behouden kan worden, maakt Ingrid Klein Hendriks van ChristenUnie/SGP korte metten met het bezwaar van de buurt.

"Als iedereen dreigt of gaat dreigen met beroepsprocedures en bezwaarprocedures dan moeten we nog dunner bouwen, dan we tot op dit moment doen. Bovendien kan een gezonde en kwalitatieve leefomgeving niet alleen voor een enkele bevoorrechte portemonnee zijn weggelegd. We vragen daar echt naar objectieve inbreng."

De commissie gaat op details wel mee met bezwaren van omwonenden, maar de plannen om de woningen op Corridor te bouwen gaan gewoon door. Daarvoor moet allereerst het bestemmingsplan gewijzigd worden.

Lees ook

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.