gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visserstuin wil geen woningbouw op Corridor: Het zorgt voor geluidsoverlast, stankoverlast en inkijk

6eddb2272aad392204011c4c21776b42

Ongeveer 90 woningen wil de gemeente laten bouwen op het voormalig sportpark Corridor. Om de rijtjeshuizen, vrije kavels en appartementen te kunnen bouwen moet het bestemmingsplan gewijzigd worden. Maar omwonenden willen niks van die nieuwbouw weten en maakten dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad bezwaar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik maak me heel erg zorgen over de plannen. Ik lig daar wakker van, want er komt heel veel verkeer en beton in mijn achtertuin", vertelt een van hen aan de raad in een speciaal gemaakte video. "Straks komt daar, over de hele vlakte die je nu nog ziet, een betonnen gebouw. Dan hebben wij geen groen meer, geen blauw meer. Daar maak ik me zorgen over."

Ook de nieuw aan te leggen weg de wijk in baart de buurt zorgen, zegt haar buurman. "Het geeft heel veel verkeer van auto's die wegrijden, die hier staan te wachten. Daarbij heb je geluidsoverlast, zicht op de auto's vanuit je tuin, stankoverlast en een stukje inkijk."

De raadsleden in de commissievergadering bespraken vooral de vraag of het bezwaar van de buurt reëel is. Hoewel Aydin Gündogdu van Beter voor Dordt zich nog afvraagt of de plannen zo te wijzigen zijn dat er een groenstrook om de inrit naar de nieuwe huizen behouden kan worden, maakt Ingrid Klein Hendriks van ChristenUnie/SGP korte metten met het bezwaar van de buurt.

"Als iedereen dreigt of gaat dreigen met beroepsprocedures en bezwaarprocedures dan moeten we nog dunner bouwen, dan we tot op dit moment doen. Bovendien kan een gezonde en kwalitatieve leefomgeving niet alleen voor een enkele bevoorrechte portemonnee zijn weggelegd. We vragen daar echt naar objectieve inbreng."

De commissie gaat op details wel mee met bezwaren van omwonenden, maar de plannen om de woningen op Corridor te bouwen gaan gewoon door. Daarvoor moet allereerst het bestemmingsplan gewijzigd worden.

Lees ook

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.